1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz neuroendokrynny trzustki
WROTKA1965

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7276

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-03-13, 15:50   Temat: Guz neuroendokrynny trzustki
Witam ,
Tak, w istocie mój przypadek jest "ciekawy" , wyniki badań mam niejednoznaczne. Jak już wcześniej pisałam jestem po badaniach na endokrynologii gdzie uzyskane wyniki badań hormonalnych oraz markerów nowotworowych ( w tym markerów nowotworów neuroendokrynnych ) prawidłowe. Poniżej przesyłam wyniki badań. Poinformowano mnie, iż mój guz jest nieczynny hormonalnie.
Podczas badania EUS w październiku zrobiono biopsję. EUS wykazał w trzonie i ogonie oraz częściowo w głowie obszar o niejednorodnej obniżonej echogenniczności o nierównym obrysie 45*50mm.
Wynik biopsji:Cytuję - "Rozpoznanie: Płaty nabłonka przewodowego i nieliczne komórki gruczołowe. Komórek nowotworowych nie stwierdzono"
Konsultacja patomorfologiczna z biopsji w grudniu: Guz neuroendokrynny G1 ,CK9(+), synaptofizyna (+),chromogranina (+)w pojedynczych komórkach, Ki67(+) w około 2% komórek nowotworowych. Na endokrynologii jeszcze raz rekonsultowano wynik z biopsji i potwierdzono jak wyżej - guz neuroendokrynny.
Mam wykonać badanie angio_Tk aby sprawdzić "unaczyniowienie" a następnie czeka mnie konsultacja chirurgiczna. 17 marca wybieram się do szpitala.
Mam przebytą rozległa zakrzepicę w układzie wrotnym. Cały czas biorę WarfiN. Zobaczymy jaki będzie obraz z ANGIo-Tk co zdecydują chirurdzy, czy podejmą się operacji? Czy w ogóle zmiana jest operacyjna? Mam tyle wątpliwości i niepokoju .... bo nie wiem co będzie.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za Wasze wsparcie.
  Temat: Guz neuroendokrynny trzustki
WROTKA1965

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7276

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-27, 15:57   Temat: Guz neuroendokrynny trzustki
Witam wszystkich, przedstawiam w skrócie moją historię.

W grudniu 2015 r. odebrałam wynik konsultacji ( BAC trzustki - pobrana podczas badania EUS), gdzie pierwszy wynik z października zawierał informację, iż komórek nowotworowych nie stwierdzono natomiast ten z grudnia - ( badany ten sam materiał) - stwierdza już: guz neuroendokrynny trzustki.
Nadmieniam, iż wszystkie badania wykonane od lipca, w tym dwie tomografie nie wskazywały na guza ( trzustka była mocno powiększona), markery były również w porządku. Zdiagnozowano u mnie natomiast przebytą zakrzepicę w układzie wrotnym. Starano się ustalić przyczynę zakrzepicy - wykluczono trombofilię i inne choroby rozrostowe krwi. Dociekliwość mojej lekarki, iż może to być autoimmunologiczne zapalenie trzustki spowodowała że oddalam ponownie materiał z BAC do badania celem określenia IGG4 i otrzymałam wynik guz neuroendokrynny trzustki G1 Ki67(+) w około 2% komórek nowotworowych.
Jestem obecnie po badaniach na endokrynologii gdzie uzyskane wyniki badań hormonalnych oraz markerów nowotworowych ( w tym markerów nowotworów neuroendokrynnych ) prawidłowe. Miałam wykonany również 68GaPET/CT gdzie opisane jest ognisko o niejednorodnej ekspresji receptorów somastatynowych w ogonie oraz węzły chłonne przy trzonie trzustki. "W diagnostyce różnicowej należ uwzględnić proces zapalny - obecność receptorow SSTR2 na komórkach układu immunologicznego, mniej prawdopodobny proces neuroendokrynny" - takie są wnioski.
Czekam co będzie ze mną dalej ponieważ mam jeszcze zleconą Anio-Tk i później zapadnie decyzja chirurgów. Nie ukrywam ale jestem przerażona bo nie wiem czy przy mojej zakrzepicy operacja jest możliwa, co będzie jak nie zrobią operacji?. Czy może ktoś borykał się z podobnym guzem jak ja, jak operacja to gdzie, który szpital, jaki lekarz ? Przepraszam za chaos w moim poście. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group