1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-09-06, 14:19   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Dobre wieści. Z tym homeopatia to tak raczej mentalna pomoc bo pomimo wielu prób nigdy jej działanie nigdy nie zostało udowodnione naukowo.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-14, 23:03   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Może dr Kamil Drucis?
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-13, 21:12   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
W nawiasach piano najpewniej srebrny i numer obrazu którego dotyczy opis (se-segment, im-image czyli obraz). Kiedy widzisz się z onkologiem? Może to sarkoidoza?

[ Dodano: 2018-01-13, 21:13 ]
Cholerną autokorekta :) W nawiasach podano najpewniej segment...
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-24, 21:27   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Alexandra1976 napisał/a:
Najpierw założą wenflon później dostaniesz do wypicia glukozę


Glukozę pije się przy PET. W wypadku CT kontrast jest podawany dożylnie. Poczytaj sobie o możliwych odczuciach przy podawaniu kontrastu żebyś się nie zdziwila :) np. Metaliczny posmak, uczucie parcia na pęcherz, kołatanie serca.

[ Dodano: 2017-08-24, 21:30 ]
Za jednym zamachem i kontrastem zrobią wszystkie zaplanowane partie ciała.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-07, 18:21   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Przy Twoim stadium czerniaka wątpię by to był przerzut. Konsultowałaś wynik z lekarzem?
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 15:28   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Przy takich parametrach czerniaka jakie ma marjas42 nie sądzę żeby potrzebne było wypożyczanie bloczków a pod gabinetem wyczytują od niedawna po numerku z kontrolki (ochrona danych osobowych).
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 13:38   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
marjas42 napisał/a:
TP53, aż podskoczyłam po Twoim wpisie, czy chcesz powiedziec, że pT1aNxMx nie wskazuje że to postać guzowata? czytałam w necie że NM to własnie o tym świadczy... dajesz mi nadzieję?


pT1aNxMx nie ma nic wspólnego z tym jaki to typ czerniaka. pT1a oznacza stan zaawansowania lokalnego na skórze a NxMx dotyczą przerzutów do węzłów (N) i odległych (M) których u Ciebie nie zdiagnozowano dlatego jest przy nich (x). Czy masz napisane w wyniku typ czerniaka? Może załącz zdjęcie wyniku to wszystko będzie jasne.


marjas42 napisał/a:
Indeks mitotyczny: 0 figur/10 DPW, nie wiem jeszcze co to znaczy ale chce przyjmować, że skoro ZERO to dobrze, nie wyprowadzajcie mnie z blędu, proszę, bo uczepiłam się tego ZERA


To bardzo dobrze że jest zero bo im niższy indeks tym lepiej.

Jeżeli grubość nacieku to 0.5 mm a indeks mitotyczny zero to rzeczywiście kwalifikowałaś się tylko do poszerzenia marginesu cięcia wokół zmiany pierwotnej.
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 12:56   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Przepisałaś cały wynik? Tam nie ma nic o tym że jest to typ guzkowy. Poza tym nie ma nic także o indeksie mitotycznym a to istotny czynnik. Domyślam się że 0.5 chodzi o grubość nacieku w mm?
  Temat: Moja przygoda z czerniakiem
TP53

Odpowiedzi: 125
Wyświetleń: 48313

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-31, 09:28   Temat: Moja przygoda z czerniakiem
Na 8:00 do sekretariatu po karteczke z ktora idziesz do rejestracji. Potem czeka Cie wielogodzinne czekanie pod gabinetem nr 30. Prof przyjmuje wszystkich danego dnia wiec przygotuj sie nawet na czekanie do wieczora. Od niedawna wyczytuje po numerkach z kontrolki ktora dostaniesz w rejestracji. Niech mnie ktos poprawi jak popelnilem blad.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group