1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 42
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-14, 01:53   Temat: Guz Pancoasta
Witam wszystkich. Mama zmarła o 17. Chciałbym podziękować wam za każdą radę jaką tu uzyskałem. Jesteście wielcy. Teraz już jest tam gdzie nic ją nie boli. W miejscu gdzie nie ma tej paskudnej choroby. Jestem szczęśliwy że już nie cierpi. Pozdrawiam :)
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-13, 13:52   Temat: Guz Pancoasta
marzena66, atak padaczki. Mama od wczoraj nie kontaktuje , nie przyjmuje tabletek. Ma plastry przeciwbólowe. Chyba koniec się zbliża. Zrezygnowaliśmy z chemii
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-12, 18:14   Temat: Guz Pancoasta
marzena66, mama przyjmuje Vendal 30mg ponieważ ból był za duży. Tydzień temu miała atak. Ma zwiększone sterydy. I narazie jest w miarę okej. Pozdrawiam :)
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-11-03, 00:47   Temat: Guz Pancoasta
Witam was :) :)
Jak się okazało mama miała zapalenie płuc nad którym udało się zapanować , mama jest po trzeciej dawce chemii. Ma zaplanowane jeszcze 9 tygodni. Stan się poprawił. Mama już nie leży w łóżku cały dzień , jest kontaktowa. Po podaniu dostaje tabletkę przeciwwymiotną i jest już dobrze. Porównując to co było 2 tygodnie temu a teraz to niebo a ziemia. To bulgotanie jak się okazało było efektem zapaleniem płuc. A pielęgniarka najprościej w świecie się pomyliła razem z lekarzem. Mama pogodna , nie pamięta tego co się działo przez ostatni okres. Ale może to i dobrze. Mama przyjmuje teraz mniej leków przeciwbólowych. Ale więcej sterydu. Według onkologa będzie to lepsze wyjście ( 10 mg Pabi Dex.) ponieważ to że trzy dni po podaniu chemii mama czuje tępy ból w miejscu guza to dobry znak. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie jesteśmy zadowoleni z tego co mamy i jesteśmy wdzięczni Bogu za te dni w których mama czuję się relatywnie dobrze. Pozdrawiam was :)
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-24, 11:28   Temat: Guz Pancoasta
Dziś pani onkolog stwierdziła że pomoże zwiększenie dawki sterydu z 3mg na 5 mg.Wcześniej jedynym efektem chemii były włosy. Mama pierwszą chemię zniosła znakomicie. Pozdrawiam.
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-24, 10:19   Temat: Guz Pancoasta
Tak mama ma przerzuty do OUN wcześniej nie potrzebowała tyle leków przeciwbólowych. Ale z tego co czytałem po podaniu chemii po około 3 dniach miejsce guza charakteryzuje się bólem a człowiek jest otępiały. Dziś kolejna chemia.
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-23, 00:14   Temat: Guz Pancoasta
Wczoraj mama zaczęła okropnie kaszleć (wypluwała flegmę) , dziś już było dobrze. Jutro przyjedzie lekarz ją osłuchać. Coraz częściej boli ją głowa. Czy może być to efekt chemii ?
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-21, 08:49   Temat: Guz Pancoasta
Morfina jest niepotrzebna jak na razie , relanium (5mg) mama dostaje gdy jest naprawdę źle. Zazwyczaj pomaga rozmowa. Przeciwbólowo mama bierze cały czas poltram , pyralginę i ibuprom. Dekapine Chrono 2 x 800 mg i nie ma ataków padaczki. Teraz tak naprawdę czekamy na jedno. Mamę oddamy do HS na początku przyszłego tygodnia (jeśli stan będzie cały czas się pogarszał). Pozdrawiam.
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-21, 08:17   Temat: Guz Pancoasta
Według pielęgniarki mama powinna przyjmować tlen po 20 minut , jak odłączam mama najzwyczajniej zaczyna się dusić. Uspokajająco mama ma brać relanium , a w nocy leki nasenne (ale one działają 4 godziny).

Czy oddanie mamy do Hospicjum Stacjonarnego w razie pogorszenia stanu będzie czymś złym ? Niestety ja nie mogę być w domu cały tydzień (mam studia), a siostra już sama nie daje rady z tym wszystkim..

We wtorek kolejna chemia ale czy warto ?
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-21, 07:44   Temat: Guz Pancoasta
Mama śpi większość dnia , w nocy budzi się i boi (prawdopodobnie koszmary) , co chwile chce iść do toalety (czasami się udaje załatwić potrzeby) , jest podłączona do tlenu. Staje się nieobecna. Trzeba cały czas przy niej być ponieważ jak się budzi i nikogo przy niej nie ma to zaczyna płakać.. ile to jeszcze potrwa ?

Ile można być podłączonym do tlenu ?
Co polecacie na odleżyny bo prawdopodobnie mama ma rumień (materac będzie na początku przyszłego tygodnia).

[ Dodano: 2017-10-21, 08:05 ]
Dodam że mama ma ciągłe duszności..
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-19, 23:01   Temat: Guz Pancoasta
Witam was , mamy stan się odrobinę polepszył tzn. jest bardziej kontaktowa i mniej śpi. Nie potrafię zrozumieć tego że lekarze mówią że to już koniec gdy mama zaczyna znów normalnie jeść i mniej śpi. We wtorek kolejna dawka chemii. Wcześniej też tak było że były dni gorsze i lepsze. Chyba należy uzbroić się w cierpliwość. Pozdrawiam.
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-18, 20:02   Temat: Guz Pancoasta
Mama dostaje Augmentin , pielęgniarka z HD przeczytała rtg i na jego podstawie określiła nowy przerzut... (mnie nie było w domu a pielęgniarka opacznie przeczytała opis... i siostra do mnie zadzwoniła wystraszona) , jak się okazuje mama ma po prostu zapalenie płuc stąd to osłabienie , i zaczynają się efekty chemii. Mama 'bulgocze' przy oddychaniu stąd pomysł z płynem i chyba słuszny. W dodatku lekarz z HD powiedział że mamy się szykować na najgorsze. A mama tak źle nie wygląda. Nie wiem co o tym myśleć..

[ Dodano: 2017-10-18, 20:11 ]
Mam pytanie w związku z inhalacją... lekarz zalecił inhalowanie mamy solą fizjologiczną ? Ale czy to jest poważne ? I taka mama ma płyn w płucach więc po co je nawilżać ?
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-18, 12:13   Temat: Guz Pancoasta
marzena66, masz rację , ale człowiek przy tej chorobie kontroluje wszystko i nie chce niczego ominąć :) Ale dziękuję za informacje . :) pozdrawiam

[ Dodano: 2017-10-18, 15:15 ]
Pielęgniarka z HD stwierdziła że mamie zbiera się płyn w płucach , czy to nie oznacza że koniec się zbliża ? Prawdopodobnie mamy kolejny przerzut w płucach...mama jest podłączona do tlenu
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-18, 11:53   Temat: Guz Pancoasta
Tak jak mówił lekarz. Tylko czemu podczas chemii to wszystko się stabilizuje , ale to chyba żaden zły efekt.
  Temat: Guz Pancoasta
SiZarEloo97

Odpowiedzi: 85
Wyświetleń: 28033

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-18, 09:42   Temat: Guz Pancoasta
Raczej nie , lekarz który przeprowadził operacje usunięcie guza w płucu stwierdził że prawa strona ciała będzie 'zimna' oraz że nie będzie się pocić. Nie wiem z czym to jest związane. Mama ma także zespół Hornera (co jest efektem guza w płucu), :)
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group