1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6625

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 22:30   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985 napisał/a:
informacje z tego forum i tutaj zacytuje: [...]

A z którego konkretnie miejsca pochodzi ten cytat ?

Joanna1985 napisał/a:
Czy to znaczy ze on moze sie odnowic i uzłośliwic?

W medycynie raczej nieczęsto można powiedzieć/napisać, że coś z całkowitą pewnością 'nie może' być ...
Ale uważam, że zamiast skupiać się teraz na wynajdywaniu bardziej lub mniej hipotetycznych możliwości
powinnaś cieszyć się otrzymanym pomyślnym wynikiem po zbiegu i z pytaniami spokojnie poczekać na wizytę u lekarza.

Joanna1985 napisał/a:
jak zrozumiec inaczej te jego zlosliwosc kliniczna?

Jeszcze inaczej ?
Ja podałem dwie możliwości. Teraz Twoja kolej ...
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6625

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 22:14   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985 napisał/a:
Moj torbiel cechuje sie podobno "zlosliwoscia kliniczna" nigdzie to pojecie nie jest wytlumaczone i tez nie wiem za bardzo jak to zrozumiec.

Domyślam się, że lekarzowi, który użył (?) tego określenia mogło chodzić np. o rozpoznanie kliniczne (tj. wstępne),
gdzie jakieś objawy (lub wyniki innych wcześniej wykonanych badań ?) nasuwały podejrzenie złośliwości,
ostatecznie nie potwierdzone w wyniku histopatologicznego przebadania usuniętej zmiany.

Albo inna możliwość: być może niedokładnie usłyszałaś i lekarz mówił o 'złośliwości granicznej'.
W takim przypadku oznaczałoby to, że guz ma potencjał do tworzenia lokalnych wznów
o ile nie zostanie usunięty radykalnie (doszczętnie, bez pozostawienia w organizmie jakichkolwiek jego komórek)
jednak nie posiadający zdolności do dawania przerzutów, co jest bardzo niemiłą cechą nowotworów złośliwych.

Odpowiedź na pytanie jak jest w istocie, należy do tego, kto użył przytoczonego przez Ciebie sformułowania.
  Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6625

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-04-30, 13:19   Temat: Torbielakogruczolak jajnika
Joanna1985 napisał/a:
wycieto mi tylko guz jajnik zostawili dlaczego?

Być może dlatego, że lekarz podczas zabiegu operacyjnego oglądając tę zmianę ocenił ją jako z dużym prawdopodobieństwem łagodną, wobec czego usuwanie jajnika uznał za niewskazane.
Wynik badania histopatologicznego potwierdził słuszność takiego postępowania.
Joanna1985 napisał/a:
stwierdzono u mnie liczne zrosty i boje sie czy to nie jest objaw śluzaka rzekomego otrzewnej?

W tej kwestii powinien wypowiedzieć się Twój lekarz, ewentualnie zaproponować jakieś badania, jeśli byłyby konieczne.
"Internetowe Zdalne Centrum Diagnostyki Nowotworów Złośliwych" nie jest do tego najlepszym narzędziem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group