1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6568

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-03-15, 12:29   Temat: Dysplazja szyjki macicy
radka44 napisał/a:
Czy te wyniki wskazują na raka i czy bezpieczne jest tak długie czekanie ?

Wynik mówi o stwierdzeniu dysplazji szyjki macicy w jej tarczy (stopień wysoki, CIN3) oraz w kanale (stopień średni, CIN2).
Są to stany wymagające leczenia, ale będące zmianami jeszcze przednowotworowymi, dającymi pewność powodzenia leczenia.

radka44 napisał/a:
co mam robić i czego się spodziewać

Popieram zdanie Przedmówczyń, sama dysplazja szyjki macicy, nawet wysokiego stopnia jaką u Ciebie rozpoznano, nie musi być wskazaniem do usunięcia macicy, chyba, że zachodzą jeszcze inne okoliczności za tym przemawiające.
Dlatego uważam, że nie zaszkodzi konsultacja u innego lekarza albo uzyskanie uzasadnienia proponowanego sposobu leczenia od lekarza który je zaproponował.

radka44 napisał/a:
Czekam już 3 miesiące na termin, dziś byłam w szpitalu i pano wygoniła mnie mówiąc , że mam czekać.

Samo wykonanie zabiegu (niezależnie od tego, czy usunięcia macicy, czy tylko samych zmian z marginesem zdrowej tkanki) nie jest szczególnie pilne po stwierdzeniu obecności takich zmian,
natomiast termin, nawet jeśli niezbyt pilny, powinien przynajmniej orientacyjnie zostać określony niezwłocznie, czekanie 3 miesięcy na jego ustalenie uważam za niedopuszczalnie niepoważne tratowanie pacjenta.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group