1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz lity nerki
Richelieu

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41740

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-25, 23:17   Temat: Guz lity nerki
majaja napisał/a:
Co o tym wszystkim sądzicie? Albo tamci lekarze się mylili, albo miałam coś, czego już nie mam (czy to w ogóle możliwe by zniknęło w kilka dni?), albo myli się tomograf oraz dzisiejszy lekarz.

Skoro pytasz co sądzimy, to ja za siebie odpowiem, że mogę jedynie zaproponować to co poprzednio:
wykorzystać posiadane przez Ciebie skierowanie na MRI, którego wynik raczej wniesie coś nowego do oceny tego problemu:
albo potwierdzi, albo z dość dużym prawdopodobieństwem wykluczy istnienie tej zmiany.

Nie mając odpowiednich kompetencji ani wiedzy nie podejmę się oceny, który z wyników dotychczasowych badań jest wiarygodny, a który nie jest.
  Temat: Guz lity nerki
Richelieu

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41740

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-21, 20:59   Temat: Guz lity nerki
majaja napisał/a:
Z tego co widzę, badanie nie wykazało NIC, żadnych zmian.

Wszystkie co do jednego zapisy tego wyniku opisują stan narządów wręcz idealnie odpowiadający normie.

majaja napisał/a:
O co chodzi? Jak to możliwe? Co to za zmiana, skoro widoczna jest w USG, a nie w TK?

Myślę, że na forum nie wyjaśnimy tego w sposób zadowalający. Nawet Twój lekarz może mieć z tym problem ... :-D

majaja napisał/a:
[Lekarz] Uznał, że rezonansu nie ma już sensu robić (chociaż mam termin na pon.). Mam do niego jechać w sobotę po dokładne wyjaśnienia i ewentualne instrukcje czy może coś dalej robić.

Co sądzicie o tym? Uważacie że udało mi się? Że jestem zdrowa?

A ja, chociaż lekarzem nie jestem, uważam, że bardzo warto wykonać to badanie,
gdyż może ono wnieść nowe informacje na temat tej zmiany-widma w nerce.
Dysponując także tym wynikiem być może lekarz potrafi powiedzieć coś więcej niż bez niego.

Życzę Ci, by wszystko było w porządku, ale moim zdaniem jeszcze jest za wcześnie, by "odtrąbić zwycięstwo".
Uważam, że będzie to można zrobić, jeśli kolejne badania okresowe (po 6, 12 m-cach) nie wykażą podejrzanych zmian,
ale sądzę, że nawet po tym okresie lekarz raczej powinien nie zaniechać całkowicie dalszej okresowej kontroli,
choć wtedy wystarczy już mniejsza częstość wykonywania badań (np. początkowo corocznie, później może rzadziej).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group