1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz naczyniówki oka
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-11, 22:32   Temat: guz naczyniówki oka
bar62 napisał/a:
Uczulałam na naleganie na PET - lekarz im powiedział, że zamaże on obraz choroby.

Brzmi to, jak dla mnie, dość ... dziwnie. Badanie zamaże obraz choroby ??
Jedynie gdyby trwały jakieś nasilone stany zapalne, czy zmiany np. popromienne (po naświetlaniach),
to one mogłyby zamazać obraz choroby, ale nie samo badanie PET.

Skoro takich - jak wyżej napisałem - przeciwwskazań nie ma, moim zdaniem badanie może być wykonane.
A przy dotychczasowym braku rezultatu wykrycia przyczyn choroby - nawet powinno.
  Temat: guz naczyniówki oka
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-27, 22:08   Temat: guz naczyniówki oka
bar62 napisał/a:
Po wizycie w Kr. -decyzja o leczeniu płytką izotopową?,poniważ czas ucieka ,a diagnozy dalej nie ma.Pani prof,sugeruje że to być może czerniak,poleciła kontrolę u urologa -szukać guza pierwotnego(jądra).

Wobec dotąd nie zidentyfikowanego ogniska pierwotnego rozpoznanego ewentualnego rozsiewu
sugerowane przez Panią profesor kierunki: czerniak oka (pierwotny albo przerzutowy) lub nowotwór jądra
wydają się być sensowne, obok działań diagnostycznych wyżej wymienionych przez DSS (post #4).

Problemem jest dotychczasowe niepowodzenie ustalenia przyczyny widocznych zmian patologicznych,
w tej sytuacji jedyne co przychodzi mi na myśl, to szukanie pomocy w jednym z najlepszych ośrodków onkologicznych,
który podjąłby się przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki.
W tym kontekście w pierwszej kolejności myślę o warszawskim CO-I.

W ramach takiej kompleksowej diagnostyki będzie czas na wykonanie badań o których wspominasz:
np. PET czy ewentualne ponowne przebadanie usuniętego węzła.
  Temat: guz naczyniówki oka
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-21, 10:08   Temat: guz naczyniówki oka
bar62 napisał/a:
W międzyczasie ból oka - rejonowi okuliści + konsultacja w oddziale okulistycznym - guz naczyniówki oka - kraków
Wizyta w Krakowie - koniecznie zgłosić się z wynikiem węzła na który czekamy miesiąc Dziś 20 02 -węzeł o zachowanej architektonice z rozrostem grudek chłonnych o charakterze odczynowym CD23+, CD5+, CD10+, CD20+, K267+, BCL6-, Cyklin D1.

Wygląda na to, że węzeł chłonny nie wykazuje cech jednoznacznie wskazujących na jego przerzutowe zajęcie.
Wobec tego rozpoznany guz naczyniówki (nie podajesz na jakiej podstawie postawiono tę diagnozę)
wymaga dalszego rozpoznania przed podjęciem decyzji o jego leczeniu (bardzo możliwe, że usunięciu).
Podejrzewam, że wykonywane dotąd badania krwi mogą okazać się mało przydatne,
szczególnie jeśli w grę wchodzić może proces złośliwy, czego nie można wykluczyć.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group