1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Poprosze o interpretacje wyniku histopatologicznego guza sli
Richelieu

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5152

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-06-12, 19:09   Temat: Poprosze o interpretacje wyniku histopatologicznego guza sli
Wioleczko,

Nie wiem, dlaczego lekarz zadecydował o zmianie terapii.
Może były ku temu jakieś przesłanki: nowe wyniki badań, zmiana stanu (poprawa, pogorszenie) w jakim znajduje się mama ?

Ponieważ były stwierdzone przerzuty do węzłów chłonnych, więc nie jest to już wczesne stadium choroby.
Wg mojej wiedzy często się zdarza, że chemioterapię stosuje się przed zabiegiem operacyjnym w celu zmniejszenia guza / uzyskania poprawy (regresji) przed operacją i dalszym leczeniem chemio- i/lub radioterapią.
Ale nie wiem, czy w przypadku Twojej mamy były takie właśnie czy inne przesłanki do zmiany decyzji lekarza.

Możliwe też, że proponowana chemioterapia miałaby mieć charakter leczenia paliatywnego, o ile lekarz stwierdził, że zaszły zmiany uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, jednak to jest tylko jedno z możliwych hipotetycznych przypuszczeń.
Podajesz za mało danych, by wypowiedzieć się na ten temat bardziej wiążąco.

Wspomniany przez Ciebie ból głowy może (ale nie musi) być związany z ewentualnymi (tylko ewentualnymi, nie wiemy, czy są) zmianami nowotworowymi.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group