1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzy endometrium
Richelieu

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-05-04, 08:54   Temat: Guzy endometrium
Na różnych forach można spotkać wypowiedzi o krwawieniach trwających nawet do 2 tygodni i dłużej.
Spotkałem tutaj taką wypowiedź lekarza o czasie występowania krwawienia po łyżeczkowaniu:
Cytat:
Do 10-14 dni. jesli dłuzej to konieczne USG, aby ocenic komletnośc zabiegu. SW

Myślę, że jeżeli utrzymuje się dłużej niż 7-10 dni i przy tym nie przestaje być dość obfite, to konsultacja u lekarza nie zaszkodzi.

Pozdrawiam.
  Temat: Guzy endometrium
Richelieu

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-04-07, 22:36   Temat: Guzy endometrium
Tak, jak najbardziej.

Więcej szczegółów choćby np. tu: http://www.poradnikzdrowi...idzi_33723.html
Cytat:
Ginekologiczne badanie przezpochwowe pozwala ocenić szyjkę i dno macicy, stan jajników oraz wykryć mięśniaki, torbiele i choroby nowotworowe narządu rodnego.

oraz tu: http://www.kolmed.com/a12...jki-macicy.html
Cytat:
Mięśniaki rozpoznaje się podczas badania ginekologicznego a obecnie coraz częściej w trakcie badanie USG, które umożliwia rozpoznanie małych, podśluzówkowych mięśniaków
Nie wszystkie mięśniaki wymagają leczenia operacyjnego. Mięśniaki, które nie dają dolegliwości bólowych, nie powodują nieprawidłowych krwawień macicznych i nie wykazuja szybkiego wzrostu nie wymagają leczenia a jedynie obserwacji polegającej na wykonywaniu co 6 mcy badania USG sondą dopochwową.
  Temat: Guzy endometrium
Richelieu

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-03-12, 17:45   Temat: Guzy endometrium
nika napisał/a:
Witam Madziorku, to się nacierpiałaś, współczuję... :-(
[...]

Ja również.

nika napisał/a:
[...]
Ehh, o ile piękniejsze byłoby życie gdyby wywalić z niego choróbska, które dopadają ludzi...

Aż chciałoby się rzec, że niestety - "takie rzeczy to tylko w Erze" ... ;-)) Ale mam nadzieję - będzie dobrze ! :uhm!:
  Temat: Guzy endometrium
Richelieu

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-03-12, 13:53   Temat: Guzy endometrium
Niko,

Myślę, że na forum pewnie niewiele jest osób (może nawet nikt), które zetknęły się bezpośrednio w praktyce z problemem, o który pytasz, tzn. mając tego typu dolegliwości.
Lekarzy mamy tutaj tylko kilku, nie każdy z nich regularnie i często czyta forum, nie każdy też musi mieć praktyczne doświadczenie w kwestiach ginekologicznych.

Natomiast jeśli idzie o kwestie medyczne w ogóle, to myślę, że bardzo rzadko funkcjonują tutaj określenia typu ZAWSZE albo NIGDY, tak jak tego użyłaś w pytaniu.
Prędzej można mówić o prawdopodobieństwach - często / rzadko coś może być / nie być objawem raka.

Niezależnie od tego wszystkiego i ewentualnych wypowiedzi innych osób o podobnej historii - w Twojej konkretnej sprawie decydujący będzie wynik Twojego badania histopatologicznego - na jego podstawie będzie wiadomo, z czym mamy do czynienia, czy jest to rak i co dalej ewentualnie trzeba robić.
Obecnie bez znajomości tego wyniku wszelkie domysły są pozbawione poważniejszych podstaw, jest to tylko zgadywanie.
Musisz zatem cierpliwie poczekać, choć wiem, że to jest trudne.

Żałuję, że nie mogę bardziej pomóc. Może ktoś inny uzupełni odpowiedź na Twoje pytanie.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Guzy endometrium
Richelieu

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 21451

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-03-10, 17:37   Temat: Guzy endometrium
nika napisał/a:
[...]
Jeszcze taka sprawa, czy jest ktoś zorientowany, w ciągu jakiego czasu od podania antybiotyku można przyjąć szczepionkę od wzw b?

W tej sprawie zasięgnąłem dziś opinii trzech farmaceutów (niestety, nie lekarzy).
Wg ich zdania ten okres powinien wynosić odpowienio minimum jeden, dwa, trzy tygodnie od zakończenia przyjmowania antybiotyku (i wyleczenia choroby, rzecz jasna), przy czym pani mówiąca o jednym tygodniu wg mojego wyczucia była najmniej doświadczona.

O ile więc ktoś lepiej w tej kwestii zorientowany nie sprostuje, przyjąłbym, że okres ten wynosi przynajmniej 2 - 3 tygodnie,
i na pewno zależy też od tego, jak poważna była to infekcja oraz jaki rodzaj i jak silny antybiotyk był przyjmowany.
Po dokładniejszą odpowiedź odsyłam, niestety, do bezpośredniej rozmowy z lekarzem.

Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group