1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak śluzowo-naskórkowy ślinianki przyusznej
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7861

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-21, 16:54   Temat: Rak śluzowo-naskórkowy ślinianki przyusznej
Ktosiula napisał/a:
Nastawiam się na życie długie i szczęśliwe, pomimo młodego wieku głęboko wierzę że uda mi się dożyć emerytury bez wznowy ;)

Dobrze, obiecałaś. I pamiętaj - będę Cię z tego rozliczać. ;) :-D
  Temat: Rak śluzowo-naskórkowy ślinianki przyusznej
Richelieu

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7861

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-10-25, 20:07   Temat: Rak śluzowo-naskórkowy ślinianki przyusznej
Ktosiula napisał/a:
mucoepidermoid carcinoma G1.

Wynik oznacza rozpoznanie raka śluzowo-naskórkowego o niskim stopniu złośliwości.

Ktosiula napisał/a:
Guz o śr 0,7 cm usunięty doszczętnie wraz z otaczającym go miąższem ślinianki. W obrębie guza nie stwierdzono naciekania osłonek pasm nerwowych przez komórki raka ani cech martwicy.

Zaawansowanie guza pierwotnego mieści się w pierwszej grupie (T1) (Zalecenia (2013 r.), str. 9, tab. 1),
i przy braku obecności przerzutów (N0M0) oznacza zaawansowanie choroby do stadium I (j.w., str. 10, tab. 2).
Wraz z radykalnym zabiegiem operacyjnym są to bardzo korzystne czynniki rokownicze.

Ktosiula napisał/a:
Ktoś może mi poradzić gdzie dalej się udać.

Leczenie powinno być prowadzone przez lekarza onkologa (tylko takiego, nie o innej specjalizacji).
On powinien nadzorować dalsze kontrole zgodnie z wyżej linkowanymi 'Zaleceniami'.
Dla Twojego przypadku (cechy T1N0M0, G1) poza operacyjnym usunięciem guza w sposób radykalny
standard ten nie przewiduje konieczności dalszego leczenia uzupełniającego (str. 27).

Ktosiula napisał/a:
Znalazłam na forum jeden case raka śluzowo- naskórkowego Tarnowianki i nie nastraja mnie on optymistycznie choć zdaje sobie sprawę, że jej rak był zdecydowanie bardziej zaawansowany i złośliwy.

Podobieństwo wynikające z typu nowotworu jest w tym przypadku bardzo złudne,
diametralnie różniące się zaawansowanie IVB (dla cech T4bN+) i stopień złośliwości (G3)
czynią Wasze przypadki zupełnie nieporównywalnymi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group