1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Półmisek antyrakowy
Reszka.78

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60199

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-10-30, 20:38   Temat: Półmisek antyrakowy
Gazda napisał/a:

Absolutnie nie potwierdza. Nie ma możliwości wyłączenia cukrów z diety. Jeśli jednak spróbujesz to zrobić, możesz być pewna, że najpierw zginą komórki zdrowe. Nie da się "zagłodzić raka". Skrobia zresztą też jest cukrem... Jest jedna rzecz, której chorzy na raka powinni unikać, a jest nią przesada.


Wybaczcie, źle się wyraziłam i pewnie zamotałam bardziej niż zazwyczaj. Chodziło mi o to, że Wasza rozmowa potwierdza słowa tamtej osoby jako takie, tak jak artykuły, które przeczytałam. Że nie jest to całkowity wymysł i że takie teorie rzeczywiście powstały i mogły zostać potwierdzone jakimiś badaniami.
Zdaje sobie sprawę, że nie da się wyłączyć cukrów z diety, bo bez cukru nie ma energii dla mózgu i organizmu jako takiego. Bardziej zastanawia mnie to, czy osoba nowotworowa powinna wystrzegać się całkowicie słodyczy. W końcu cukry są nie tylko w słodkościach. Tak jak mówisz cukrem jest chociażby skrobia. Czy jednak właśnie, nie powinno się patrzeć na takie artykuły i zwyczajnie nie przeginać i nie zjadać tabliczki czekolady codziennie, czy tuzina pączków ;)

Mam nadzieję, że tym razem wyraziłam się jaśniej niż poprzednio.

Mama kupiła sobie dzisiaj babeczkę z kremem toffi i jakimiś powidłami :) Ma ochotę na słodkości i już.

Pozdrawiam serdecznie i wybaczcie jeśli zrobiłam jakieś zamieszanie :) To umiem ;P
  Temat: Półmisek antyrakowy
Reszka.78

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60199

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-10-30, 16:20   Temat: Półmisek antyrakowy
Moja Mamcia brzuszka raczej ni ma, ma teraz trochę nadmiaru skóry, bo kiedyś była tęga, ale bardzo schudła jak miała problemy z woreczkiem żółciowym i zapchanymi drogami żółciowymi. Plastyce brzucha nigdy się nie poddała, więc ma taki "brzuszek".

Ja mówiąc szczerze załamałabym się z jednego powodu, gdyby tak zakazać cukru w domu. Zniknęłaby Cola, która jest moim jedynym - poza herbatą - słodkim, które spożywam, bo słodyczy nie lubię, ot z rzadka bardzo najdzie mnie na czekoladę. Ostatnio standardowa tabliczka, którą dostałam, wzięła się i przeterminowała - bo tak ją jadłam. Tjaaaaa...

Pozdrawiam :)
  Temat: Półmisek antyrakowy
Reszka.78

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60199

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2012-10-30, 15:59   Temat: Półmisek antyrakowy
No to żeście mnie załamali :(
Właśnie na Onecie pod artykułem o Śmierci Joasi, przeczytałam wypowiedź, że rak żywi się cukrem... Poszukałam na necie i tak podają w różnych artykułach na ten temat. Rozmowa Wasza to potwierdza.
A moja Mamcia uwielbia słodycze. Słodzi herbatę - jedna łyżka co prawda, ale jednak. Niemal codziennie Mamcia zjada herbatniczka, cukierka czy wafelek, albo kawałek czekolady. W domu rzadko kiedy nie ma niczego słodkiego. Czasem "łazi" po niej torcik czy sernik, albo coś takiego. Zdarza się, że kupi sobie babeczkę, czy kawałek sernika. Ostatnio upiekła ciasto cytrynowe, bo miała ochotę.
I co teraz? Mam Jej zabronić jedzenia słodyczy? Zmuszać do słodzenia miodem (nie lubi miodu)?

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group