1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32116

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-07-12, 23:10   Temat: basik78 - komentarze
Basiczku ABSOLUTNIE nie marudzisz, to normalne, że się przejmujesz wszystkim, wszystko na Twojej głowie tak naprawdę i chciałabyś mieć kogoś kto by pomógł, w jakiś sposób odciążył, czy po prostu pobył zarówno fizycznie jak i psychicznie. Pomógł, przytulił, wyjaśnił jeśli czegoś nie wiesz i czegoś się obawiasz. Rzekłabym, że to co czujesz się naturalną reakcją na to co się dzieje.

Pieprzyki pojawiają się u ludzi wraz z wiekiem, rodzimy się z nimi i jest to raczej naturalny proces, na który raczej nie mamy wpływu. Tak więc w tym względzie dermatolog ma rację. Trzeba by było używać kremów z mocnym filtrem by trochę przystopować ich pojawianie się, ale nie wiem czy jest to metoda rzeczywiście skuteczna i czy w ogóle można sprawić by pieprzyki się nie pojawiały. Wydaje mi się, że to walka z wiatrakami.

Co do objawów. Nie znam się na tym i niestety nie bardzo potrafię pomóc, ale nie wszystkie objawy muszą koniecznie być objawami choroby czy efektem leczenia.
Zapominanie i brak koncentracji może być spowodowane chociażby stresem (a przecież Mąż na bank się stresuje i przeżywa to jak się czuje, samą chorobą, martwi się zapewne o Was itd.), mnie samej wielokrotnie zdarza się zapomnieć po co np. poszłam do kuchni, staję na środku jak sierota i się zastanawiam "co ja robię tu i po co przyszłam?". Zdarza mi się zapomnieć to co ktoś do mnie mówił kilka minut wcześniej. I dość łatwo zapominam, bo się rozproszę i skupię właśnie na czymś innym.
Z rękami miewam chyba dość podobnie. Rzadko bo rzadko, ale bywa, że rano mam tak zesztywniałe palce, że aż bolą i przez chwilę nie mogę ich zgiąć, jakbym miała na rękach grube, twarde rękawice. A potem ręce są cały dzień takie wrażliwe i wydaje mi się mniej sprawne.
Drażliwość, też może być po prostu stresowa. Mąż by chciał być w pełni zdrowy, a jest jak jest. Każde niepowodzenie czy gorsze samopoczucie może wywoływać frustrację, zniechęcenie, złość. Czyż nie jest tak, że jak nas coś boli, źle się czujemy, albo coś nam nie wychodzi, nie mamy ochoty gryźć, rzucać przedmiotami, przeklinać albo płakać?

Myślę o Was Basiczku, nawet jeśli ostatnio mniej się udzielam :)

Pozdrawiam i mocno ściskam :)
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32116

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-05-07, 20:19   Temat: basik78 - komentarze
Basiku absolutnie nie marudzisz. Jesteś tylko człowiekiem Kochana i jak każdy człowiek masz prawo do lepszych i gorszych dni. A nie oszukujmy się, ostatni czas był dla Ciebie wyczerpujący, sama to przyznajesz "muszę być uśmiechnięta i twarda". Więc tłamsisz te wszystkie emocje w sobie, dla męża i dzieci. A takie tłamszenie wszystkiego w sobie nie jest zdrowe, ani dla ciała, ani dla psychiki. Wiem coś o tym. Więc masz prawo się rozsypać. Po prostu. A na poskładanie się potrzeba czasu, ale się uda :)

Z tego co wiem, są leki które właśnie podnoszą wrażliwość na promienie słoneczne, więc całkiem możliwe, że to od leków jest.

Przytulam Was i całuję. Wszystko będzie dobrze, wierzę w to :)
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32116

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-04-28, 22:51   Temat: basik78 - komentarze
Basiku, nic dziwnego, jesteś wyczerpana fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie. Podobnie Twój małżonek. Oboje powinniście odpocząć w jakimś przyjemnym miejscu, chociaż wiem z własnego doświadczenia, że psychikę nie tak łatwo przełączyć na tryb relaksu i odpoczynku, zwłaszcza gdy głowa nabita myślami i troskami dnia codziennego. Ale myślę, że jakaś zmiana otoczenia dobrze by Wam zrobiła. Szkoda, że pogoda na majówkę nie dopisuje, chociaż z drugiej strony, piękne okoliczności przyrody miło podziwiać nawet w deszczu np. z werandy.

Przytulam i całuję :cmok:
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32116

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-04-27, 23:03   Temat: basik78 - komentarze
Nie wiem jak u Was, ale u mnie pogoda dzisiaj brzydka. Niby nie padało, ale pochmurno, cały czas jakby zanosiło się na deszcz, czuć było, że ciśnienie skacze, do tego wiatr i chłodno. Po tych ostatnich pięknych i ciepłych dniach, obniżenie temperatury. W takich dniach ludzie się mogą gorzej czuć. Jednych będzie zmulać, innych boleć głowa. To samo mogło się dziać z mężem. Wiadomo, że człowiek się w takich chwilach denerwuje - wiem po sobie - ale naprawdę nie warto się nakręcać, bo człowiek w paranoję jakąś może wpaść - to też wiem po sobie.
Tak jak mówi Marzenka, ból głowy może objawiać się pulsowaniem w tym miejscu. Ba! Każdy ból w dowolnym miejscu może objawiać się pulsowaniem wyczuwanym zarówno w tym miejscu, jak i przy dotykaniu go.

Buziaki i przytulam Was oboje :)
  Temat: basik78 - komentarze
Reszka.78

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 32116

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2019-02-19, 21:25   Temat: basik78 - komentarze
Basik ślicznie brzmi :in_love:

Ściskam i całuję :-D
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group