1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca z przerzutami
Renata66

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-26, 23:16   Temat: Rak płuca z przerzutami
Przytoczę słowa, które zapadły mi głęboko w pamięci.
"Każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, w rzeczywistość śmierci wkracza sam w tylko dla
siebie właściwy sposób. My jako świadkowie możemy zmniejszyć jego poczucie
osamotnienia, towarzysząc możemy dać mu miłość, która potrafi pokonać lęk. Miłość, która
przewyższa śmierć..."

Pięknie napisane. Nic dodać, nić ująć...
  Temat: Rak płuca z przerzutami
Renata66

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-23, 01:03   Temat: Rak płuca z przerzutami
keiti78Zg, bardzo Ci współczuję. Jesteś dzielna. Cieszę się, jeśli można tak w tej chwili powiedzieć, że byłaś z nią do końca. Dziś mija miesiąc odkąd odszedł mój tata. Pomodlę się dziś także za Twoją ciocię. Trzymaj się.
  Temat: Rak płuca z przerzutami
Renata66

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-22, 21:34   Temat: Rak płuca z przerzutami
Ptaszenio ma rację. Teraz najważniejsze jest dobro chorego czyli cioci. Musicie podjąć trudną decyzję - czy dacie radę zapewnić jej spokojne odchodzenie w domu przy wsparciu HD czy też lepiej będzie jeśli ciocia trafi do hospicjum stacjonarnego. Mój tata bał sie szpitali, wiedzieliśmy o tym dlatego mieliśmy wsparcie HD i tata odszedł w domu. Choć lekarka hospicyjna proponował nam hospicjum stacjonarne. Tata nie cierpiał fizycznie, więc nie widzieliśmy takiej potrzeby. Pytasz ile trwa stan przedagonalny? Napisał o tym ks. Jan Kaczkowski w tekście Jak umiera ciało? http://www.deon.pl/inteli...era-cialo.html. Na DSS też znajdziesz takie informacje. Podaję link: http://www.forum-onkologi...isko-vt4837.htm
Życzę Wam dużo siły i spokoju.

[ Dodano: 2014-10-22, 21:38 ]
Widzę, że link z DSS chyba nie działa. Na stronie głównej u dołu w spisie tematów masz dział Opieka paliatywna. Wjedź w niego, tam na pierwszej pozycji jest temat - Umieranie jak rozpoznać czy to już blisko.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2014-10-22, 22:22 ]
Poprawiłem link: aby działał prawidłowo, nie może być po nim np. kropki kończącej zdanie, jak było tutaj.

  Temat: Rak płuca z przerzutami
Renata66

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-10-20, 19:06   Temat: Rak płuca z przerzutami
keiti78Zg, tak, ta choroba jest podstępna. Wiem coś o tym. Mój tatuś 11 września siedział jeszcze z nami przy stole na swoich urodzinach, mówił choć kiepsko, ale mówił, jadł i nawet wypił kieliszek nalewki Babuni. A 12 dni później 23 września odszedł. Stan pogarszał się w tempie ekspresowym. Co do spraw spadkowych - myślę, że na to już jest za późno skoro ciocia ma już problemy z orientacją i traci świadomość, w pewnym sensie. Ona już na to, jak myślę, nie ma sił....
  Temat: Rak płuca z przerzutami
Renata66

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 58288

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-29, 22:59   Temat: Rak płuca z przerzutami
keiti78Zg, dyspozycje co do wypożyczenia koncentratora tlenu w HD musi wydać lekarz z HD, który się ciocią zajmuje. Gdyby wszystkie koncentratory będące na stanie HD były wypożyczone bez problemu wypożyczysz zapewne płatny. Miesiąc użytkowania w Poznaniu kosztuje około 100 złotych. Piszesz, że ciocia kiepsko radzi sobie z chodzeniem do WC. Możesz zapytać czy w HD mają do dyspozycji krzesełka sedesowe do wypożyczenia. To dobre rozwiązanie. Ciocia nie będzie musiała się forsować chodząc do łazienki.I póki da radę nie będzie musiała korzystać z pieluchomajtek, co dla niektórych chorych jest traumatycznym przeżyciem. Co do Twojego pytania ile czasu Wam zostało - chyba nikt tutaj nie jest w stanie Tobie odpowiedzieć na to pytanie. Zdajesz sobie jednak na pewno sprawę, że tego czasu nie jest zbyt wiele, niestety....Trzymaj się w tych trudnych chwilach. Pozdrawiam ciepło.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group