1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Peti

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13981

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-02, 16:10   Temat: Rak trzonu macicy
SylwiaS napisał/a:
Co do szyjki macicy - jest tam zapalenie, które wskazywałoby na to, że rak zaczął już się rozprzestrzeniac, czy że zapalenie powstało w wyniku przewlekłego krwawienia


Sylwio, specjalistą jest tutaj mój Szanowny Kolega Richelieu, ale wcisnę tutaj moje "babskie myślenie":

- zapalenie błony śluzowej macicy to zakażenie bakteryjne, które może spowodować to krwawienie , jednak tak jak napisał Richelieu ( nasz Szanowny Kolega :) ) mamy tutaj obecność cech metaplazji - czyli pojawienie się komórek odmiennych czynnościowo i morfologicznie od swoich macierzystych komórek. W tej sytuacji , tej metaplazji, częściej w tym miejscu rozwijają się nowotwory.

Czyli na mój "babski rozum" - dopiero po operacji usunięcia będzie można coś powiedzieć, ale...to tylko na mój "babski rozum"
  Temat: Rak trzonu macicy
Peti

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 13981

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-02, 10:57   Temat: Rak trzonu macicy
Sylwia witaj

Adenocarcinoma endometrii - nowotwór złośliwy trzonu macicy
adenocarcinoma - gruczolakorak


G3 - w skali od 1-3 najwwyższy stopień złośliwości

Cervicitis et endocervicitis chronica focalis cum metaplasia planoepithelialis - tutaj proszę o poprawkę inne osoby, jeśli się mylę, ale wydaje mi się że to oznacza chroniczne przewlekłe zapalenie błony śluzowej szyjki macicy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group