1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-17, 12:13   Temat: Rak przełyku
Asiu

ja też jestem pod wielkim wrażeniem, napewno jesteś wielkim wsparciem dla rodziców .

To jak długo tatuś będzie wszpitalu napewno zależy od tego jak szybko będzie dochodził do siebie, ale myślę, że na okres 10 dniowy musicie się przygotować. Nie wiem jak to wygląda po operacji resekcji przełyku, ale po resekcji żołądka na sali poooperacyjnej mój znajomy leżał 2 dni - a potem na salę ogólną.

Trzymam kciuki i dużo siły jutro!
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-11, 20:26   Temat: Rak przełyku
Asiu macie jakieś wieści z WIM-u?
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-11, 09:17   Temat: Rak przełyku
Asiu

to bardzo dobre wiadomości

takich właśnie jesteśmy łakni na tym forum...

Wiadomo kiedy Tatuś będzie miał operację?
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-10, 19:42   Temat: Rak przełyku
asia19 napisał/a:
Czy badanie histopatologiczne pozwala na określenie stadium choroby czy konieczna jest TK, aby ustalić , czy są ewentualne przerzuty i dopiero określa się zaawansowanie choroby?


tak Asiu.

Stopień O - jest coś takiego - TIS - wg. mnie wczesna forma raka " rak w miejscu"- czyli komórki nowotworowe znajdują się tylko w miesjcu tworzenia. - może o to chodzi? jeśli tak to bardzo dobrze :)
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-01-07, 21:35   Temat: Rak przełyku
Asiu

tak zastanawiam się co Ci napisać. Jesteśmy tutaj wspólnie złączeni walką o życie naszych najbliższych.

Lekarz to też człowiek a nie każdy człowiek potrafi zachować się w danej sytuacji- napewno nie jest to profrsjonalne zachowanie przekazanie lakonicznej informacji " wyniki są niedobre". Bo to może znaczyć wszystko. Nie powienien Was zostawiać z takimi domysłami i niepewnością.

Asiu musisz mieć świadomość, że mogą oczywiście to być zmiany nowotworowe - nie wiemy jednak jakie, nie wiemy jaki to nowotwór, jakie jest jego zaawansowanie, czy są przerzuty.

Trzeba jednak się z tym liczyć i nauczyć się, chociaż troszkę żyć z tym, że Wasze zycie się zmieni, chociażby z powodu leczenia Taty.

Czekamy więc na wyniki poniedziałkowe, możesz być pewna, że znajdziesz tutaj wsparcie, oczywiście w miarę naszych możliwości.

Trzymaj się ...
  Temat: Rak przełyku
Peti

Odpowiedzi: 189
Wyświetleń: 119995

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-30, 19:50   Temat: Rak przełyku
Asiu

trudno naprawdę cokolwiek radzić bez rozpoznania histopatologicznego.

Póki co możemy tylko gdybać:
- od nowotworu przełyku
- do zmiany łagodnej

Tata jest chory na achalazję, gdzie teoretycznie powikłania mogą prowadzić do nowotworu przełuku ale to też gdybanie

Chcciałabym pomóc jakkolwiek, ale naprawdę nic nie wiemy teraz bez wyniku.

Kiedy będzie ten wynik? Jak tylko go będziesz miała zacytuj go tutaj.

Nie martw się na zapas...spokojnie...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group