1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-25, 18:17   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
I masz moje wielki "ufffff" za to, że tak się udało załatwić szybko badanie :)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-25, 17:25   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
arek napisał/a:
Czy nie ma możliwości wystawienia jakiegoś "stałego" skierowania na wykonanie markerów (BHCG, AFP i LDH), które mogło by być wykonywane w "zwykłym" laboratorium


Arku - ja też o czymś takim myslałam ( ze względu na kolejki) ale z tego co się dowiedziałam "no way"- pewnie względu NFZ-wskie.
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-23, 17:40   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
arek napisał/a:
Byłem.. lekarz wypisał skierowanie na TK (wolny termin dopiero na 18.03 - co daje około 5-ciu miesięcy od ostatniego kontrolnego badania... markery mają być wykonane jak przyjadę na TK... - czyli niemal 12 tygodni od ostatnich wyników) - postępowanie dalekie od standardów


Tak się zastanawiam, kto powinien być lepiej poinformowany o standardach? Ale to rozmyślania retoryczne.

Napewno znajdziesz wcześniej termin TK. A lekarz dał już Ci skierowanie na markery, czy dostaniesz je dopiero?

Pozdrowienia dla Ciebie, Dziewczyn i Fasolki :)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-23, 12:46   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arek

jak po wizycie? miałeś ja chyba 20-ego prawda?
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-09, 19:29   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Oż Ty niedobry, nić nie napisałeś o wynikach w grudniu :-D no ale najważniejsze, że w normie.

Spokojnie podchodź do TK - nic złego nie będzie się działo, napewno...będzie czysto :)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-08, 20:50   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arku

ja wiem, że Ty pamiętasz...ale kiedy masz ten rezonans i kontrole? jakoś w styczniu?
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-05, 17:59   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
:mrgreen: :mrgreen: Brawo!! bardzo się cieszę!!!!

Wpadaj do nas tutaj i opowiadaj co u Ciebie....i pamiętaj o kontrolach :mrgreen: ;)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-01, 21:23   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
To jest pozytywne myślenie z malutkim ale...w komorce trzeba sobie ustawić powiadomienie " badania" i : kontrola" :-D a poza tym, żyje się normalnie :-D

Uwżaj na siebie ale ciesz się życiem..bo jest piękne..

Paradoksalnie dzięki tej chorobie nauczyliśmy się inaczej patrzeć naświat..poprostu nie przejmujemy się " popierdułkami".

Dawaj znać co u Ciebie...oczywiście jestem przekonana, że będą same pozytywne :lol:
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-12-01, 15:49   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arek masz już ten wynik płuc?
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-25, 13:45   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
No i tak trzymać...najwazniejsze żebyśmy mieli pewnośc, że nic się niepokojącego nie dzieje :)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-24, 20:42   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Jak będziesz miał wyniki to donoś tutaj odrazu...

hm...zapracowany lekarz..rozumiem ....strasznie dużo osób choruje na to dziadostwo...świeże oko innego lekarza nigdy nie zaszkodzi...
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-24, 16:52   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arku jak po wizycie u lekarza?
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-22, 16:44   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Wyniki będą jutro , bo mój zapracowany Małżowinek ma czas na badanie krwi chwilkę przed zamknięciem laboratorium :)
Jutro dam znać :)
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-22, 16:21   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arku dla mnie każde badanie kontrolne ma sens w celu wyelimonowania ewentualnego późnego wykrycia przerzutu ( absolutnie nie odbieraj tego jak straszenia czy czegoś podobnego).

Jak często określasz poziom markerów? przewrażliwienie u mnie wynika z szybkości zmian u mojego męża.
  Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Peti

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 14695

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2010-11-22, 13:08   Temat: Nowotwór jądra - rak zarodkowy po przebytym wnętrostwie
Arku ja jestem przewrażliwiona na tym punkcie, ale prosiłabym lekarza o skierowanie również na badanie płuc.
Kiedy miałeś to badanie płuc?

Ja wiem, że wiele osób, które się znają, mówią, że obserwacja, ale obserwacja reglarna to dobra metoda, jednak ja mam wątpliwości. No ale to wynika tylko z naszych złych doświadczeń.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group