1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-05, 18:40   Temat: Patii - komentarze
Pewnie masz Racje.najwazniejsze zeby nie cierpial.Tego sie bede trzymac.dziekuję.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-05, 17:50   Temat: Patii - komentarze
Jutro z samego rana zadzwonie.Skierowanie zanioslam juz w piatek.Umowilam sie z Pania ,ktora mnie przyjmowala,ze jak bedzie potrzeba wizyty lekarza to zadzwonie.Łatwo jest powiedziec "dzialaj",ale to bardzo trudna sytuacja.Tata ma sprawny umysl i nie uwierzy nam,ze to lekarz z przychodni.Udaje twardziela, a ja przeciez widze,ze cierpi z bolu.Zagrozil nam,ze jezeli zapiszemy go do Hospicjum to odstawi leki na serce(a ma bardzo bardzo chore).Mam nadzieje,ze jak lekarz juz przyjdzie i tata zobaczy, ze faktycznie mu pomaga to zmieni zdanie.Jest okropnie uparty.Caly czas nam tlumaczy,ze te bole brzucha to efekt naswietlan,a przeciez naswietlali mu glowe.Jak mam zrobic,żeby nie cierpial równoczesnie nie sprzeciwiając sie jego woli????
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-01, 19:48   Temat: Patii - komentarze
Nie wiem co mam robic.Bylam juz wstępnie w tamtym tygodniu w Hospicjum domowym.Rozmawialam tam z przemiłą Panią,ktora powiedziala mi,ze jezeli leczenie onkologiczne sie zakonczy to moge zgłosic do nich Tate.Tylko co to znaczy"zakonczenie leczenia onkologicznego",czy nasza Pani Doktor powie nam to wprost?.Wiem,że wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego.Następna kwestia to taka jak mam powiedziec tacie,że lekarz który bedzie przychodzil to lekarz z Hospicjum.Wiem,że taka opieka lekarza bylaby bardzo pomocna.Co dwa tygodnie musze męczyc Tate i zabierać go do lekarza rodzinnego po L4.Nastepna kwestia to wypisywanie recept.Domyslam sie,ze lekarz z Hospicjum bedzie mógl wtedy na miejscu u nas w domku załatwiac te papierkowe sprawy (Mam racje?).
Nawet nie wyobrażałam sobie,ze to wszystko tak szybko będzie sie działo.jeszcze kilka dni temu pisałam,ze tatko w super formie.Tata cały dzień (od 10 rano)śpi.Budzi sie tylko na chwileczke.prawie nic nie je.Tak bardzo sie martwie,jestem po prostu sparaliżowana strachem.Co chwile chodze do pokoju i słucham,czy Tata oddycha.Mam malutka nadizeje,że stan Taty chociaż troszke sie jeszcze poprawi, zebysmy mogli jeszcze się soba nacieszyc.Może to osłabienie to jeszcze wynik naświetlań?Ehh pewnie sie oszukuje.....
Nawt nie wyobrażacie sobie jak to forum psychicznie mi pomaga.Dziekuję.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-09-01, 16:43   Temat: Patii - komentarze
Wszystko rozumiem,tylko dla Taty ta chemia ma ogromne znaczenie.Pomimo tego ze tata zdaje sobie sprawę ze swojego stanu to dla Niego koniec leczenia będzie ogromnym wstrząsem.Powiedział mi,że nawet jezeli chemia ma mu zaszkodzic to chce tego, bo to lepiej niz czekanie na śmierc nic nie robiąc.Boję sie,że calkowice sie załamie.Dzisiaj ja też jestem bliska załamania,ale wyspie sie(mam nadzieje) i jutro wstane z nowymi silami do walki.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-30, 21:43   Temat: Patii - komentarze
Wydaje mi sie,że spuchniety nie jest.Rozumiem,ze mam zwracac na to szczegolna uwage?
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-25, 17:58   Temat: Patii - komentarze
Dzisiaj bedzie optymistycznie:)))
Tata w świetnej formie. Jak ja doceniam teraz takie chwile,bo wiem ze moze byc ich juz coraz mniej.
dziekuje wszystkim za dobre slowa.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-24, 21:17   Temat: Patii - komentarze
Pewnie,że dam!! Tylko tak ciężko mi patrzec jak ukochana osoba z dnia na dzien jest coraz slabsza i smutniejsza.Tacie zrobiły sie jeszcze na dodatek plesniawki w buzi,ale dostal na to jakis specyfik do smarownia.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-23, 19:19   Temat: Patii - komentarze
Norma dla granulocytów to 7,8. bardzo prosze o informacje,bo umieram z niepokoju:(

[komentarz dodany przez: Patii: 2010-08-23, 22:07]
Tata robi wyniki zawsze prywatnie dzien wczesniej zeby oszczedzic sobie ogromniastej kolejki. Do lekarza jedziemy jutro rano.czaka mnie bezsenna noc.Bardzo martwia mnie te wysokie leukocyty.
-------------------------------

[komentarz dodany przez: Patii: 2010-08-24, 20:39]
Jestem przerazona,bo dzisiaj zauwazyłam,że Tata gorzej chodzi tzn "rzuca" go na boki. Domyslam sie,ze to pewnie te okropne guzy daja znac o sobie ,a myslalam,że po naswietlaniu bedzie lepiej.Boże co ta za straszna choroba spotkała naszych bliskich...
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-22, 21:28   Temat: Patii - komentarze
Ale jestem zdenerwowana,bo jutro wyniki krwi i od tego będzie zależało,czy Tacie podadza chemie.Wiecie może czy naświetlania głowy maja wpływ na wyniki krwi?/Do tej pory wyniki były na granicy i raz zdazyło sie,że chemie przsunieto w czasie o tydzien.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-16, 17:40   Temat: Patii - komentarze
Tak,Tata zna wszystkie wyniki i zdaje sobie sprawe z powagi sytuacji.Cały czas ma nadzieje na chociaz rok zycia, a ja boję się,ze te naświetlania takich cudów nie zdziałają.A może jednak uda nam sie ukraść jeszcze chociaż jeden roczek.Zdrowemu człowiekowi moze wydawac się ze to tylko rok,ale dla nas to jest AŻ rok.
Dziękuję wszystkim za odzew i wsparcie.Duzo mi lzej jak moge tu troszke popisać.


[komentarz dodany przez: Patii: 2010-08-18, 18:27]
Jestem tak przerazona tym wszystkim,tak ciężko mi uwierzyc ze stan Taty może sie pogorszyc w każdej chwili.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-10, 12:49   Temat: Patii - komentarze
Dziękuje.
  Temat: Patii - komentarze
Patii

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 14257

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-05, 12:09   Temat: Patii - komentarze
Z wynikami mamy ogromny problem,bo Tatko pilnuje ich jak oka w głowie.gdy chciałam je przeczytac to bardzo sie zdenerwował a nie chce mu przysparzac wiecej zmartwien.
Po kryjomu zapoznalam sie z nimi,ale nie przyszlo mi do glowy zeby je skserowac.
Postaram się szybciutko przepisać jak tata gdzies wyjdzie.ostatnio chyba potrzebuje samotnosci,bo czesto wychodzi na samotne spacery a my wtedy zamartwiamy sie ze cos sie stanie i nikogo przy nim nie bedzie.
A czy moglabys mi powiedziec czy w przypadku zaprzestania podawania dalszej chemii jest jeszcze jakas szansa na dalsze leczenie?.
Przed leczeniem guz byl ogromny(11na 15cm) naciekajacy na przełyk,worek osierdziowy.
Wiem ze bylo duzo plynu w opłucnej.W głowie jeden malutki guzek oraz jedene guzek w nadnerczach.
Po trzeciej chemii guz na plucach ulegl znacznej remisji a na nadnerczach pozostal bez zmian.TK głowy nie mial robione po trzeciej chemii tylko przed rozpoczeciem leczenia.
Tylko to serce.....
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group