1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Pablo1

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-31, 18:06   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Bloczki oczywiście przebadam jeszcze raz gdzie indziej w poniedziałek prawdopodobnie będę widział się z onkologiem. Tylko zastanawia mnie jedno skoro stwierdzono jakieś nieprawidłowości skąd taki wynik że to nic groźnego. Znalazłem na pewnym portalu gdzie zadaje się pytania lekarzom podobny przypadek, gdzie pewien pan wstawił wynik histopatologiczny znamienia łagodnego z owrzodzeniem i pytał się skoro to zmiana łagodna to skąd to owrzodzenie na co lekarz dermatolog odpisał mu że nie ma się czym martwić bo owrzodzenie mogło powstać mechanicznie przed wycięciem.
Podczas dermatoskopi lekarka nic nie wspominała o owrzodzeniu, chirurg też nic nie stwierdził tylko że znamię ładnie wygląda i powinno być ok. Ja sam też nigdy nie widziałem żeby to znamię zmienilo się albo sprawiało jakieś kłopoty. Mam je co najmniej pól życia, fakt że umiejscowione było z tylu uda, narażone na podrażnienia mechaniczne i trudne w dokładnej obserwacji. Myślę że w przyszłym tygodniu będę dzialal w temacie i dla spokoju ducha oddam je do innego zakładu.
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Pablo1

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-31, 10:31   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Witam ponownie, dziękuję za rady mam jeszcze pytanie kwestii formalnej, czy każdy wynik badania ocenia i podpisuje się pod nim sam kierownik zakładu patomorfologii. Ponieważ u mnie jako oceniający jest właśnie kierownik pani dr hab. Z 25 letnim stażem w Polsce i Irlandii? Ogólnie mam mentlik w glowie w przyszłym tygodniu prawdopodobnie pójdę do onkologa i chyba oddam próbki do ponownego badania w innym miejscu.
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Pablo1

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-30, 21:35   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Z Lublina badanie robiłem w Luxmedzie. Znamię miałem od wielu lat podczas dermatoskopii wyszlo że jest atypowe, głębokie i ma jakieś nierównomierne rozłożenie czegoś tam. Dermatolog stwierdziła że teraz nie wykazuje zmian onkologicznych ale w przyszłości mogloby być niebezpieczne. Za tydzień będę miał cięte jeszcze jedno znamię więc pokażę wyniki chirurgowi.
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Pablo1

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-30, 18:35   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
TP53 napisał/a:
Czy przepisałeś cały wynik? Czy było zrobione badanie immunohistochemiczne np. melan A, ki67?

Oprócz wyniku jest tylko rodzaj materiału: skóra i miejsce pobrania udo lewe. Resztę przepisałem w całości nic więcej tu nie ma. A o tym badaniu nic mi nie wiadomo.
  Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Pablo1

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 8392

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-30, 17:44   Temat: Interpetacja wyniku badania histopatologicznego
Witam dziś odebrałem wynik badania wyciętego znamienia:
Opis makroskopowy: fragment skóry 1.3x08 cm z egzofityczną, częściowo owrzodzoną zmianą śr. 0.6 cm.
Rozpoznanie: Neavus pigmentosus compositus Zmiana usunięta w granicach tkanek zdrowych.
Martwi mnie to owrzodzenie. Czy ktoś może mi przełumaczyć z "czym to sie je"? Z góry dziękuje.
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group