1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-05-31, 12:35   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Podpisuję się dwuręcznie pod tym co napisała powyżej marzena66.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-11-08, 22:31   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Ja miałem kilkukrotnie BAC węzłów chłonnych. Jedna z nich wykazała komórki nowotworowe i dlatego miałem drugą operację. Na pewno badanie histopatologiczne wyciętego węzła jest zdecydowanie pewniejszą diagnozą, ale z moich obserwacji wynika, iż w przypadkach raków tarczycy wykonuje się jednak BAC w przypadku podejrzenia przerzutów do węzłów chłonnych.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-06, 22:01   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
:mrgreen:
Miło czytać takie newsy.
Supper.
Pozdrawiam cieplutko.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-20, 22:33   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Karolinax, faktycznie samodzielne manipulowanie dawką leku nie jest najlepszym rozwiazaniem (lepiej za każdym razem konsultować się z endokrynologiem) jednak w praktyce czasem trzeba "pomanipulować". Ważne jednak by rozumieć o co w tym wszystkim chodzi i nie robić gwałtownych skoków dawki.
A co do Twoich objawów to miałem bardzo podobne gdy skoczył mi puls (100 i wiecej na min.) z powodu stresu przed pierwszą operacją.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-12-29, 21:29   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Cytat:
Od kilku tygodni (może wcześniej) pojawił się u mnie wytrzeszcz oka. Nie jest jakiś wielki, ale jednak jest.


Znalazłem, że na ulotce euthyroxu jest napisane: "w razie przyjęcia wiekszej dawki niż zalecana lub w razie złej tolerancji zaleconej dawki, np. w razie szybkiego zwiększania dawki mogą wystapić (...) zwiększone cisnienie w głowie z obrzekiem tarczy nerwu wzrokowego, stwierdzanym w badaniu okulistycznym (...) W razie wystąpienia któregoś z objawów nalezy skontaktować sie z lekarzem, szczególnie jeśli dolegliwosci się nasilają(...)"
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-28, 11:19   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Według mojej wiedzy badanie TSH jest najdokładniejsze i obarczone najmniejszym błędem.
Jego wadą jest duża bezwładność, co powoduje, że efekt dziś zmienionej dawki będzie zauważalny w poziomie TSH za jakieś 6-8 tygodni.
Jeżeli występuje bardzo złe samopoczucie to ewentualnie można sie podpierać badaniami FT3 (badanie obarczone ryzykiem wiekszego błedu, ale o zdecydowanie mniejszej bezwładności). Badanie FT4 jest w przypadku braku tarczycy i zażywaniu lewotyroksyny, badaniem w zasadzie nic nie mówiącym.
Zgadzam się w 100%, że w przypadku bardzo złego samopoczucia związanego z destabilizacją gospodarki hormonalnej, należy się skonsultować z endokrynologiem.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-24, 22:59   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Cytat:
mi lekarz powiedział, że po 3 tygodniach powinnam mieć wynik w normie albo bardzo blisko normy

A mi lekarz powiedział, że mam skontrolować poziom TSH dopiero za 6 tygodni (a skoczyło mi w sumie tylko do 13). Tak więc trudno stawiać tu ostateczne wyroki. Tak jak już pisałem stabilizacja hormonów to rzecz bardzo indywidualna. I konieczna jest cierpliwość.
Pozdrawiam
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-24, 12:19   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Cytat:
Karolina, powinnam mieć już wynik w normie, oznacza to że masz za niska dawkę leku. [/guote] Niekoniecznie dawka leku jest za niska. Proszę pamietać, iż TSH wykazuje duzą bezwładność i dzisiaj badane pokazuje nam mniej więcej co sie działo w organiźmie jakiś miesiąc temu. Wyregulowanie poziomu hormonów nie u wszystkich idzie jak "z płatka" dlatego w razie problemów należy działać bez gwałtownych zmian dawek hormonów i pod kontrolą endokrynologa. Należy jeszcze pamiętać o min. 30 min. przerwy od zażycia hormonu do posiłku.
Pozdrawiam


[ Dodano: 2013-09-24, 12:20 ]
Coś źle wyedytowałem, cytatem miało być oczywiście tylko pierwsze zdanie :-)
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Pablo

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-04, 11:07   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Witaj karolinax.
Na jakiej podstawie zmieniono Ci klasyfikację TNM? Przecież miałaś już określony stopień zaawansowania po pierwszej operacji (na podstawie badania patomorfologicznego), a teraz po jodzie ktoś stwierdził, że guz był większy? Pytam z ciekawości, bo chyba nie do końca zrozumiałem istotę klasyfikacji TNM. Bardzo proszę, jak byś mogła przy nastepnej konsultacji zapytać lekarza dlaczego został zmieniony Twój stopień zaawansowania (na jakiej podstawie) i podzielić się tą informacją to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group