1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17680

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-09, 22:54   Temat: Nowotwór tarczycy
Witaj.
Myślę, że Twoja siostra spokojnie może się opalać przy zachowaniu oczywiście podstawowych zasad zdrowego opalania tzn. z umiarem i stopniowo.
Ja pierwszy zabieg miałem w listopadzie, a w wakacje 2 tygodnie spędziłem na słońcu, na plaży (oczywiście stosując kremy z filtrem). Z urlopu wróciłem brązowy z jasną szramą na szyi :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Nowotwór tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17680

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-27, 08:52   Temat: Nowotwór tarczycy
Witaj Bociek.
Najważniejsze, że już po operacji. Guz poniżej jednego centymatra jest zaliczany do małych guzów tarczycy i to jest dobra informacja dla Twojej siostry, kolejna dobra informacja to ta, iż węzły chłonne okazały się czyste!
Co do terminu jodowania to w Gliwicach jest zazwyczaj tak, że około 4-6 tygodni od zabiegu jest konsultacja z chirurgiem oraz w ambulatorium i wtedy pacjent (jeśli jest taka potrzeba) otrzymuje skierowanie na jodowanie. Nie martw sie na zapas bo np. 24 stycznia jak byłem na takiej wizycie (ja jestem po drugim zabiegu i mam nieco bardziej wredną odmianę raka tarczycy, której jodowanie niestety nic nie daje :-( ), to pacjenci dostawali termin jodowania na 4 lutego. Tak więc nie ma się co martwić na zapas.
Trzymam kciuki i serdecznie Was pozdrawiam.

[ Dodano: 2011-01-27, 08:54 ]
Jeszcze jedno, niech siostra się dokładnie dowie kiedy powinna przestać zażywać hromon tarczycy przed jodowaniem; ale to oczywiście pytanie dopiero na czas gdy będzie ustalany termin jodowania.
  Temat: Nowotwór tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17680

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-12-02, 19:40   Temat: Nowotwór tarczycy
Sposób odżywiania:
Zielona herbata liściasta: zalewać nie wrzątkiem lecz przed zalaniem odczekać 10 minut (w temp. pokojowej) od zagotowania, parzyć minimum 8 minut i wypijać do godziny od zalania wodą.
Zminimalizować spożycie cukru (i w ogóle słodkości)
Białe mięso, ryby - TAK
Czerwone mięso - Zdecycowanie ograniczyć
To tak w skrócie, a więcej możesz poczytać np. w książce, która napisał David Servan-Schreiber "Antyrak"
Pozdrawiam: Pablo
www.rakrdzeniasty.blog.onet.pl
  Temat: Nowotwór tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 17680

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-10-18, 22:03   Temat: Nowotwór tarczycy
Witaj Bociek.
Oczywiście kalcytoninę można zrobić prywatnie (nie wszystkie labolatoria robią to badanie, ale na pewno znajdziesz jakieś, które zrobi). Ale czy w Gliwicach nie badali poziomu kalcytoniny? Wydawało mi sie, że u nich to standard.
Co do terminu operacji to trudno mi się wypowiadać, wiadomo: im wcześniej tym lepiej, ale na nasze polskie realia to styczniowy termin nie jest jakoś strasznie odległy (po prostu nie wiem czy uda Wam się znaleźć placówkę, która przeprowadzi na NFZ zabieg wczesniej niz w styczniu). Oczywiście można przeprowadzać zabieg prywatnie np. wiem, że w Katowicach jest taka możliwość w prywatnej klinice (swoja drogą zabiegi na tarczycy wykonuje chirurg, który też pracuje w IO w Gliwicach).
Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group