1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6691

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-04-08, 20:21   Temat: Guz tarczycy
Do BAC nie musisz się jakoś szczególnie przygotowywać. Wszystko rób normalnie, no może bezpośrednio przed samym badaniem nie jedz bo badanie jest wykonywane w pozycji leżącej na plecach z mocno odchyloną głową do tyłu, a taka pozycja nie jest według mnie zbyt komfortowa w 5 minut po zjedzeniu dwudaniowego obiadu i wypiciu dwóch kompotów ;-) To jest tylko taka moja sugestia bo formalnie to do biopsji tarczycy nie ma oficjalnych zaleceń, miewałem ją robioną "z biegu" na zasadzie: "a to niech pan chwilkę poczeka, to tak na wszelki wypadek zrobimy biopsję". Co do ubezpieczenia to nie jestem znawcą ale dokąd się nie obronisz masz uczelniane ubezpieczenie, a po skończeniu 26 lat od Umowy-Zlecenia musi pracodawca płacić składkę (w przypadku umowy o dzieło chyba nie musi). Ale to najlepiej ustalić w ZUSie.

[ Dodano: 2015-04-08, 20:25 ]
O badaniach pisałem tu: http://rakrdzeniasty.blog.../01/12/badania/ :-)
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6691

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-23, 18:03   Temat: Guz tarczycy
Oczywiście zdarza się termin operacji za dwa tygodnie od konsultacji, ale zazwyczaj wynosi on około 3 miesięcy (chyba, że sytuacja jest szczególna i wymaga szczególnego postępowania co w przypadku raków tarczycy bardzo rzadko się zdarza)
  Temat: Guz tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6691

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-22, 19:49   Temat: Guz tarczycy
Moim zdaniem koniecznie zrób biopsję tarczycy, to nie przeszkodzi Ci w studiowaniu (trwa "cwilę-moment" ;-) ), a będzie bardzo pomocne w stawianiu diagnozy i decydowaniu o przebiegu dalszego leczenia. Nawet gdyby po BAC zaistniało podejrzenie nowotworu złośliwego (czego oczywiście NIE życzę) to zdecydowana większość to raki zróżnicowane i termin zabiegu (w zależności od ośrodka) wyznaczane jest nawet do pół roku. Tak więc nie czekaj, tylko działaj.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group