1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65491

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-30, 21:44   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
No właśnie ja spotkałam się z opinią, że masaże limfatyczne mogą zaszkodzić i mi polecono od razu po limfadenektomii nosić pończochę. Nigdy więc masaży nie miałam a pończocha towarzyszy mi do teraz.
Pytaj onkologów do bólu, nie daj się zbyć łatwo. Niech się pozastanawiają nad najlepszym dla ciebie rozwiązaniem.
Może i pończocha nie zmniejszy obrzęku, ale może będzie zapobiegać dalszemu. Napisałaś, że wydaje ci się, że się pogarsza, że cię bardziej boli. Tym bardziej, że skoro nie możesz przecież pozwolić sobie na leżenie z nogą w górze, to może pończocha jakoś by asekurowała.
Oczywiście to są tylko moje sugestie, nie jestem lekarzem, a ty musisz być bardzo ostrożna z kolejnymi decyzjami.
Wszystko konsultuj z onkologami. Niech się starają.
Trzymam kciuki mocno :)
  Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 160
Wyświetleń: 65491

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-30, 00:16   Temat: clark III breslov 1mm- moja historia
Pchełko tak mi przykro, że akurat trafiło się tak niefortunnie przy wycięciu węzłów i to tylko dwóch. Faktycznie nie jest to częste.
A czy przez ten czas cały czas nosiłaś pończochy kompresyjne? Miałaś masaże limfatyczne lub wykonywałaś jakieś proste ćwiczenia?
Z tego co słyszałam obrzęk limfatyczny jest bardzo trudny do zlikwidowania i wymaga dużo czasu, ale jeśli tobie jeszcze się pogarsza to musisz jakoś to skontrolować.
W internecie widziałam jakieś informacje o zabiegach przy obrzękach limfatycznych, ale nie wiem czy dotyczą one także sytuacji po wycięciu węzłów. Może poszukaj w internecie informacji o tych sposobach i skonsultuj się z onkologami w Warszawie. Chyba tam otrzymasz najpewniejsze informacje w tym przypadku.
Trzymam kciuki by udało się znaleźć odpowiedni sposób i żeby noga wracała do normy.
Może ją nadwyrężasz? Powinnaś trzymać ją wyżej, leżąc kłaść gdzieś wyżej, a siedząc też opierać na czymś.
Ja też miałam tendencje do bardzo dużego gromadzenia się chłonki i chodziłam na jej ściąganie chyba ponad pół roku i od początku nosiłam pończochę. Obrzęku na szczęście nie mam, ale tak czy inaczej moja noga wygląda tragicznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group