1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: śluzak otrzewnej
Olusz

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3667

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-07-26, 14:37   Temat: śluzak otrzewnej
Witaj,
Dopiero badanie histopatologiczne może stwierdzić tą chorobę. Poczekaj na wynik i staraj się nie martwić...wiem że łatwo mówić. Ta choroba naprawde jest rzadka.
  Temat: śluzak otrzewnej
Olusz

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3667

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-07-05, 17:07   Temat: śluzak otrzewnej
opis w historii choroby

"Po otwarciu jamy brzusznej sposobem Pfannenstiela stwierdzono: bardzo dużą ilość galaretowatej, żółtawej wydzieliny wypełniającej jamę otrzewną, sieć zmieniona zapalnie?, macica niepowiększona,gładka, przydatki lewe makroskopowo bez zmian. Przydatki prawe w całości zmienione w guz lito-torbielowaty wypełnioną galaretowatą, żółtawą masą wielkości 7 cm. Wyrostek robaczkowy niezmieniony. Pobrano płyn do badania cytologiccznego. Pobrano wycinek z sieci większej oraz zmienionego więzadła obłego z otrzewną ścienną. Przydatki prawe wycięto w całości w sposób typowy i wysłano do badania śródoperacyjnego. Intra: łagodna zmiana śluzowa. Kontrola hemostazy."
  Temat: śluzak otrzewnej
Olusz

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3667

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-06-29, 17:44   Temat: śluzak otrzewnej
Dziękuję za odpowiedź marzena66 :)
Przeczytałam już chyba wszystko. Pisałam również, ale póki co nie było odezwu.
Wiem więcej - prof Jastrzębski jest człowiekiem który się tym zajmuje.
Czy ktoś z Was/Waszych bliskich leczył się u profesora?
Pozdrawiam Wszystkich
  Temat: śluzak otrzewnej
Olusz

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3667

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2018-06-26, 20:34   Temat: śluzak otrzewnej
Witajcie,
Mam na imię Ola i zdiagnozowano u mnie śluzaka otrzewnej.

Moja wycieczka rollercoasterem zaczęła się od moich 38 urodzin i corocznej wizyty u gina. Zaniepokojony powiększonym "czymś" w bliżej nie określonym miejscu - prawdopopodobnie jajnik- wysyła mnie gin do Szpitala w Bydgoszczy. Tam mam operację, wycinają przydatki prawe.
Histopatologia:
1. Przydatki prawe - Torbiel śluzowa jajnika - uffffff
2. Jama otrzewnej - Płyn białkowy z domieszką nielicznych komórek wysięku zapalnego oraz komórki międzybłonka z cechami zwyrodnienia. Komórek nowotworowych nie znaleziono - uffff ale coś nie halo...
3. kątnica(tkanki z okolicy kątnicy) - Rozsiane pola śluzu z ogniskami nabłonka gruczołowatego bez ewidentnych cech dysplazji. -yyyyy...
4. ogólne- Rozsiane pola śluzu z ogniskami nabłonka gruczołowatego bez ewidentnych cech dysplazji. -yyyyy...
5. Sieć - Rozsiane pola śluzu z ogniskami nabłonka gruczołowatego bez ewidentnych cech dysplazji. -yyyyy...

Konsylium: śluzak rzekomy otrzewnej
nie ma specjalistów, bardzo rzadka choroba, kierunek leczenia Gliwice.

Jestem na etapie poszukiwania drogi leczenia, lekarzy, specjalistów.
Jeśli możecie pomóc, podpowiedzieć, doradzić - cokolwiek POPROSZĘ

[ Dodano: 2018-06-27, 18:01 ]
Kolejne bieganie po lekarzach - może powiedzą więcej ... i nic
a w zasadzie pozbywanie się upierdliwej pacjentki
Dlaczego jak zadaję konkretne pytanie dot. mojej choroby słyszę od lekarza "nie będę z Panią prowadził dyskusji"?! To bardzo przykre i wyczerpujące ...
:cry:
Może ktoś z Was wie gdzie i u kogo szukać... pomocy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group