1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-18, 16:37   Temat: malinka70 - komentarze
Malinko Kochana- jestem z Wami myślami! Strasznie mi przykro, że przechodzisz teraz takie trudne chwile.... Przytulam cieplutko!


PS. To o "osądzaniu" nie było do Ciebie :oops:
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-16, 09:17   Temat: malinka70 - komentarze
Siostry Malinki nie osądzajmy- ludzie różnie reagują... Nie wiem jak sama bym się zachowała na miejscu Dziewczyn- czy walczyłabym o komfort- jak Malinka, czy postawiłabym na wariant "szybko" jak Siostra. Skrajne emocje pojawiają się w takich sytuacjach.... Dlatego nie mam prawa oceniać żadnego wyboru, decyzji- nie po to tu jestem... Chcę wesprzeć, pomóc, być, ale na pewno nie oceniać.

Przykro mi tylko, że Malinka znowu została sama. Jestem w każdym razie myślami z Tobą Malinko... Niech to będzie spokojny dzień!
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-09, 16:44   Temat: malinka70 - komentarze
Malinko- jeżeli czujesz, że nie dajesz rady- zadzwoń do reszty rodziny- niech Ci dadzą dzień- dwa wytchnienia. A Ty wyłącz telefon i postaraj się zrelaksować- idź na spacer, poczytaj książkę, spotkaj się z koleżanką. Ja wiem, że Mama jest ważna, ale nie można też zupełnie zapominać o sobie. Odpocznij i wróć z naładowanymi akumulatorami cierpliwości i sił. Takie "bycie" na siłę i wbrew sobie nie wyjdzie na dobre ani Tobie, ani Mamie.
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-08, 16:30   Temat: malinka70 - komentarze
Malinko- podpisuję się pod tym co napisała Marzenka- Mama chciała do domu- spełniłaś Jej życzenie. Dużo to lepsze niż gdyby została w hospicjum i obsesyjnie myślała, że w domu byłoby Jej lepiej- przekonała się gdzie się lepiej i bezpieczniej czuje. A Tobie też pewnie będzie łatwiej wiedząc, że spełniłaś marzenie Mamy. To była dobra decyzja!
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-31, 00:17   Temat: malinka70 - komentarze
malinka70 napisał/a:
Myślałam, że jestem silniejsza :(


Nie wygłupiaj się! Jesteś silna i bardzo dzielna! Radzisz sobie w ekstremalnie trudnej, traumatycznej sytuacji- nie oszalałaś, nie poddałaś się... To właśnie jest siła! A że się gubisz, jesteś zmęczona- a kto by nie był? Chyba tylko humanoid.... Malinko pamiętaj, że tu jesteśmy i myślimy cieplutko... Przytulam!
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-26, 10:36   Temat: malinka70 - komentarze
Malinko- jestem, myślę.... Łap chwile z Mamą, wyciskaj jak cytrynki, każdy gest, słowo, dotyk... Przytulam wirtualnie...
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-22, 14:26   Temat: malinka70 - komentarze
Zacytuję Obertasa- Jego słowa zapadły mi głęboko w serce:

"Te priorytety niestety ciągle się zmieniają pod wpływem postępu choroby.

O zdrowie!
O siłę mięśni i możliwość samoobsługi chorego!
O grymas uśmiechu na twarzy!
O brak bólu!
Ostatni bój to walka o dobre odejście z tego łez padołu."


Malinko jestem, cieszę się jak jest dobrze, smucę jak jest gorzej. Oby tych dobrych chwil było jak najwięcej!
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-16, 18:33   Temat: malinka70 - komentarze
Ucałuj Mamę urodzinowo ode mnie! Pięknego wieku dożyła... Przykre, że rodzeństwo "nie wytrzymało".... Zawsze łatwiej się opiekować Mamą kilku osobom, a nie jednej... Jak Ci będzie źle to pamiętaj, że nie jesteś sama- jestem tam z Tobą myślami! Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: malinka70 - komentarze
Ne1a

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 26356

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-02, 12:44   Temat: malinka70 - komentarze
malinka70 napisał/a:
na minusie jest moja psycha, która sobie nie radzi z faktem, że mama nie odejdzie w domu.


Malinko- nie myśl tak! Nieważne jest miejsce... Ważne, że Mama nie będzie cierpiała, że w razie potrzeby ktoś natychmiast udzieli Jej fachowej pomocy jak się coś zadzieje (to daje poczucie bezpieczeństwa), że Ty będziesz mogła poświęcić Mamie cały czas i uwagę- bez tracenia go na "organizację" bieżącej pomocy, wyjaśnianie wątpliwości, załatwianie wizyt lekarza, kupowanie leków itp. Podsumowując- nieważne gdzie- ważne jak. To dobra decyzja- podjęłaś ją z miłości- nie oglądając się na to "co ludzie powiedzą", na swoje emocje- dla dobra swojej kochanej Mamy zapewniłaś Jej najlepszą opiekę.

Przytulam Cię cieplutko!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group