1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-20, 11:55   Temat: Czerniak..?
888ONA888,

hehe :) owszem trzeba uważac na słonko. To podstawa
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 22:24   Temat: Czerniak..?
888ONA888,

Wiem wiem. Będę się smarowac,tym bardziej,że wyprowadzam się w ciepłe miejsce. Okularki i kapelusik.Smażyc to ja się i tak nie lubię,zaraz mi duszno i słabo :mrgreen: ,z solarium nie korzystałam nigdy. Zdrowie najważniejsze. Ty też dbaj o siebie i wierz w powodzenie leczenia i bądź silna.Jesteś taka młoda, na pewno uda cię to pokonac :)
Blizną się nie przejmuję,bardziej bałabym się czy to kiedyś podrażnię spodniami czy przez słońce. Cieszę się,że już tego nie mam i że wynik jest ok :mrgreen:
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 22:03   Temat: Czerniak..?
Dziękuję Wam bardzo za wsparcie :) tak bardzo się cieszę i głupotą było bac sie zabiegu,który nie bolał. Teraz się powoli zagoi i po sprawie,cieszę się, że pozbyłam się tego,że zdążyłam zanim zrobiło się z tego coś złego.Wielka ulga. Życzę Wam dużo zdrowia i siły do walki. Musi byc dobrze ;)
|happy| :trala: !yes!yes! [zacieszacz]

[ Dodano: 2012-03-19, 22:13 ]
888ONA888,

nie zazdrośc,bo sama niedługo pokonasz tego niedobrego gada :)
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 20:39   Temat: Czerniak..?
Uffff :trala: :trala: Dziękuję bardzo. Pozdrawiam
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 20:11   Temat: Czerniak..?
Dziękuję bardzo za odpowiedź. :) Czyli rozumiem, że jest wszystko OK jak mówiła pielęgniarka?
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 18:17   Temat: Czerniak..?
Witam.Dostałam wynik badania histopatologicznego:
Rozpoznanie kliniczne-zmiana barwnikowa z okolicy lewego biodra.
Opis makroskopowy:3148/12:Wrzecionowaty fragment skóry z brunatnym guzkiem średnicy 0,5 cm.
Rozpoznanie histopatologiczne:3148/12: Naevus melanocyticus compositus cutis.
Zmiana usunięta doszczętnie.
Byłam w szoku,że już dostałam wynik.Nie rozmawiałam z lekarzem,a tylko pielęgniarka sciągnęła mi szwy,później gdy wyszłam dostałam tel.że jest wynik.Dostałam go w okienku wręcz biegnąc tam i usłyszałam, że wszystko OK.
Czy może ktoś wytłumaczyc mi wynik badania?
Pozdrawiam :--:
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 11:03   Temat: Czerniak..?
888ONA888, dziękuję:) Niedługo się zbieram. Najważniejszy jest wynik. Ja też trzymam kciuki za ciebie.
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-18, 21:35   Temat: Czerniak..?
Witajcie.Jutro idę na zdjęcie szwów-zapewne będzie bolało,ale dam radę.Rana jeszcze trochę pobolewa czasem i swędzi,siniak wokół zszedł natomiast z samego miejsca wycięcia jakby się łuszczy skóra,nie wiem czy tj ok. Trzeba czekac jeszcze na wynik badania,nie wiadomo jak długo :roll: Pocieszam się tym, że podobno niewielka częsc znamion barwnikowych okazuje się czerniakiem.. :?ale?: pozdrawiam i życzę wszystkim zdrówka i siły. :)
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-10, 13:42   Temat: Czerniak..?
Witam. Rana przy 1 zdjęciu opatrunku wyglądała strasznie,zielono fioletowa i sama nie wiem jaka.Została mi założona chyba 1ciągła szwa i drugą lekarz dołożył.Bynajmniej tak to zrozumiałam. Wciąż trochę boli. Mam to w ok.biodra i nie mogę spac na tzw.boczku :mrgreen: Najważniejsze żeby wynik był dobry i przyszedł jak najszybciej,bo się niepokoję :roll: :cry: :| Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 23:02   Temat: Czerniak..?
plamiasta napisał/a:
. zaczyna szczypać , to normalne, jak sobie palca nożem przetniesz i jak się goi to też ciągnie i szczypie, mi nigdy nie mówili ile mam szwów , zawsze sama się pytałam, wtedy jak wycinali mi odciski w znieczuleniu miejscowym, miałam 2 szwy, jak cieli mi brzucho to za pierwszym razem jak się tylko wybudziłam jeszcze na operacyjnej pierwsze pytanie gdzie jest kubuś(miał 2 tygodnie i nie rozłanczali nas ) a drugie pytanie ile szwów. -było 8.
jak była 2 operacja w CO od razu pytanie ile szwów i moje zdziwienie że szwów nie ma tylko 22 klamry, doszłam do siebie zerwałam opatrunek i to wyglądało jak zamek błyskawiczny, śmiałam się potem z lekarzy ze wstawili mi zamek żeby mnie nie otwierali za każdym razem , tylko ciach otworzą, ponaprawiają i ciach zamkną :lol:


hehe :)
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 22:53   Temat: Czerniak..?
absenteeism napisał/a:
NataliaKK napisał/a:
Zaczyna trochę bolec i szczypac, i moje pytanie gdyby coś mocniej bolalo to jakie tabletki mogę brac?

Wiesz, to jednak jakaś tam ingerencja w powłoki skórne, więc to normalne że może trochę ciągnąć czy lekko boleć. Można to spokojnie wytrzymać nie faszerując się przeciwbólami :) ewentualnie paracetamol pewnie wystarczy.

NataliaKK napisał/a:
nawet mi nie powiedział ile mam szwów

A zapytałaś? :)
Jutro Ci będą zmieniać opatrunek to sobie popatrz i policz ;)


jest ok, nie boli jakoś strasznie :) hehe, no właśnie nie pytałam taka byłam zestresowana :roll: jutro popatrzę, bo jestem ciekawa jak to wygląda, chociaż to nie jest dla mnie ważne, a WYNIK. Nie chciałam tego znamienia widziec, a z tego powodu, że je tu mam to co chwile na nie patrzę i wydaje mi się jakieś małe i inne jak nie moje i dziwne, ale to już moja paranoja :mrgreen: Sorry, musiałam to z siebie wyrzucic.
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 21:25   Temat: Czerniak..?
dzięki :-D
mi jutro zmieni i dalej będę musiała sama. Ważne żeby zdrowe było, a blizna może byc i tak mam to w ok.lewego biodra,bo ja to się załamię od razu.Mam nadzieję, że jak chyba od zawsze to mam i żyję, że zdązyłam to wyciąc póki jest zdrowe,bo nie daruję sobie tego. Jestem pesymistką i denerwuje mnie to czekanie. Nigdy na coś tak poważnego nie czekałam.
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 20:57   Temat: Czerniak..?
Rozumiem, ten lekarz mi wyciął i znikł, totalnie chyba miał mnie gdzieś.Pielęgniarka mi nałożyła opatrunek i kazała przyjsc jutro rano na jego zmianę i nie pozwoliła mi tego ruszac. I od razu muszę zaniesc to do szpitala, i oni to wiozą do szpitala w innym mieście niż moje, bo u mnie w mieście nie robią badań histop. nawet mi nie powiedział ile mam szwów, wyciął i poszedł. Dał mi skierowanie do tego szpitala gdzie mam zanieśc te znamię w tym płynie, Moje dane i rozpoznanie- D22-znamiona barwnikowe i uwagi, że prosi o bad histop. więc pójdę i zaniosę. U mnie w mieście nie robią tych badań, ale dziwi mnie, że ja muszę to tam zanieśc. No, ale to zaden problem i tak mam isc na zmianę opatrunku rano. teraz te 3-4 tyg niepewności echh... Mam nadzieję, że moje plany o wyjeździe za granicę w kwietniu nie legną w gruzach:( miałam zacząc nowe zycie. Koniec liceum, związek wyjazd. No cóż. Zobaczymy.
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 20:24   Temat: Czerniak..?
Hej. Znieczulenie bolało, ale zacisnęłam zęby i trzymałam się,zamknęłam oczy.Po 1 Zastrzyku czułam więc dostałam drugi zastrzyk i już nic, tylko naciąganie skóry przy zakładaniu szwów.KIlka minut i już:) niepotrzebnie się bałam. Rano idę na zmianę opatrunku,narazie nie mam nic ruszac i muszę zaniesc do szpitala owe znamię, które mam w pojemniczku i wygląda to dziwnie,bo widzę je z tej wewn strony i zastanawiam się czy tzn ze tj rak, bo inaczej chyba nie byloby nic pod skora...nie wiem ja sie nie znam;p Zaczyna trochę bolec i szczypac, i moje pytanie gdyby coś mocniej bolalo to jakie tabletki mogę brac? Acha i 19stego mam zdjęcie szwów i zastanawiam się czy to nie za długo, czy coś od tego się nie stanie? Teraz oby jakos wytrwac te czekanie na wyniki.. :| stres, ale samego zabiegu niepotrzebnie się bałam :-D pozdrawiam
  Temat: Czerniak..?
NataliaKK

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 11:05   Temat: Czerniak..?
Dziękuję. Dziś zabieg. Serce bije jak szalone, a ja trzęsę się jak galareta, ale dam radę. Pozdrawiam ;)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group