1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 264
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-25, 00:36   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
ale Cie nie wpuszcza coś na CZAT :( buuu

[ Dodano: 2011-09-25, 07:02 ]
Dziś w nocy zmarła moja mamusia. Nawet nie wiem o której godzinie... O 5.25 zadzwoniłam do taty z przypomnieniem o zastrzyku... Mamusia już ... Odeszła sobie. I nawet nikomu słowa nie powiedziała... Po cichutku :(

(*)
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 23:35   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Ja nie śpie. I szybko nie zasnę, o ile w ogóle, o 1.30 alarm, na morfinę nastawiony, o 4. syrop młodemu. daje mu przy tej wydzielinie pulneo zeby mu na oskrzela nie poszło. Ale meczy sie bidulek katarem najbardziej :/

[ Dodano: 2011-09-24, 23:44 ]
idzie ktoś na czat-a?
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 23:14   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Tak wielu ludzi swoimi myśleami było przy nas, co dało nam jeszcze ponad rok cudu... 27 września- to dzień urodzin mojej mamusi. 57 rok... Boję się tego dnia. Wiecie co mam na myśli
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 23:05   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
danisella, u nas długo ten cud się dział... Teraz mam wrażenie ze mamunia tym cierpieniem musi odpłacic :uuu: ja chyba dzisiaj nie zasnę...
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 21:57   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
dzwoniłam do taty z przypomnieniem o zastrzyku. W nocy o 1.30 też bdę dzwoniła. Mówi ze teraz mamcia inaczej oddycha. Szybciej. Wczesniej był wdech, wydech, głębokie dłuuuugo nic i znów wdech wydech... A teraz oddycha szybciej, płycej...
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-24, 20:30   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Wróciłam do domu. Maciuś mi się pochorował. Cały czas temperatura i katar. Musze z nim iść do lekarza.
Mamusia... powiedzmy ze jeszcze oddycha. Morfina w plastrach 70 + w zastrzyku co 4 godziny, + nie pamiętam jak to się nazywało ale nasenne coś :( A i tak grymas bólu rysuje się na twarzy. Kiedy chce jej zwilżyć usta, zaciska je mocno. Kiedyłapię ją za rękę, czasami się uspokaja a czasami z nią ucieka. Oczka na wpół otwarte, nosek już taki wysuszony, ciałko rozgrzewa gorączka, oddycha otwartą buzią, chrapie przy tym... Kiedy wezwałam dzisiaj księdza, przy modlitwie złożyła rączki na piersi, miała główkę odwrucona w moja stronę, mrugneła oczkami- ja wiem ze mi mrugnęła ze dobrze zrobiłam... To nie było zwykłe mruganie :-( Teraz już tylko czekanie :-(
Módlcie się z emną zeby to cierpienie isę już dla mojej terminatorki skończyło :-( :-( :-(
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-22, 11:52   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Czekam na Irka, sama nie jestem w stanie prowadzić. Załatwił ze o 12.00 skończy pracę, będzie w domu ok 13.00. Nie wiem czy wrócę dziś wieczorem, czy nie... nie wiem nic jak to będzie. W głowie mam totalną pustke.
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-22, 11:08   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
całą noc śniła mi się moja mamci. Śniło mi się że nosiłam ją na rękach z pokoju do pokoju. POłożyłam ją na łózku, i patrzę, a mamusia wstaje i przechodzi do innego pokoju w którym śpi Karolina, położya się koło niej i spały razem. Wstałam to zaczełam myślec o tym śnie. I zadzwonił telefon. Moja mamusia powoli odchodzi. Czekam na Irka i jadę do Bytomia. Ciśnienie już 50 / chyba 0, w nocy było pogotowie. Mamusia się obudziła, i powiedziała tacie zeby przygotował jej dowód i ubezpieczenie i zeby po to pogotowie zadzwonił. To tez tato uczynił. Dziś była pielęgniarka z hospicjum. MIałam jechac do mojej mamusi na cały dzień w sobotę, ale pielęgniarka powiedziała zebym przyjechała. Mama moze do soboty nie doczekac. :-( :-( :-(

nie wiem czy nie wziaść czegoś na uspokojenie :( serce mi telepie i normalnie mnie nosi :(

[ Dodano: 2011-09-22, 11:09 ]
Ach, mamcia ma już dwa plastry z morfiną + zastrzyki co 8 godzin...
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-20, 22:48   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
maganana, będę w piątek wieczorem i caluśki dzień w sobotę z mamcią.Na PW podam ci nr-y tel do mnie :cmok:
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-20, 20:35   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
rany... Nawet nie wiecie ile mi dają Wasze słowa... Zrozumienie drugiego człowieka... Magda- DumSpiro-Spero zna mnie już tak długo, tyle godzin rozmów, tyle wsparcia- Wszyscy wiecie jak się moge czuć, Ale Ty Madziu- ... Ty wiesz najwiecej :cmok:

Dziekuję Wam wszystkim z całego mjego malusiego serducha :cmok:

[ Dodano: 2011-09-20, 20:41 ]
... jestem dość... skomplikowaną osobą, niewielu ludzi potrafi zrozumieć co chcę przekazać, lub też ze ktoś moze mieć inne zdanie... Mimo wszystko tu na forum spotykam tak wielu ludzi, którzy potrafią zrozumieć, ponieważ sami znaja sytuację w jakiej ja się znajduje... Dochodze do wniosku, ze jak już "to się skończy" będe musiała skorzystać z pomocy jakiegoś specjalisty... Powoli przestaję sobie radzić z tym wszystkim, z bezlitosnym nowotworem który odebrał mi najpierw przyjaciółkę a teraz mamę...
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-20, 19:50   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
DumSpiro-Spero, mówi ze nie, czasami tylko chciała by sobie odbić albo zwymiotowac , ma chyba ucisk w brzuszku. Ból jest zadkokiedy i to jak się dotyka. Madziu, tak często było już tak blisko :(

Lideczka, erin29, - :cmok: dzięuję za wsparcie :cmok:

Nie chce być potworem, ale wolała bym zeby już nie cierpiała. Za dużo tego już dla niej, dla nas... Naprawdę nie zasłużyła sobie na takie cierpienie :(
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-20, 19:25   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Mamcia słabnie z dnia na dziń. Dzisiaj miała zimne sinawe końcówki palców u rąk. Mowiła ze jej zimno w dłonie. Nie pija , wypiła moze z pół szklanki płynów na cały dzień, nie jada... Mówi ze cos sie dzieje, ze to chyba już blisko... Rozgląda się po pokoju nieobecnymi oczami, ale tak przytomnie mówi, są już duże problemy z koordynacją :(
Za co ta moja mamusia musi tak cierpieć!!! Nie potrafię się z tym pogodzić...
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-18, 20:27   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
byłam dziś u mamusi. POleząłam koło niej z godzine. Jak zawsze czuć było wchodząc do jej pokoju odór, tak dzisiaj było czuć słodki sapach... Dziwne :-(
Jest tak strasznie chudziutka :( umęczona... Jestem zmęczona fozycznie i psychicznie, WIęc nie bedę już dziś pisać. Nie mam sił.
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-17, 12:32   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Od przedwczoraj, już w większości tylko spi moja terminatorka....
Przebudzi się, nie pozwala się przebrać, zmienić pampersa, umyć... Czasami coś spróbuje zjeść, choć i to przychodzi z trudem... 1 gryz racuszka, bo miała smak, 1 gryz watróbki drobiowej, bo tak i kaprysik malutki... ALe już prosi, zeby mogła odejsć, zeby to się już skończyło... Ma już dość tego cierpienia, bólu... Zawsze modliła się o to zeby tylko nikt przy niej nie musiał "robić" :-( jest tym faktem załamana. Biedne chudziuteńkie ciałko... Mój skarbuś :-(
Ta choroba jest okrótna, tak poniewiera tą moją duszyczką :-(
  Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Nadzieja

Odpowiedzi: 588
Wyświetleń: 251554

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-09-14, 11:54   Temat: Rak piersi, Rak jajników ze wznową i progresją
Mamusia nadal słabiutka, chudziutka. tylko leży, siedzi tylko i wyłącznie do wymiotów. Ładnie na buzince wygląda, ale reszta ciałka... Same kosteczki :( Z jedzeniem kiepsko, z piciem różnie. Ale nadal walczy...
 
Strona 1 z 18
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group