1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-03, 09:26   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
:okok" |uscisk|
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-25, 12:40   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100, napisz proszę co u Ciebie......
_itsme_
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-04, 12:55   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100, trzymam kciuki :okok" :okok" :okok"
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-13, 11:01   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,

jestem z Tobą - niech moja wiara doda Ci sił do walki - wszystko będzie ok.

Przytulam _itsme_
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 07:59   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Ja100 co u Ciebie???

Pozdrawiam :)
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-08-08, 09:48   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,
Moja Mami miała robione badania kontrolne dopiero po zakończeniu leczenia, a i tak była to TYLKO zlecona wizyta u ginekologa (badanie USG i cytologia) oraz UKG serca (żeby ocenić wpływ chemii i radio na ten organ). O np. tomografie :pifpaf: PANI DOKTOR (onkolog prowadząca) stwierdziła, że możemy zapomnieć, bo jak nie ma objawów nawrotu...???????? .......
26 sierpnia jedziemy na wizytę kontrolną ( z w/w wynikami), ale do innej lekarki (urlop TAMTEJ prow.) i będę się starała coś więcej uzyskać :devil:

Buziaki dla Ciebie :mrgreen:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-21, 06:25   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,

Tak, żeby zakfalifikować się do Herceptyny trzeba mieć serce jak dzwon, a skutki uboczne są a raczej mogą być dość poważne, ale ja i tak uważam, że masz wielkie szczęście. Zawsze lepsze to niż czekanie na kolejne kontrole i ewentualny nawrót choroby, który jak wiadomo w raku przewodowym naciekającym jast bardzo możliwy.

Tym bardziej Kochana będę Ci kibicować w tej walce! :-D
serdeczne pszytulaski dla Ciebie |uscisk|
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-20, 20:42   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,
niestety mojej mamie tego leku nie podadzą :uuu:
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-09, 15:13   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,
wiem tylko, że jak jest HER 2 dodatni - to rak jest bardziej agresywny (może dawać szybciej przerzuty, no i w ogóle je dawać) :-(
co do pozostałych receptorów jeśli są dodatnie ( a u Ciebie chyba są? nie jestem pewna) to można zastosować leczenie hormonami - to akurat DOBRZE, jest zawsze jakaś inna możliwośc leczenia.
Moja mama ma HER2 Dodatni a receptory ujemne, czyli nie jest leczona hormonami i ma większe ryzyko nawrotu choroby...

Pozdrawiam gorąco !!! 8-)
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-08, 08:58   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,
Mogę Ci napisać jedynie jak było u mojej mamy...
Po pierwszej chemii mama też czuła się dobrze. Wraz ze wzrostem ilości wlewów była coraz słabsza, zaczęła mniej jeść, bo w ogóle nie czuła smaku w ustach. Włosy zaczęły wypadać szybko, bo już po drugiej chemii. Wtedy ogoliłam mamę maszynką na prawie zero i kupiłyśmy perukę, która była (i nadal jest) doskonale dobrana do "prawdziwych włosów" mamy.
Trudno mi powiedzieć, czy można przejść chemię "niezauważalnie", pewnie ważny jest stan organizmu przed leczeniem, może też wiek... :?ale?:
Ogólnie cała ta sytuacja jest trudna, kiedy jesteś słaba, że nie możesz nawet sama wyjść z wanny, czy pościelić łóżka i do tego łysa głowa... :cry:
Jednak to wszystko minie, włosy odrosną, siły też kiedyś w końcu powrócą.

Nie chcę Cię zmartwić, teraz czujesz się dobrze i nie nastawiaj się, że będzie źle. ;)
Może nie będzie, czego z całego serca życzę.
Pozdrawiam <uscisk>
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-07-06, 07:33   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100,

ja100 napisał/a:
Jak na razie czuję się oki, tylko w buzi tak dziwnie sucho i latam do kibelka siusiu:)

Oby, tak dalej!!! Moje kciuki są mocno zaciśnięte za Ciebie.
Moja mama też odczuwała dziwny "metaliczny" smak w ustach, poźniej (ze wzrostem ilości wlewów) nawet całe ciało jej przesiąkło tym dziwnym "zapachem".

Trzymaj się ciepło 8-)
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-30, 09:52   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
I tak trzymaj !!! :okok"

To prawda na tym forum są wspaniali ludzie, którzy mimo własnych problemów, bólu i cierpienia, potrafią dzielić się radością i wsparciem z innymi.
A pozytywne nastawienie to połowa sukcesu :lol:

papa :)
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-30, 07:24   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Lekarz powiedział, że spodziewał się gorszych wyników (kurde nie zapytałam dlaczego


Uważam, że pomomo tego, że to rak przewodowy inwazyjny to dobrze, że w węzłach nie ma przerzutów. Moja mamcia miała na 19 węzłów 2 z przerzutami, jednak niewielkimi - to też wg lekarza nie najgorzej.

Pozdrawiam :-D
<uscisk>
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-29, 15:48   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100 napisał/a:
Carcinoma ductale invasivum G3

- rak przewodowy inwazyjny (złośliwy niestety [o najwyższym, III st. złośliwości - dop. Richelieu])
ja100 napisał/a:
Dysplasia benigna mammae.

- tego niestety nie wiem, może cechy dysplazji piersi/sutka ???
ja100 napisał/a:
Lymphonodulitis reactiva sine neoplasmate 17/0

- węzły chłonne bez przerzutów (na 17 zbadanych 0 z przerzutem), ale chyba zapalenie węzłów chłonnych.

To tak w skrócie, jak coś źle napisałam, niech ktoś mnie poprawi. ;)
Pozdrawiam
  Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
Myszka30

Odpowiedzi: 403
Wyświetleń: 212968

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-06-24, 10:43   Temat: Rak piersi przewodowy inwazyjny, przerzuty do wątroby
ja100, :lol:
Chyba raczej musisz Skarbie poczekać na ściągnięcie opatrunku i szwów. Wtedy łatwiej jest dopasować protezę. Mierzysz ją normalnie w staniku i dopiero wtedy decydujesz czy ta, czy może inna!
Twój komfort jest przecież bardzo ważny. Moja mama całkiem dobrze czuje się ze swoim nowym "cycusiem" ;) .Mówi,że nie odczuwa różnicy - dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie!

Buziaki pa
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group