1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 24
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-27, 11:27   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Potrzebuję waszej opinii na temat poradni żywieniowych. Nasza onkolog postanowiła że już musimy jechać prywatnie do doktora który zajmuje się żywieniem. W poradni mamy mieć założony specjalny port i ktoś z domowników musi tam jechać z mamą na dwa tygodnie by nauczyć się podpinac to żywienie. Kochani czy ktoś miał do czynienia z takim żywieniem? Zapisałam mamę do poradni na NFZ ale termin na połowę października. Mama waży ok 36 kg. Sama nie wiem czy jest w tym sens... Czy rzeczywiście można na takiej diecie przytyć tak jak mówi doktorka? Dodatkowo mamie wypadł dren z dróg żółciowych i żółć już nie odpływ, to znaczy na razie saczy się do worka stomijnego, ale nasz pani pielęgniarka z hd mówiła że po paru dniach to za schnie. Dlatego bilirubina też zacznie rosnąć. Mama wciąż ma obrzęki i niepokoi mnie jej brzuch. Do scopolanu pani dr z hd kazała dołączyć jedna tabletkę furosemifu. Poprawy znacznej nie ma. Proszę o kontakt osoby które są zywione w taki sposób.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-24, 20:21   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Mama drugi dzień bierze po dwie tabletki spironolu, bo ciśnienie nie spadało. Niestety poprawy nie ma. Pielęgniarka badała brzuch mamy i podejrzewa, że mama ma wypełniony pęcherz ą próbować ją cewnikować.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-21, 20:49   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Mama wzięła jedna tabletkę spironolu 25 mg i nie ma po nim poprawy, załatwia się odrobinę. Jutro zadzwonię do doktorki czy nie zwiększyć dawki. Mama nie przerabia płynów, jak wypije więcej to puchnie i nie ma to wpływu na oddawanie moczu. Dzisiaj byłam u doktora po ten lek i tak właśnie powiedział, że na początku trzeba starać się rozgonic lekami te obrzęki, bo upuszczenie płynu z brzucha wiąże się z utratą białka chociażby. Poziom płynu można sprawdzić tylko podczas usg w szpitalu, ale mama w szpitalu nie wysiedzi
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-20, 21:30   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witajcie. Zapisałam mamę do poradni żywieniowej, ale termin jest dopiero na połowę października. Mama je, ale często ma uporczywe "zatkanie", które uniemożliwia jej jedzenie i picie czasami kilka godzin. Musi wtedy spluwac gęstą wydzieline i nie może nawet usnąć jesli złapie ją to na noc.
Obecnie zmagamy się też z opuchlizna nóg i rąk. Mama bardzo mało się załatwia. Wczoraj i dzisiaj dostała w kroplowkach litr elekteolitow i dalej mało co. Pielęgniarka z HD ma skonsultować nasz przypadek z doktorka czy zapisać leki moczopędne. Czy one choć trochę pomagają? Mama sama podejrzewa u siebie wodobrzusze, ja też widzę ten większy brzuch już jakiś czas. Doktorka z HD nie mówiła nic o ściągnięciu płynu.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-08-13, 18:32   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witam. Dzisiaj mama dostała drugi wlew z cisplatyny w malutkiej dawce 25 mg. Po pierwszym kursie nie miała żadnych skutków ubocznych oprócz spuchniętych stóp. Przez ten miesiąc jednak ogólnie bardzo osłabła. Obawiałam się dziś o to czy w ogóle dostanie chemie, ale wyniki krwi na to pozwoliły. Mama ma problemy z chodzeniem, najchętniej siedziałaby w fotelu. Kolejna chemia zaplanowana na za dwa tygodnie, mam obawy co do tego czy mama przetrwa te dwa tygodnie... :(

[ Dodano: 2019-08-13, 18:39 ]
Dodam jeszcze, że bilirubina z 4,3 spadła do 2,59. Dren działa i żółć ciągle spływa.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-07-15, 16:03   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witam. Bilirubna spadła z 5,4 do 4,3 i onkolog stwierdziła, ze przy takiej bilirubinei może być podana mała dawka cisplatyny, byłaby to chemia jednodniowa. Jutro mamy sie wstawić. Czy przy małej dawce cisplatyny również są skutki uboczne? Mama brała ją w schemacie dcf i bardzo źle go znosiła, jeszcze przed operacją, dwa lata temu.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-07-02, 12:21   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witajcie, dzisiqmy mamy pierwszą wizytę HD i mam być może naiwne pytanie. Czy pacjenci pod opieką HD zawsze odchodzą w domu?
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-06-26, 18:28   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witajcie. Mama miała kolejną (4 już) próbę założenia drenu zewnątrzwątrobowego i tym razem skuteczną, dren działa, żółć odpływa. Martwi mnie lekka opuchlizna nóg. Czy zastrzyki przeciwzakrzepowe mogą ją trochę cofnąć? (mama dostaje neoparin 6000 j.m. lekarz zwiększył dawkę). CVzy leki moczopędnej przepisze lekarz pierwszego kontaktu bez widzenia mamy gdy ja pójdę z jej dokumentacją?
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-06-19, 21:49   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
konsultowałam się z lekarzam. Powiedział, że w dawce 37,5 mg nie powinny zaszkodzić (a takie własnie ma mama). Na razie pomaga nospa, nie zaczeła brać jeszcze dorety.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-06-18, 11:54   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Mamie zaczęły pojawiać się bóle w nocy i parcie na stolec. Po skorzystaniu z toalety ból ustępuje, ale mama bierze jeszcze nospe. Lekarz w szpitalu gdy ostatnio mama leżała zapisał tabletki Doreta. Właśnie czytalam ulotkę i napisane jest żeby zachować szczególną ostrożność jeśli u pacjenta występuje zazolcenie powłok skóry i oczu, a lekarz kazał brać te tabletki 3 razy dziennie... Nie wiem co o tym myśleć
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-06-07, 14:51   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
U nas w wyjątkowych sytuacjach trzeba iść do kierownika HS z całą dokumentacją i rozmawiac.
Mama na razie czuje się dobrze, jest słabsza, ale nie boli, kręci się po domu, nawet gotuje. Wiecie może do jakiego poziomu moje dojść bilirubina? I przy jakiej wysokości pojawiają się dolegliwości? Wiem, że to sprawa indywidualna i nie przygotuję się na to, ale może macie jakieś doświadczenie w tym :( u mamy była 15 i spadła po drenażu do 10, ale znowu urosła do 12. Dren wypadł po jednym dniu l.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-06-05, 17:09   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Nie chodziło mi o HD, a o HS. W kolejce do HD czekamy już 2 miesiące.

Rzeczywiście jest tak jak gaba pisała - każde hospicjum ma swoje zasady. W naszym dopisek "pilne" nic nie znaczy. Tam każdy jest pilny.
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-05-31, 15:11   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Później liczy się jako zwykle skierowanie?
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-05-31, 14:14   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Witam, pobrałam w razie czego skierowanie do HS z dopiskiem pilne. Nie ukrywam, że zrobiłam to by mamę zabezpieczyć i na razie nie chciałabym go składać. Mam w związku z tym pytanie przez jaki okres czasu takie skierowanie jest ważne? Przepada po 30 dniach jak skierowania do poradnii specjalistycznych?
  Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
Misteria

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 21007

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2019-05-17, 12:36   Temat: leczenie przy rozsianym procesie nowotworowym
ECRP również wykonuje się przy zoltaczce mechanicznej np w przebiegu guzów trzustki, gdy nowotwór jest zaawansowany, wtedy zakłada się taka protezke na stałe.

Mama chciała ten zabieg, wierzy w chemię. Dzisiaj doszedł do skutku i udało się założyć dren. Wymagał dużej prezycji. Teraz poziom bilirubiny będzie badany i to da odpowiedź na to czy drenaż spełnia swoją funkcję.

Nie mogłabym powiedzieć mamie, że nic nie da się zrobić, dlatego podjęliśmy walkę.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group