1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-03-10, 20:20   Temat: Badania genetyczne.
Ja byłem w poradni na początku marca, zatem czas oczekiwania nastał ...
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-02-17, 19:50   Temat: Badania genetyczne.
aniania napisał/a:
... W każdym razie, chciałam zapytać, czy lekarz rodzinny ma podstawy do skierowania mnie na jakieś badania genetyczne? Nie chcę robić z siebie wariatki...

Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał tylko walił do lekarza po skierowanie, zbadać się naprawdę nie zawadzi, no ... chyba, że nie chcesz.
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-02-05, 13:33   Temat: wykaz porani genetycznych
W necie znalazłem taki: Polskie Towarzystwo GENETYKI CZŁOWIEKA wykaz porani genetycznych, zapewne niepełny. Przedstawiam zainteresowanym pod uwagę.
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-29, 20:39   Temat: Badania genetyczne.
sonia21 napisał/a:
Witam Mark
ja nie mogę się tam dodzwonić (Gliwice ) czy może orientujesz się jakie są terminy na badania genetyczne ?
pozdrawiam :papap:


Witaj "grodzianko" :) , nieco ponad 1 mies., trzeba mieć skierowanie - od dowolnego lekarza opisane: Do poradni genetycznej.
ps. tel.: 32 2789238, 32 2789249 i 32 2784762.
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-25, 15:52   Temat: Badania genetyczne.
Rozmawiałem dziś z Poradnią Genetyczną w Gliwicach, muszę mieć skierowanie. Dostałem też maila, że te dwa nowotwory, tzn, płuc i gardła generalnie nie są ze sobą powiązane genetycznie.
Zawsze jakieś pocieszenie.
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-24, 20:44   Temat: Badania genetyczne.
Dzięki, podzwonię do Gliwic ( to najbliższe mojemu miejscu zamieszkania Centrum Onkologii ), zobaczę co mi powiedzą.
  Temat: Badania genetyczne.
Mark

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-01-24, 19:40   Temat: grupa ryzyka / profilaktyka
Odświeżę nieco temat. W 1981 r zmarł mój dziadek macierzysty, miał raka płuc. Nie mam jednak żadnych dokumentów to potwierdzających. Teraz raka gardła ma moja mama, obecnie ma opiekę hospicyjną, terapię paliatywną. Ja mam prawie 44 lata, ale jeszcze nie przeprowadzałem żadnych badań w tym zakresie, nigdy nie byłem u onkologa.
Czy powinienem zainteresować się profilaktyką onkologiczną ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group