1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Leczenie niekonwencjonalne
Marcin01

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8518

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-06, 19:41   Temat: Re: Leczenie niekonwencjonalne
Bart91 napisał/a:
Ale nie zastanawiało pana dlaczego nie ma dowodów naukowych ? Dlaczego żaden lekarz za zgodą pacjenta i jego rodziny nie przypisze żadnych preparatów które nie są w repertuarze standardowych leków na raka?


Nie jest zadaniem lekarza ani poważnych naukowców testowanie medalionów i uzdrowicielskich metod.

Moja babcia zmarła na raka, w renomowanym polskim centrum onkologii. To ma być dla mnie dowód na nieskuteczność chemii/radioterapii? A to, że stan rak był zaawansowany w momencie rozpoznania, to co, nieważne?

Każdy niech się leczy dowolnymi metodami i wspomaga jak chce. Ale wiara w to, że tak ciężkie przypadki uleczy metoda alternatywna ziamiast konwencjonalnej, jest mocno naiwna, a rozprzestrzenianie takiej wiary nawet szkodliwe.
  Temat: Leczenie niekonwencjonalne
Marcin01

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8518

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-06, 01:22   Temat: Leczenie niekonwencjonalne
Bart91,

Rozumiem Twoje rozgoryczenie i ból. Nie mniej jednak uważam, że nie myślisz teraz trzeźwo. Chemioterapia i radioterapia jakkolwiek obciążające by nie były, nadal są najlepszymi metodami. Ja w to wierzę. Mimo że to niszczące leczenie. Co Ci daje taką wiarę w leczenie niekonwencjonalne? Czym się trzeba kierować w ocenie skuteczności leczenia? Czy nie badaniami naukowymi i statystyką?
Argument, że wiele osób po chemioterapii i radioterapii zmarło, to żaden argument. Oczywiście tak samo można powiedzieć, że 100% ludzi, kiedykolwiek pijących wodę, zmarło.

Ostatecznie zawsze jest to kwestia wiary - w osiągnięcia nauki lub w metody znachorów, suplementy diety i zioła. Ja nie wierzę w cudowną moc tych drugich. Chociaż zdecydowanie wierzę, że jak najbardziej mają znaczenie i warto się wspierać wszystkim, może z wyjątkiem magicznych różdżek.

Przykładowo wierzę, że ograniczenie stresu i odpowiedni tryb życia ma znaczenie w walce z rakiem, ale gdy już stan będzie zaawansowany, to absolutnie nie można wierzyć, że takie metody wystarczą i wyleczą.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group