1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-04-22, 19:05   Temat: Rak nerki
Dziewczyny zerknijcie proszę na badania.
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-04-19, 20:38   Temat: Rak nerki
Witam, byliśmy jednak w poradni urologicznej - po namowach pani koordynator ze szpitala i ekspresowym załatwieniu terminu przez nią.
Po naciskach urolog wystawił skierowanie do szpitala na kontrolne badanie KT:



Po kilkugodzinnym oczekiwaniu tata został przyjęty na oddział. I zrobiono takie badanie:





cz nie za mało tej tomografii??
czy zrobili co powinni?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2018-04-19, 22:33 ]
Zdjęcia są zbyt małe i nieczytelne.
1. Prosimy o dołączanie dokumentacji w formie załączników do posta, nie linków do zew. serwisów hostujących (bo mogą zniknąć).
2. Info w jaki sposób dodać załączniki do posta: http://www.forum-onkologi...orum/faq.php#35 .
3. Załączając wyniki badań, proszę usuwać dane lekarzy i pacjenta.


[ Dodano: 2018-04-20, 08:59 ]
załączam jeszcze raz zdjęcia





  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-03-16, 17:18   Temat: Rak nerki
W chwili gdy tata odbierał wynik histo po operacji w zaleceniu miał napisane, że ma zrobić kontrolne KT, ale lekarz z poradni przyszpitalnej nie dał mu tego skierowania i powiedział, że ma pojawić się za 6 miesięcy. Po tym udaliśmy się do urologa operującego go i ten dał skierowanie na KT prywatnie, oczywiście pod warunkiem dobrej kreatyniny. Miał podwyższoną i nie mógł zrobić badania. Udał się kolejny raz do tego lekarza prywatnie a ten powiedział, że on nie może go wziąć do szpitala na badanie bo nie ma podstaw. Kazał przyjść za pół roku do jego szpitala.
W takim razie szukam onkologa w Szczecinie na teraz!!!!! i jadę z nim.
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-03-16, 16:45   Temat: Rak nerki
missy napisz coś.
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-03-15, 12:00   Temat: Rak nerki
Urobilinogen - w normie
Bilirubina - nieobecna
Ciała ketonowe - nieobecne
Leukocyty - nieobecne
Azotyny - nieobecne
Krew - nieobecna

Mikroskopowy osad moczu (A19):
Nabłonki płaskie - pojedyncze
Leukocyty - liczba (C30) - 0-2 wpw

Nie, nie był u onkologa. Cztery razy u urologa, który go operował. Mówił, że nic się nie dzieje.....
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-03-14, 16:57   Temat: Rak nerki
Witam ponownie,
niestety nic nie zrobiliśmy w sprawie badań, kontroli. KT nie udało się zrobić nawet prywatnie, bo kreatynina jest za wysoka. Urolog prowadzący wypiął się na nas mówiąc, że nie ma podstaw do zrobienia badań. W maju tata jest umówiony na wizytę kontrolną w przychodni przyszpitalnej gdzie miał operację. Miesiąc temu zrobił rtg płuc, jest czysto. Zrobił kontrolne badanie krwi, bo sama nie wiem co można zrobić. Ja jestem w Poznaniu z trójką dzieci, on obok Szczecina i trudno jest działać nam wspólnie. Dziś odebrał wyniki krwi, lekarz rodzinna powiedziała, że nie jest najgorzej. Na wszelki wypadek wklejam, czy jest ok? Czy te parametry poza normami mogą świadczyć o tym, że coś się złego dzieje? Proszę zerknijcie....

  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-20, 23:00   Temat: Rak nerki
Jagoda2017, dziękuję Ci za wsparcie.
Masz rację. Najpierw badanie keratyniny, jeżeli będzie ok to musimy sami zrobić TK płuc, jeżeli będzie ponad normę to lekarz weźmie go na oddział i zrobi w szpitalu. Myślę o TK prywatnie na P. Skargi za 350 zł. Jeżeli będzie dobrze to kontrola i TK jamy brzusznej za 6 miesięcy.
Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-20, 12:39   Temat: Rak nerki
Witam, dziś idziemy pierwszy raz pierwszy po operacji do lekarza, urologa, który operował. Zobaczymy co uda się załatwić.
  Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
Mania116

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4600

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-12, 21:02   Temat: nowotwór złośliwy nerki - Carinoma clarocellulare
Witaj Jagoda,
mam podobną sytuację z moim tatą. Czy mogłabyś polecić mi dobrego onkologa, szpital w Szczecinie? Jestem ze Stepnicy.
Pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-11-03, 16:53   Temat: Rak nerki
Iza J,
tak bardzo mi przykro i tak bardzo nie chciałam tego usłyszeć.
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-28, 18:56   Temat: Rak nerki
działam i nie odpuszczę
dzięki
pozdrawiam
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-28, 13:21   Temat: Rak nerki
Witam, dziękuję za odpowiedź.
Psychicznie jest masakra.
Powiedz mi i co z tymi guzami w płucach? Mam nadzieję, że z Twoim Tatą jest ok?

[ Dodano: 2017-10-28, 14:24 ]
szpital w Szczecinie na Pomorzanach, też jestem zszokowana.
  Temat: Rak nerki
Mania116

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 10186

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-27, 18:20   Temat: Rak nerki
Witam, mój tata 3 tygodnie temu miał nefrektomie radykalną, rozpoznanie nowotwór złośliwy nerki za wyjątkiem miedniczki nerkowej. Teraz otrzymał wynik badania histopatologicznego.

"Do badania otrzymano nerkę o największym rozmiarze 10 cm z guzem o śr. 8 cm brunatno-żółtym częściowo litym częściowo torbielowatym.
Preparaty wykonano z:

1)linia cięcia chirurgicznego naczyń i moczowodu- nacieku nowotworowego nie stwierdzono,
2)guza- carcinoma clarocellulare 3 stopień wg Fuhrmana,
3)torebki tłuszczowej znad guza-nacieku nowotworowego nie stwierdzono,
4)wnęki nerki-infiltratio carcinomatosa,
5),miąższu nerki poza guzem-pyelonephritis chronica. pT3a pNx pMx.

Był z tym wynikiem u urologa, który powiedział żeby zapisał się na badanie kontrolne za pół roku. I to koniec wizyty.
Proszę o pomoc w interpretacji wyniku, jaka jest złośliwość raka, czy są przeżuty i czy będą? Dlaczego nie ma teraz dodatkowego leczenia, czy jest niepotrzebne bo jest ok? Na tym badaniu jest jeszcze odręcznie napisane "kontrolne TK"oczywiście nie dostał skierowania, czy teraz powinien zrobić TK?, czy wizyta za 6 miesięcy jest dobrym terminem?Jakie są rokowania po tych badaniach? Proszę o pomoc .......
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group