1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-03-06, 15:59   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Bardzo mi przykro, cienkopisko... ::rose::
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-26, 22:04   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
cienkopiska,
Jeśli chodzi o wyleczenie Taty - rzeczywiście, trzeba sobie powiedzieć jasno - nie ma szans. Natomiast na pewno macie szansę przeżyć godnie czas, który Tacie i Wam pozostał. Nie wiadomo, jak długi to czas, prawdopodobnie i tak za krótki w stosunku do tego, co byście chcieli. Ale nie dajcie sobie zabrać tego czasu - myślę o uporczywych terapiach, szukaniu cudownych rozwiązań, napięciu związanym z nadzieją, że może się coś jeszcze uda... Po prostu bądźcie razem, zbierajcie wspólne chwile, jeśli stan Taty pozwoli - może wyjedźcie gdzieś? Może uda się Tacie zapewnić to, co najbardziej lubi robić - pobyt w ulubionych miejscach, wizyta rodziny, ulubiony sposób spędzania wolnego czasu? Pamiętajcie, żeby być razem - na to są szanse i trzeba je wykorzystać.
Pozdrawiam Was serdecznie.
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-08, 20:38   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
cienkopiska,
Załącz jakieś wypisy ze szpitala. Nie bardzo wiem, co Ci napisać, bo określenie "dziurki w jelicie" nic mi nie mówi. Pisałaś, że jest przerzut - doszło do perforacji? Jaki jest stan ogólny Taty (badania!)?
Lekarze mają obowiązek ratować życie, ale niektóre zabiegi nie ratują życia, tylko przedłużają umieranie - a to jest nieetyczne i lekarze mają prawo odstąpić od takich zabiegów.
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-25, 22:51   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Jak rozumiem gastroskopia się odbyła i wycinki pobrano? A czy Tata miał robione badanie w kierunku Helicobacter pylori?
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-01, 20:05   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Jeśli w maju (6 i 3 lata po operacji) była prawidłowa morfologia to szanse na niedokrwistość z niedoboru B12 są małe. Prawdopodobnie Tata jednak ma zostawioną część żołądka. Łatwiej by nam było udzielać porad, gdybyś zamieściła wypisy ze szpitala, wyniki histopatologii itp. Teraz błądzimy po omacku.
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-29, 21:10   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
cienkopiska,
jeśli Twój Tata nie dostaje domięśniowej suplementacji witaminy B12 to prawdopodobieństwo niedokrwistości jest spore. Chyba, że pozostały fragment żołądka jest na tyle duży, że Tata suplementacji nie wymaga. Ale to dość łatwo stwierdzić - trzeba po prostu wykonać podstawowe badanie krwi - morfologię.
  Temat: Mój tato ma raka żołądka.
Madzia70

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 15313

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-28, 11:22   Temat: Mój tato ma raka żołądka.
cienkopiska, :)

Złe samopoczucie i chudnięcie nie musi być związane z rozwojem nowotworu. Oczywiście bardzo słusznie, że to podejrzewacie i staracie się wykluczyć - to priorytet. Ale warto byłoby wykonać też inne badania: morfologię, badanie ogólne moczu, hormony tarczycy, glukozę. Również usg brzucha, które może pokazać inne rzeczy niż pokazuje PET i gastroskopia. Rentgen klatki piersiowej też nie jest złym pomysłem. Przebadajcie po prostu Tatę ogólnie w oczekiwaniu na gastroskopię.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group