1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz esicy
Madzia70

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-21, 14:43   Temat: Guz esicy
Beata12,
Ja na Twoim miejscu poprosiłabym o porównanie wszystkich wyników tomografii, które były do tej pory. Bo to się, szczerze mówić, kupy nie trzyma. Napiszę co dokładnie dla mnie jest niezrozumiałe - być może wynika to z błędów w przepisywaniu wyników tomografii do posta, albo z błędów w opisach.

Beata12 napisał/a:
Operacji oklędzinowej w której nie udało się usunąć guza 7 cm .

Próbowałam na wiele sposobów i nie rozumiem, o co chodzi z tą oklędzinową operacją :uuu:

Beata12 napisał/a:
Guz uciska na lewy moczowód i naczynia krwionośne. Wyłoniono ilonostomie.

Nie ilonostomię, tylko ileostomię. Dlaczego wyłoniono ileostomię, a nie stomię na jelicie grubym, skoro zajęty jest tylko dolny odcinek jelita grubego?

Beata12 napisał/a:
W nerce lewej UKM poszerzony z miedniczką szer. do24 mm. Moczowód poszerzony w części proksymalnej do około 10mm. Wciągnięty w proces neo w rzucie wstępnicy.

Ale wstępnica jest po prawej stronie, dlaczego jest wciągnięty w proces neo lewy moczowód? Poza tym do tej pory opisywany był guz esicy, nie wstępnicy. Poza tym dalej piszesz "W rzucie zstępnicy widoczna zmiana lita". To ja nie ogarniam, gdzie ten guz jest :uuu:

Jeśli chodzi o ostatnią tomografię, to uważam, że powinna być poszerzona o tomografię miednicy. Ponieważ, na podstawie tego chaosu co powyżej sądzę, że guz mamy jednak tylko w esicy, być może wchodzący na zstępnicę, i prawdopodobnie poprzednie tomografie obejmowały brzuch i miednicę.
Tak czy inaczej - warto poprosić o porównanie wyników badań obrazowych, zwymiarowanie obecnego nacieku i wiążącą odpowiedź na temat tego, co się działo i dzieje w wątrobie.
  Temat: Guz esicy
Madzia70

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-12, 17:18   Temat: Guz esicy
Beata,
Hemoglobina 7,0 - bardzo niska - to wskazanie do przetoczenia krwi.
  Temat: Guz esicy
Madzia70

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55732

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-01-07, 14:00   Temat: Guz esicy
Beata12,
Po raz n-ty w tym wątku: czy jesteście pod opieką HD? Twój Mąż ma pełnoobjawową depresję, konieczne jest leczenie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group