1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-15, 08:38   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Zmiana w nadnerczu na pewno nie była przyczyną dziwnego zachowania Taty, ale oczywiście wynik powinnaś dostać wcześniej.

Sonda najprawdopodobniej podrażniła nerw błędny, który biegnie w śródpiersiu - śródpiersie u Twojego Taty było zmienione, przesunięte ze względu na rozwój nowotworu. Podrażnienie tego nerwu mogło spowodować zaburzenia rytmu serca i zgon. Decyzję o założeniu sondy podjęto, żeby zapobiec zachłystowemu zapaleniu płuc - w przypadku Twojego Taty byłoby to najprawdopodobniej powikłanie śmiertelne, a agonia dużo dłuższa.

Przyjmij wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-31, 07:02   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Trudno mi się wypowiadać miarodajnie, ponieważ nie widziałam, nie badałam, nie znam chorego. Ale na podstawie tego, co piszesz (a jest w tym, jak już wspomniała marzena66, bardzo duży chaos, Twoje emocje przeplatają się z opisem objawów, Twoje przewidywania i obawy z faktami - naprawdę, trudno się to czyta), a zatem na podstawie tego, co piszesz wydaje mi się, że Tata nie ma niedrożności. Z opisu wynika, że po niewielkim krwawieniu z żołądka obecnie wymiotuje treścią żołądkową. Same wymioty związane są ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego, związanego z przerzutami do mózgu. Sterydoterapia jest konieczna, można podać sterydy w postaci zastrzyków, wtedy nie będą drażniły miejscowo żołądka. Powinno się do tego podać lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku, aby zmniejszyć ryzyko ponownego krwawienia. Kroplówki w sytuacji wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego i narastania obrzęków są zdecydowanie przeciwwskazane. Tyle w zakresie bieżącej terapii.

etm35 napisał/a:
U nas był wczoraj lekarz z HD i powiedział, że nie wolno robić NIC wbrew woli pacjenta. Powiedział,że jeżeli tata nie chce iść do szpitala to nikt go tam nie weźmie, mało tego wytłumaczył głośno i wyraźnie tacie,że jeżeli nie ma na coś ochoty to nikt go nie może do tego zmusić.


I słusznie powiedział. Lekarz nigdy nie powinien postąpić wbrew woli chorego. Prawdopodobnie wybrzmiało to tak zdecydowanie, ponieważ odniósł wrażenie (które i my, tu, na Forum, odnosimy), że Wy w ogóle z Tatą nie współpracujecie, nie słuchacie go. Macie swoją wersję tego, co powinno się zrobić, Tata jako osoba, jako człowiek, w tym wszystkim gubi się gdzieś. Jego "wariactwa" niemal na pewno wynikają z przerzutów do mózgu, ale też z jego bezradności, bo sam sobie nie umie poradzić, a Wy macie swoją wizję tego, co dla niego dobre. Moim zdaniem powinno się włączyć sterydy (lekarz z hospicjum na pewno będzie umiał Tatę do tego przekonać), a po wyciszeniu objawów "przerzutowych" dać Tacie możliwość decydowania o sobie.

Może i ode mnie dostałaś gorzkie słowa. Ale musisz się trochę otrząsnąć, jak już pisała Marzena. Bo obecnie weszłaś w taki schemat, że jesteś w tej sytuacji najbardziej biedna i nieszczęśliwa, Tata dokopuje, Mama wymaga i obwinia. Zmień schemat. To Tata jest biedny i nieszczęśliwy, Tobie jest trudno, ale musisz wziąć się w garść. Ty nie masz przerzutów do mózgu, a jesteś dorosła i czas się wziąć za bary z wymaganiami, które postawiło życie.

Nadal wspieramy :flower:
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-28, 07:37   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Jaką dawkę sterydów przyjmuje Tata i czy ma leki osłonowe na żołądek?
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-26, 09:51   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Z medycznego punktu widzenia taki scenariusz jest niemożliwy.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-25, 05:42   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Po to masz hospicjum, żeby nie wzywać pogotowia! Zawiadom szybko pielęgniarkę.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-29, 08:09   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35,
Pomijając powikłania potransfuzyjne - podawanie krwi w większości przypadków jest przedłużaniem umierania. Pacjenci w niedokrwistości odchodzą łagodnie, spokojnie, często we śnie. Podanie krwi daje organizmowi czas na rozwój powikłań. Dlatego nie jestem fanatyczną zwolenniczką podawania krwi.
Napisałam to tłumacząc słowa lekarza: krwi jest mało. Rzeczywiście, lepiej podać ją komuś, komu da ona życie niż temu, komu da nasilenie cierpienia przed śmiercią.
  Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
Madzia70

Odpowiedzi: 538
Wyświetleń: 108619

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-04-15, 11:56   Temat: Nowotwór wnęki płuca lewego
etm35 napisał/a:
30 apapów w dwa dni

etm35 napisał/a:
Tatę boli wątroba,ma straszne wzdęcia

30 apapów to 15 g paracetamolu. Dawka śmiertelna to 20 g/dobę. Dawka powyżej 4 g/dobę może spowodować niewydolność wątroby. I prawdopodobnie właśnie z tym mamy do czynienia. Uszkodzenie wątroby przez paracetamol jest nieodwracalne, postępuje w czasie i nie ma na to lekarstwa na tym etapie.
Przykro mi. Pisze o tym dlatego, że musicie o tym powiedzieć lekarzowi przy najbliższej okazji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group