1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: żywienie w obejściu żołądka - gruczolakorak
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4855

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-16, 16:37   Temat: żywienie w obejściu żołądka - gruczolakorak
sobellka,
Serdeczne wyrazy współczucia.

Ale muszę odnieść się do Twojego postu, żeby nie wprowadzać w błąd kolejnych użytkowników.
sobellka napisał/a:
mogę powiedzieć, że ten typ raka, który moja mam miała, nie daje żadnych szans na wyleczenie

To nieprawda. Nawet typ rozlany wg Laurena gruczolakoraka żołądka daje szanse na wyleczenie, jeśli jest wcześnie wykryty. U Twojej Mamy dodatkowo był to rak o najwyższym stopniu złośliwości histologicznej (G3) - niższe stopnie rokują lepiej.
sobellka napisał/a:
Proszę Was o jedno, każdy z Was jak ma/miał nowotwór w rodzinie, zróbcie badania genetyczne

W obecnych czasach niemal każdy człowiek ma lub miał, lub za chwilę będzie miał nowotwór w rodzinie. W związku z tym badanie genetyczne nie zawsze ma sens. Są pewne typy nowotworów, które mają komponent dziedziczny (np. rak jelita grubego, rak piersi BRCA+), ale też nie oznacza to, że jeśli w rodzinie taki nowotwór wystąpił, to wszyscy potomkowie na pewno zachorują.

Dlatego odradzam nerwowe poszukiwanie nowotworu w swoim organizmie, zalecam natomiast zdrowy tryb życia, zdrową dietę, unikanie żywności przetworzonej i konserwantów, dużo aktywności ruchowej. Odradzam palenie - jest parę nowotworów nikotynozależnych (płuco, jelito grube, szyjka macicy, pęcherz moczowy). Tyle możemy zrobić dla siebie (i bliskich) już dziś. Rzucanie palenia i zaczynanie zdrowej diety w momencie rozpoznania nowotworu to przysłowiowa musztarda po obiedzie.
  Temat: żywienie w obejściu żołądka - gruczolakorak
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4855

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-04-30, 09:36   Temat: żywienie w obejściu żołądka - gruczolakorak
sobellka,
Przede wszystkim - zgłoś Mamę pod opiekę hospicjum domowego - na swoje pytania dostaniesz odpowiedź od osób doświadczonych, które Mamę widzą i na bieżąco mogą ocenić jej stan.
sobellka napisał/a:
co można jeszcze gotować aby choć trochę nabrała sił

Dobrze sprawdzają się obiadki w słoiczkach dla niemowląt. Są zupełnie neutralne w smaku, można je doprawić tak, żeby choremu smakowało.
sobellka napisał/a:
aby ją wzmocnić do dalszej walki.

Ja bym doradzała, żeby nie stymulować na siłę Mamy do walki... Nie wykluczam, że stan się poprawi i będzie mogła przyjąć leczenie, ale jest to niestety mało prawdopodobne. Skupcie się raczej na zapewnieniu Mamie spokoju i komfortu życia. Nie powtarzajcie jej na siłę, że ma walczyć, bo będzie żyła w poczuciu winy, że jej każecie, a ona nie może... Z doświadczenia wiem, że w takich sytuacjach chorym jest bardzo ciężko na duszy :-(

Ja wiem, że to bardzo trudne - zmienić sobie optykę z walki o życie na zgodę na umieranie... |uscisk|
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group