1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kolejna historia bez happy endu...
Madzia70

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 64303

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2016-12-26, 19:46   Temat: Kolejna historia bez happy endu...
iskra,
Serdecznie Ci współczuję ::rose::
  Temat: Kolejna historia bez happy endu...
Madzia70

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 64303

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-10-03, 02:27   Temat: Kolejna historia bez happy endu...
iskra07 napisał/a:
postanowila zostac z tym sama!

Bardzo dobrze Ją rozumiem. Nie miej pretensji do niej, do siebie. Tak chciała. Tak było łatwiej.
  Temat: Kolejna historia bez happy endu...
Madzia70

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 64303

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-09-06, 21:57   Temat: Kolejna historia bez happy endu...
iskierko,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Kolejna historia bez happy endu...
Madzia70

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 64303

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-09-04, 08:03   Temat: Kolejna historia bez happy endu...
iskra07 napisał/a:
Sama nie wiem czemu. Boje sie o tate i pewnie tez troche o siebie. Chociaz o siebie chyba nie, bo ja wiem, ze musze dac rade, ale martwie sie, ze tata straci sens zycia, bo jednak wiekszosc zycia spedzil z nia...

iskierko,
Tak naprawdę to martwisz się więc o brak fizycznej obecności Mamy - w życiu Twoim i Taty. Tobie będzie łatwiej, bo masz pewnie bogate życie poza domem rodzinnym, Tacie trudniej.
Po odejściu Mamy (nie od razu, daj mu kilka/naście tygodni na przeżycie tego bolesnego fragmentu żałoby) zapewnij Tacie jakąś "zmianę dekoracji" np. wyjazd, może na Święta Bożego Narodzenia? Jeśli będzie siedział w domu - będzie bolało bardziej. Mieszkasz daleko, więc spróbuj zorganizować na miejscu rodzinę, znajomych, żeby nie pozwolili mu zamknąć się na co dzień w czterech ścianach, bo się zapętli w przeżywaniu żałoby i nie pójdzie do przodu.

Myślę o Tobie ciepło :flower:
  Temat: Kolejna historia bez happy endu...
Madzia70

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 64303

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2015-09-04, 00:17   Temat: Kolejna historia bez happy endu...
iskra07,
Nie każdy przerzut do mózgu oznacza koniec walki, ale jednak większość - tak. I powiem Ci tyle - Twoja Mama miała pół roku względnego spokoju, bez świadomości, że coś się złego dzieje, że wyrok być może jest podpisany... To też coś warte. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że byłoby to pół roku (może trochę dłużej) walki, nieustannego wsłuchiwania się w organizm: Czy to już? Czy już się uaktywnia, pogarsza? Wyobrażasz sobie, jak Twojej Mamie (i Wam) byłoby z tym ciężko?

Krótko mówiąc - gdyby Twoja Mama miała wcześnie wykryty przerzut do mózgu - na pewno doradziłabym radioterapię. Licząc się z tym, że poskutkuje albo nie... Natomiast gdybym sama była w takiej sytuacji i miałabym prawo wyboru - chcę wiedzieć i walczyć (z nierównym przeciwnikiem), żeby wygrać parę tygodni życia lub mam do wyboru nie wiedzieć i żyć spokojnie - wybrałabym to drugie (nie mam tu na myśli ukrywania przed chorym prawdy). Po prostu Twoja Mama, pomimo pewnych dolegliwości czuła się (jednak!) na tyle dobrze, że nikt się nie zorientował w powadze sytuacji. Moim zdaniem to optymalny scenariusz...

Nie miej też żalu do siebie, że nie możesz być cały czas przy Mamie. Być może i tak będzie chciała przejść na drugą stronę, kiedy wszyscy odejdziecie od jej łóżka. Często tak bywa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group