1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-23, 17:51   Temat: Guz z tyłu szyi
Witam. Piszę żeby zakończyć ten temat, może ktoś zmaga się z tym samym problemem. Ponownie odwiedziłam radiologa żeby wykonać USG i się okazało że jest to zwapnienie, które wcześniej przeoczył. Lekarz powiedział że wziął to za krąg. Czyli wszystko ok. Dziękuję wszystkim za pomoc :lol:
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-08, 16:57   Temat: Guz z tyłu szyi
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jak bardzo się niepokoję to biopsja będzie najlepszym rozwiązaniem? Lekarz wspominał że jak się będę chciała to da mi skierowanie. Kolejne pytanie brzmi? Czy to może być taki dziwny mięsień?
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-08, 16:09   Temat: Guz z tyłu szyi
Proszę o poradę w sprawie biopsji. Czy wykonać biopsję tego guzka czy mogę sobie tylko zaszkodzić? Jakie są skutki biopsji, np czy łagodny guzek może po wkłuciu zezłośliwieć?
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-10-04, 21:28   Temat: Guz z tyłu szyi
Byłam dzisiaj u onkologa. Stwierdził że coś ewidentnie jest przyczepione jakby do mięśnia . Stwierdził że mam obserwować i jak zacznie rosnąć to wytnie. Co to może być :?: :?:
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-30, 16:24   Temat: Guz z tyłu szyi
Też mi to przeszło przez myśl, tylko oglądało to dwóch lekarzy i też nie potrafili mi odpowiedzieć co to jest. Chyba im więcej czytałam tym bardziej się wkręcałam i takie błędne koło zaprowadziło mnie na forum. Dziękuję bardzo za odpowiedź.
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-29, 12:47   Temat: Guz z tyłu szyi
Dziękuję za odpowiedź. Pewnie warto zmienić coś w diecie;) Panika bierze się stąd, że nikt nie potrafi wytłumaczyć co to jest. Jeśli to tkanka miękka to powinno wyjść na usg a nic nie widać, jeśli coś z kręgosłupem to myślę że zdjęcie rtg by wykazało. A na opisie mam tylko zmiany spondylatyczne. Czy ewentualnie może no być jakaś narośl np. osteofity?. Nie dokucz mi to, nie sprawia bólu ale po prostu jest.
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-28, 09:32   Temat: Guz z tyłu szyi
Witam. Mam 30 lat. Czuję guzek pomiędzy kręgami c5-c6. Na zdjęciu rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej i drobne zmiany spondylastyczne w kręgach c5-c6. Guzek jest tylko wyczuwalny gdy odchylę głowę do tyłu. Delikatnie wgina się do środka pod naciskiem. Byłam na usg, które nic nie wykazało. radiolog stwierdził że nic tam nie ma. węzły karkowe bez zmian. Mam powiększony węzeł za prawym uchem ale to może być po przeziębieniu, ostatnio dokucza mi gardlo i ucho po prawej stronie. Byłam z tym u onkologa ale Pani doktor stwierdziła żebym po prostu nie odchylała głowy do tyłu :twisted: Ale mimo to niepokoi mnie to. Dodam że wyniki mam ok. Usg i rtg były robione w maju. Mniej więcej w kwietniu wyczułam guzek. I nie jest to wyrostek bo jest w pewien sposób ruchomy. Tzn kiedy dotykam to chowa sie za kręgami. Lekarz rodzinny, ze względu na umiejscowienie proponuje żeby zostawić to w spokoju ale mi nie daje to spokoju. proszę o poradę
  Temat: Guz z tyłu szyi
MAG317

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 11389

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-09-28, 08:53   Temat: Guz z tyłu szyi
Witam. mam ten sam problem. Czuję guzek pomiędzy kręgami c5-c6. Na zdjęciu rtg wykazało zniesienie lordozy szyjnej i drobne zmiany spondylastyczne w kręgach c5-c6. Guzek jest tylko wyczuwalny gdy odchylę głowę do tyłu. Delikatnie wgina się do środka pod naciskiem. Byłam na usg, które nic nie wykazało. radiolog stwierdził że nic tam nie ma. węzły karkowe bez zmian. Mam powiększony węzeł za prawym uchem ale to może być po przeziębieniu, ostatnio dokucza mi gardlo i ucho po prawej stronie. Byłam z tym u onkologa ale Pani doktor stwierdziła żebym po prostu nie odchylała głowy do tyłu :twisted: Ale mimo to niepokoi mnie to.

[ Dodano: 2012-09-28, 09:00 ]
Dodam, ze wyniki badań mam ok. Guzek mnie nie boli, powiększony węzel za uchem też niebolesny nieprzesuwalny. Mam 30 lat i stan zdrowia raczej dobry. Nikt ze znajomych nie mają nic podobnego na szyi. Proszę o jakieś porady gdzie to mogę zweryfikować. ze względu na umiejscowienie na kręgosłupie wolałabym odpuścić sobie wycinek.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-09-28, 13:58 ]
Post scalony z innego wątku.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group