1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-27, 17:40   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Układ kostny: Osteofitoza przednia w odcinku szyjnym kręgosłupa C5-Th1, z rozlanym wzmożonym metabolizmem FDG (SUV 15)b]


Lidziu, czy to opisuje zmianę nowotworową? Bo nie znam się na opisach PET.

Bo czytałam u Ciebie, że przerzut na układ kostny pojawił się później, pisałaś nawet chyba, że to dlatego, że Mężowi od razu nie zalecono chemioterapii.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-22, 12:13   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Mnie się wydaje, że liczą od rozpoznania, w sensie np. w TK wyszedł guz. Później potwierdzony histopatologią.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 18:58   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidziu, a radioterapeuta z Otwocka?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 18:52   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Nie będzie już żadnego leczenia?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-09, 18:46   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidko,

a sprawa ze znikającym guzem się wyjaśniła?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 12:40   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Czyli w czerwcu zmiana miała 7 cm, a obecne TK jest pierwszym badaniem obrazowym po radioterapii.

Hm, ciekawe. Lidko, nawet jeśli zmiana nie zniknęła, to liczę, że się zmniejszyła, jak pozostałe.

Trzeba to pilnie wyjaśnić, bo może jednak szlag ją trafił. Wiem, że to mało merytoryczne, ale.... ;)
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 12:31   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
A kiedy zakończyliście radioterapię paliatywną?

No trzeba to wyjaśniać, może podejść do radiologa, który opisywał badanie?? I spytać po prostu, pokazać peta, mr...
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 12:22   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
A dawałaś opisującemu poprzednie wyniki właśnie badań obrazowych? Głupie pytanie, musiałaś, skoro we wnioskach porównuje obraz do poprzedniego TK.
Zapomniał o guzie? Nie zobaczył? |wht?!| Wcale nie była mała ta zmiana |wht?!| Może trzebaby lekarzowi płytkę pokazać??

[ Dodano: 2013-09-24, 12:26 ]
w sensie-onkologowi...
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 12:03   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Cześć Lidko,

Poczekaj, może ktoś kto lepiej się zna, odpowie.

Z tego co czytam, to raczej nie ma progresji choroby, skoro napisano, że w porównaniu do badania poprzedniego z dnia 08.02.2013r obraz narządów jamy brzusznej i miednicy podobny. A wymiarowo niektóre zmiany nawet się zmniejszyły. Nie ma więc nowych patologicznych ognisk.

A guz na wcześniejszym TK jaki miał wymiar?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-04, 17:13   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidko, a dlaczego mąż nie otrzymuje już chemii paliatywnej?
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-30, 13:54   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lidia Bieńkowska napisał/a:
Lucy37, konkretnego pytania o limity nie zadałam z tych nerwów. Ale sądzę, że ten limit sobie pan doktor wymyślił, po prostu wie, że M. jest nie do uratowania i już mu się nie chce lub nie chce zaniżać swojej statystyki?

Wszczęłam już poszukiwania możliwości u innych lekarzy, może się uda i przejmą M.
Ale ja tak tej sprawy nie zostawię, idę do niego 11 września i powiem co myślę o jego leczeniu i traktowaniu pacjenta. Pójdę do ordynatora i napiszę skargę.

O to mi właśnie chodziło Lidziu. Jeśli lekarz odmówił nie dlatego, że nie ma wyrażnych, potrzebnych wskazań do badania, a dlatego, że nie ma limitów-co NIE jest prawdą to nie można tak tego zostawić. Zresztą w ogóle nie można tak sprawy męża zostawić, także tak trzymaj.

Wiele razy spotkałam się z argumentacją lekarzy, że nie ma limitów, albo nawet, że dany zabieg nie jest refundowany. Wygląda na to, że trzeba to sprawdzać.

Trzymaj się, dużo siły, walcz.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-30, 13:21   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Ale czy NFZ potwierdziło, że już NIE MA limitów na to badanie??

Bo jeśli to decyzja lekarza, a nie ma limitów, to czy decyzja zależałaby tylko od DOBREJ WOLI lekarza???
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-30, 12:34   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Jeszcze można zadzwonić bezpośrednio do NFZ i dopytać jak to jest i CO dalej zrobić.
  Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Lucy37

Odpowiedzi: 250
Wyświetleń: 121378

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-08-30, 10:53   Temat: Rak wpustu z przerzutami do kręgosłupa
Ja poszłabym prywatnie. Oczywiście skierowanie nie może być z gabinetu prywatnego. Chodzi o to, żeby lekarz przyjął wcześniej w przychodni. Ja tak sprawy załatwiam całe życie, niestety. :fucc:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group