1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
Litania

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5419

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 22:22   Temat: Mam raka - rak zrazikowy naciekajacy i kilka ognisk in situ
Kamil,

szyjka macicy, to w pewnym sensie pikuś. Odbyt, to wiadomo, że stomią może się skończyć, ale co lekarze mówili o tym moczowodzie? Jeśli to jest b. blisko pęcherza, to co jak nie da się tego zespolić? Urostomia? Powiem tak, niby wszystko dotyczy tkanek miękkich, ale nie jestem pewna co da się z tym zrobić. Może spotkajcie się na początek z onkologiem i zapytajcie o możliwość leczenia. Nie napisałeś ile mama ma lat, ani w jakim jest stanie ogólnym, ani jak duże są to zmiany i czy tylko dotyczą miednicy, ale to co mieliby jej w brzuchu zrobić, to jest długi zabieg z duża utratą krwi:(

[ Dodano: 2020-08-18, 22:30 ]
A propos WZW B i operacji, to zapewne dobrze wiesz że wątroba jest narządem krwiotwórczym. Ale teraz lepiej rozumiem motywację do operacji. Poza tym to nie musisz jeździć na konsultacje po całym kraju. Ja bym zrobiła tak: spisałabym wszystkie dane dotyczące choroby mamy (takie najważniejsze wyniki (tylko te nieprawidłowe, ewentualnie obecne wyniki krwi, jeśli są prawidłowe, to warto o tym wspomnieć; leczenie; rozpoznania - krótko aby się komuś chciało to czytać) + załączyła opis CT i pytanie o możliwość zabiegu i wysłałabym gdzie się da. Napisałabym, że jesteście gotowi przyjechać na konsultację, jeśli wstępnie się ktoś podejmuje tego zabiegu. (Oczywiście bardzo grzeczny, uprzejmy mail z ukłonami). Nie wiem czy to coś da, bo jest sezon urlopowy, ale może to coś ruszy.

Jednak...duże operacje w j. brzusznej to często cholerne komplikacje z tego powodu:(

Pozdrawiam,L.

[ Dodano: 2020-08-18, 22:35 ]
No dobra, przegięłam z tym "gdzie się da". Wysyłaj tylko do dużych ośrodków. Bo jak jakiś "odważny" chirurg się na to porwie, to też nie wiadomo jak to się skończy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group