1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
Lejandra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-30, 20:09   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Dziękuję Gabi za odpowiedź, dam znać po operacji.
Pozdrawiam :)
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
Lejandra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-30, 17:57   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Przepisuję tym razem pełen wynik usg, poprzednia wersja przedyktowana przez fon..
Trzon macicy inwolucyjny, niejednirodny 35/29/28 mm bez zarysu endometrium z mięśniakiem 5mm.
Przed macicą przestrzeń płynowa o gładkim obrysie 74/55/79 z pęcherzykowym echem przyściennym 14/8 mm
Zatoka Douglasa wolna od płynów, echa jajników nie znaleziono.
Pytania mam te same, co w poprzednim poście.
Dziękuję za odpowiedź.
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
Lejandra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-30, 13:23   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Witam ponownie, przed operacją mam jeszcze kilka pytań, ponieważ nie rozumiem kilku pojęć. Poniżej wynik badania usg i moje pytania:
Zaobserwowano trzon macicy niejednorodny, inwolucyjny 35/29/28
( co to znaczy- inwolucyjny iniejednorodny? czy wskazuje to na nieprawidłowość? )
bez zarysów endometrium.
Zaobserwowano przed macicą przestrzeń płynową o wymiarach 74/55/79 i gładkim obrysie.
( czy przestrzeń płynowa jest tym samym co guz?)
wraz z pęcherzykowym echem przyściennym 14/8 mm
( czym jest echo przyścienne i na co może wskazywać?)
nie znaleziono echa jajników, zatoka Douglasa wolna od płynów.
( ostatnie zdanie nie zrozumiałe)
dziękuję za interperetację wyniku.
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
Lejandra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-25, 14:36   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Dziękuję Wam Dziewczyny za odpowiedź. Miałam na myśli tylko stężenie CA 125. Testu ROMA mama nie wykonywała, badany był tylko ten jeden marker oraz wykonane zostały 3 usg, w tym dwa dopochwowe.
Dam znać po operacji, jaki był jej faktyczny wynik, a Wy proszę zaciskajcie kciuki za jej pwodzenie. Pozdrawiam ciepło.
  Temat: Rak jajnika po menopauzie
Lejandra

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3544

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-10-25, 12:38   Temat: Rak jajnika po menopauzie
Niestety z przykrością jestem zmuszona zawitać na forum po 3 latach nieobecności. Tym razem chodzi o moją mamę.

Czy ktoś mógłby udzielić mi rzetelnej informacji na temat norm dla CA 125 dla kobiet po menopauzie? Wynik mojej mamy to 20 ( wiek- 62 lat). W Internecie podane są wartości dla kobiet w wieku przedmenopauzalnym.

Kilka dni temu, jako że mama jest świadomą kobietą, wybrała się na profilaktyczne USG jamy brzusznej. Tam, spotkała ją niespodzianka, bo wykryto u niej 8 cm torbiel na jajniku.
Z wynikiem pobiegła szybko na USG dopochwowe do dwóch ginekologów, obaj twierdzą, że to niby torbiel, ale zalecają operację- najlepiej histerektomię, która odbędzie się już za 2 tyg. Podobno ze względu na rozmiar torbieli i ryzyka, że może się rozlać do otrzewnej.. Zlecono też badanie markera, którego wynik podałam wyżej.

Póki co, jw moim odczuciu, jestem karmiona przez mamę szczątkami informacji, chyba ze względu na mój stan- jestem w 7 miesiącu ciąży. Nie zmienia to faktu, że wielkość guza, wiek mamy i to, że dziadek- jej ojciec zmarł na raka jelita- co wg informacji, które wygrzebałam w inetnecie zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika, bardzo mnie stresują. Do tego choroba Tatu, która przed trzema laty skrupulatnie opisywałam na forum.
Nie o mnie tu jednak chodzi, chcę być czujna, by niczego nie pominąć i pomóc Mamie jak najszybcien dojść do zdrowia.
Dzięki za odpowiedź co do normy CA125.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group