1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz lity nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41731

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-22, 14:31   Temat: Guz lity nerki
Dobrze by było aby jakiś dobry radiolog dokładnie przejrzał płytkę z TK bo ja przed operacją miałam TK i lekarz opisał zauważył tylko guz nerki i torbielkę na wątrobie. W kwietniu byłam na USG u super dokładnego lekarza i tu niespodzianka zmiana na wątrobie 2,5 cm - szok i strach, lekarz sprawdził dla porównania płytkę z TK i okazało się, że ta zmiana już tam była. Wniosek - wynik TK czy USG jest w bardzo dużym stopniu zależny nie tylko od aparatury a głównie od lekarza opisującego. Dziwne to widmo i lepiej to dokładniej sprawdzić. Pozdrawiam i trzymam kciuki
  Temat: Guz lity nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41731

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 11:07   Temat: Guz lity nerki
Ja najpierw miałam też przypadkowe USG i nie jasny wynik. Skierowano mnie na TK j.brzusznej a potem urolog jeszcze kazał zrobić Rtg kl.piersiowej. Szkoda, że nie wiedziałam wcześniej o TK j.brzusznej i kl.piersiowej w jednym badaniu bo na pewno bym je zrobiła (zawsze lepiej minimalizować napromieniowanie a TK jest dokładniejsze od Rtg).
Rtg kl.piersiowej jest wskazane aby wykluczyć ewentualne przerzuty a tego jak na razie nie można stwierdzić. Dobrze jest mieć wyniki wszystkich badań.
Czuję się dobrze, rokowania dobre ale tego nie można dokładnie przewidzieć, stadium Ia > 4 cm, II stopień złośliwości, typ chromofobowy.
Zapraszam na mój wątek.
Pozdrawiam
  Temat: Guz lity nerki
Kate1906

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 41731

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2013-05-20, 00:01   Temat: Guz lity nerki
Witaj
Jeśli będziesz się wybierała na TK prywatnie to warto zrobić TK jamy brzusznej + płuc bo to może się przydać. Ja żałuję, że tak nie zrobiłam bo TK jest dokładniejsze od RTG, które i tak musiałam potem robić oddzielnie. Ja też wykryłam raczka przypadkiem. Teraz jestem już prawie pół roku po operacji i bardzo się cieszę, że już po wszystkim. Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-05-20, 00:05 ]
Piszę o TK bo jest tańsze od rezonansu przynajmniej w mojej okolicy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group