1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: potrzebna pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9202

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-11-15, 11:11   Temat: potrzebna pomoc
Michale
Niezmiernie mi przykro...

Szczere wyrazy współczucia...
  Temat: potrzebna pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9202

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-21, 21:57   Temat: potrzebna pomoc
Macieju!
Troszkę jestem w szoku. My też sie leczymy - tak jak Wy - w Poznaniu na Szamarzewskiego i poproszono Tatę i rodzinę, usiedliśmy i pan dr torakochirurg przedstawił nam opcje: operacja (wycięcie całego płuca) albo radukalna radioterapia. Wszystkie "za" i "przeciw". Powiedziano, że operacja niesie za sobą duże ryzyko, powikłania, śmiertelność (8%), ale jest to szansa na wyzdrowienie, której żadna inna metoda nie daje. Analizowaliśmy, wielka burza mózgów, dodatkowe konsultacje u 2 pulmonologów i decyzja: operacja...

Przykro mi, że Wam nikt tak nie przedstawił. Bo jeśli była szansa na operacje, to szkoda ogromnie, że nie została wykorzystana:(:(:(
W przypadku innych guzów istnieją mozliwości wyzdrowienia dzięki zastosowaniu chemio - lub radioterapii, albo połączonych opcji, bez leczenia operacyjnego, jednak w przypadku raka płuc, nie można go wyleczyć sama chemią czy naświetlaniami. Przynajmniej z tego co ja wiem...
BYć może lekarz, który się zajmował Tatą wyszedł z założenia, że wiecie o opcjach jakie daje operacja, a jakie daje chemia... Bardzo mi przykro:)
Jak chcesz to napisz mi na pw info u kogo sie leczycie, możemy wymienić doświadczenia...

pozdrawiam mocno z Poznania...
  Temat: potrzebna pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9202

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-20, 11:54   Temat: potrzebna pomoc
Macieju!
POwtórzę za billyb - dlaczego Tata nie zdecydował się na operację? tylko na chemię? Czy lekarze nie przekazali info, że operacja jest szansą na wyzdrowienie, a chemia takiej szansy nie daje, tylko co jedynie przedłużenie życia?

Z wyników sierpniowyh już widać, że Tata w momencie przyjęcia do szpitala miał już słabe wyniki krwi (Hemoglobina poniżej 10), dlatego dziwię się, że lekarze zdecydowali się też na podanie chemii przy dośc słabych wynikach. Inna sprawa, że z wypisu szpitalnego wynika, że jest w ogólnie kiepskiej kondycji, bo z dodatkowymi chorobami przewlekłymi:( To niestety pogarsza jeszcze Taty sytuację.
A czy masz może wyniki Tk klatki piersiowej, możesz wpisać jaki duży jest ten guz?

pozdrawiam cieplutko
PS. Mój Tata też choruje od kwietnia, w maju miał operację (dostał do wyboru operację lub radykalne naświetlania, wybrał operację, bo wszytscy mówili, że jest szansa)
Szamarzewskiego znam dobrze...
  Temat: potrzebna pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 9202

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-19, 20:50   Temat: potrzebna pomoc
Witaj Macieju!
Najlepiej wszytskie wyniki badań, które były robione...
Tk klatki, bronchoskopia, wyniki biopsji, wypis ze szpitala.
Kiedy Tata zachorował? Czy chemia dopiero się zaczęła, czy Tata zakończył już chemioterapię? Jaki jest Jego stan zdrowia, czy ma jakies choroby dodatkowe, jaki jest ogólny stan Taty? Czy konsultowaliście się u torakochirurga, czy onkolodzy skierowali tatę od razu na chemię, nie wspominając o operacji?

pozdrawiam cieplutko
PS. Tata leczy się na Szamarzewskiego w Wlkp. Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii? Bo mój Tata też...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group