1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-10-08, 13:23   Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Adrio!
Nie wiem a propos chrypki, ale mój Tata po operacji też od samego początku pokasływał, pytałam lekarzy i torakochirurga i onkologa kilka razy czy to normalne, ale dr mówili, że po operacji zachodzą różne zmiany, zmienia się sposób oddychania i pokasyływaniem, chrząkaniem nie kazali się przejmować... że to normalne niby, że niby się bedzie normalizowało...więc może Adrio chrypka też jest normalna? Tego nie wiem... 3,5 tygodnia to mało, więc tam się jeszce chyba wszytsko goi...
Adrio, a Twój Tata czuje jakby miał mniejsza pojemność płuc? Bo mój twierdzi, że czuje... że wdycha mnie powietrza..
pozdrawiam cieplutko
  Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-27, 00:38   Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Adrio!
Wszystko zależy od pacjenta. Z tego co wiem raczej się stosuje chemię jeśli potrzeba. Oprócz nas jest kilku tutaj na Forum Bliskich osób, ktorzy mieli wycinane całe pluco lub płat. Poczytaj, z tego co wiem mieli też chemię.
pozdrawiam cieplutko:)

PS. Np. Mama Banialuki tak miała...po operacji całego płuca potem chemia i naświetlania
  Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-26, 16:27   Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Adrio!
Finlandia już wyjaśniła, że lymphadectomia oznacza wycięcie wezłów. Tak się robi, to standard przy wycięciu płata czy całego płuca.
Osłabienie przy tego typu operacji jest całkowicie normalne. Mój Tata był słabiutki jak "listek na wietrze", wyglądał i czuł sie nieciekawie, meczył się przy chodzeniu bardzo szybko, "łapał" inaczej powietrze, pocił się też. Nie wiem jakie środki przeciwbólowe zaordynowali Twojemu Tacie lekarze, byc może coś opioidowego (tramal), ale własnie od tych srodków może być oszołomienie i to duże. U nas tak było, że jak w szpitalu po operacji Tatę karmili morfina to Tato ciężko "kontaktował", myliło mu się dużo rzeczy, nie pamiętał czy dostał tabletke, czy pielęgniarka mierzyła ciśnienie itp.
Powiem Ci szczerze, że mój Tato dopiero jakieś 3 tygodnie po operacji zaczął się czuć lepiej, na tyle, że odważył się wsiąść za kierownicę (ale było widać, że to cięzki wysiłek) Dopiero po 6 tygodniach zaczął nabierać lepszych kolorków na twarzy. Niestety, po 7 tyg. od operacji dostał chemię i oslabienie - tym razem spowodowane cytostatykami - wróciło. Musicie więc maksymalnie dbać o szybką regenerację Taty po operacji aby był w stanie poddać się chemioterapii, która musi być podana do 8 tygodnia. Za wcześnie chemii nie można co podawać, bo organizm musi się zregenerować.

Adrio zobacz na wypisie jakie leki zapisano Tacie i co zażywa obecnie...
pozdrawiam cieplutko:)
  Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Katarzynka36

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 9919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-09-15, 17:15   Temat: rak płaskonabłonkowy lewego oskrzela G-3 proszę o pomoc
Adrio!
Cieszę się, że Twój Tata wcześniej miał operację i że lekarze zdecydowali się na nia, bo jak pewnie już wiesz, niestety rak płuca jest rozpoznawalny najczęściej w stadium już nieoperowanym i tylko 10-15% chorych na niedrobnokomórkowego raka płuc ma szansę na operacje, a tym samym na jakąś szanse na wyzdrowienie. Bez operacji szans na wyzdrowienie nie ma żadnych.
Adrio!
Obojętnie czy przerzuty na węzły śródpiersia są czy ich nie ma (oczywiście lepiej jakby ich nie było), to i tak lekarze zawsze podczas operacji je wycinają i tak czy siak po operacji jest chemia tzw. uzupełnijąca - adiuwantowa (no chyba, że guzek jest maleńki i nie ma żadnych przerzutów do węzłów, czyli cecha NO) . Teraz są takie standardy, że aby zwiększyć szansę jest jeszcze chemia po operacji.

Mój tata miał operację 19 maja. Początkowo chcieli wyciąć całe prawe pluco - skończyło się na tym, że Tata ma lobektomię mankietową. Też miał chemię po operacji - 3 cykle (3 duże i 3 male chemie według Schematu cisplatina i nevelbine).

Adrio!
Teraz najważniejsze, by Twój Tata szybko sie regenerował po operacji, która jest potwornie ciężka i osłabiajaca mocno organizm. Chemia musi być zaordynowana do 6-8 tygodni po operacji.

pozdrawiam cieplutko
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group