1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: POMOCY!!! guz, cień okrągły, lewe płuco
Katarzynka36

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 15790

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-08-25, 18:16   Temat: POMOCY!!! guz, cień okrągły, lewe płuco
Grzybol
Lekarzem nie jestem, ale kilka uwag odnośnie guza (mój Tata miał w maju operację).
- po pierwsze - guz jest mały - jeśli 16 mm to jak na guza łuc wykryty w bardzo wczesnym stadium - mój Tata miał 4 cm i lekarze też mówili, że nie jest jeszcze źle, bo generalnie guzy dają o sobie znac jak już sa mocno zaawansowane i mają po 7- cm...
- po drugie - skoro guzek znajduje się w lewym plucu, to też lepiej, bo lewe jest słabsze, większe i jakby ważniejsze jest prawe płuco, więc jeśli guzek w lewym i w miejscu gdzie można operować to bardzo dobrze
- po trzecie - guzek Twoja Mama ma w dolnym płacie - czyli też dobrze. Jak nam lekarz tłumaczył usytuowanie w diolnym jest lepsze niż w górnym, czy środkowym płacie (lewe płuco ma 2 płaty, rawe ma 3 płaty)
-Jesli guzek jest taki mały, to mozliwe, że operacja bedzie ograniczona tylko do wycięcia części 1 płata, ostatecznie 1 płata - tzw. lobectomia, generalnie po lobectomiii po rehabilitacji oddechowej pacjent nie powinien odczuwać jakiegoś wiekszego dyskomfortu oddechowego - tzn. Mamma nie powinna odczuwać później braku tego łata, czy jego części

Wiele się, a nawet bardzo wiele okaże się tak naprawdę dopiero podczas operacji albo później jak przyjdzie wyniki histopatologiczny. Nawet jeśli się okaże, że to guz złosliwy, to jest jeszcze kwestia czy słabo zlosliwy, średnio złosliwy, czy mocno zlosliwy (skala I-III), może być przecież słabo złosliwy -I, prawda?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group