1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-15, 16:34   Temat: Rak szyjki macicy
Witajcie.
Wynik odebrany i brzmi tak:
W wykonanych rozmazach widać nieliczne drobne skupiska komórek nabłonkowych. Obraz mikroskopowy przemawia za łagodnym charakterem zmiany.
Lekarz powiedział, że teraz należałoby poczekać i poobserwować co się będzie działo. Jeżeli urośnie/ będzie przeszkadzać to można rozważyć wycięcie tego guzka. Powiedział, że to najprawdopodobniej włókniak.
Z wynikiem biopsji odebrałam również wyniki markerów CEA, CA125, SCC, CYFRA 21.1 i wszystkie są w normie.
Kolejna wizyta w marcu.
Moje pytanko brzmi czy czekać, czy jednak zacząć kogoś męczyć i pozbyć się tego "niewiniątka"?
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-06, 22:16   Temat: Rak szyjki macicy
Już po wizycie.
Najpierw była wizyta kontrolna u mojego onkologa-ginekologa- badanie ginekologiczne, pobrana cytologia. Wyczuwalne zrosty, "zaciągnięcie" na szczycie pochwy-nie mam pojęcie co to oznacza. Dolegliwości jakie odczuwam moga być spowodowane zrostami i brachyterapią. Węzły chłonne b/z
Pierś została obejrzana i zostałam umówiona na konsultację z chirurgiem. Dostałam skierowanie na markery i kolejna wizyta u mojego onkologa w marcu.
U chirurga wizyta odbyła się bardzo zwięźle. Piersi obejrzane, guz zlokalizowano i bez żadnych ceregieli została zrobiona biopsja cienkoigłowa. Wynik i kolejna wizyta 15 listopada.
Na 'oko' zmiana nie wygląda groźnie. Wynik rozjaśni sytuację.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-31, 13:31   Temat: Rak szyjki macicy
Richelieu napisał/a:
Jak rozumiem, masz zgłosić się na wykonanie biopsji, jak zaleca lekarz opisujący wynik USG.

Richelieu, nie wiem czy biopsja będzie od razu robiona czy w innym terminie. Lekarz powiedział tylko, że mam koniecznie stawić się u niego w gabinecie o 9 rano, a on pokieruje mnie do lekarza od chorób piersi w celu dalszej diagnostyki.
Jestem świadoma, że to co tam sobie siedzi może ale nie musi być czymś złym, dlatego na pytanie badającej pani dr jaka podejmuję decyzję-czekam miesiąc i robię kolejne USG czy od razu dobijam się na biopsję powiedziałam, że nie chcę czekać.
Richelieu napisał/a:
daj znać, jak będzie ten wynik biopsji.

Na pewno dam znać.
Richelieu, ::thnx::
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-10-30, 16:02   Temat: Rak szyjki macicy
Nie pisałam dawno, bo właściwie można by powiedzieć że 'było' OK.
Ponad 2 tygodnie temu zgłosiłam się do rodzinnej w związku z tym że moja prawa pierś-pacha, nadal mi dokucza. Dostałam tabletki, maści i zalecenie, że gdyby nie mijało mam zgłosić się ponownie.
Zgłosiłam się w poniedziałek 29 bo nic nie pomogło. Dziś miałam robione usg wynik w załączniku.
Już jestem po telefonicznej konsultacji z moim onkologiem i mam się stawić 6 listopada w CO na Ursynowie.

  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-31, 19:34   Temat: Rak szyjki macicy
Jestem po kolejnej wizycie kontrolnej.
Ginekologicznie ok, markery zrobione-na wynik trzeba poczekać. Cytologii nie pobierano.
Jeżeli chodzi o nerki-kamyk/ zwapnienia, na razie czekamy, może samo zacznie schodzić.
Jest tylko maluśki problem.. biorę Vitrum Osteo ponieważ mam osteopenię, a wypadałoby odstawić ponieważ może to spowodować dalsze odkładanie się zwapnień w nerkach. Onkolog zlecił konsultację z urologiem i ewentualne rozpoczęcie przyjmowania środków na zmniejszenie odkładania się złogów czy coś takiego :?ale?: Nie zdążyłam zapisać na karteczce
Jeżeli chodzi pobolewanie pęcherza oraz nawracające stany zapalne- "spadek" po brachyterapii, trzeba się 'przyzwyczaić'.
Najważniejsze, że po raz kolejny usłyszałam-brak wznowy. :)
Kolejna wizyta, jak by się nic złego nie działo, w marcu 2014.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-07-17, 22:08   Temat: Rak szyjki macicy
Badanie usg i już zrobione i wszystko ok. W piersiach nie znaleziono nic co mogłoby być przyczyną bóli- no i teraz nie wiem o co chodzi, bo pierś nadal pobolewa :| :?:
W brzuszku też podobno ok :) Mój węzeł chłonny, który towarzyszył mi od roku znikł- a przynajmniej moja pani dr nie mogła go znaleźć. Kamień w lewej nerce, który znaleziono w moim szpitalu "znikł", a w jego miejscu pojawiły się zwapnienia w zatokach obu nerek :?:
Dostałam zalecenie udania się do specjalisty i wyjaśnienie sprawy, co tak naprawdę dzieje się w tych moich nerkach.
Mam nadzieję, że dogadam się jakoś z moim onkologiem i da mi skierowanie na jakieś badania, albo skierowanie do odpowiedniego specjalisty, bo moja rodzinna jest na anty do jakichkolwiek skierowań.

  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-27, 14:27   Temat: Rak szyjki macicy
Richelieu napisał/a:
A nie myślisz o tym, by nacisnąć na doktorka o kolejną wizytę i badanie w terminie zalecanym przez onkologiczny standard ?

I stało się, nie wytrzymałam. A może inaczej, moje ciałko chyba potrzebuje przeglądu.
Dziś byłam z teściem w IHiT i przełożyłam swoją wrześniowa wizytę.
Nie obeszło się bez zapytania przez rejestrującą mnie pielęgniarkę, dlaczego chcę przyśpieszyć wizytę. Odpowiedź była krótka i zwięzła-czuję dyskomfort i pobolewania w podbrzuszu i pachwinach, jestem po kolejnej infekcji układu moczowego i antybiotyku, ostatnio znaleziono kamyk w lewej nerce i od ponad miesiąca "ciągnie" mnie w prawym dole pachowym aż do piersi. Byłam przygotowana na zalecenie zgłoszenia się do lekarza rodzinnego- rodzinny kazał zgłosić się do onkologa. To chyba wystarczyło, bo już więcej pytań nie było tylko "zaproszono mnie" na 31 lipca- bagatela TYLKO miesiąc.
Jeszcze tylko muszę zrobić sobie prywatnie USG j.brzusznej i piersi, a później zobaczymy co dalej.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-28, 10:47   Temat: Rak szyjki macicy
Richelieu, przepraszam za wykrzykniki :oops: Jakoś tak same z pod palca wyskoczyły.

Richelieu napisał/a:
A nie myślisz o tym, by nacisnąć na doktorka o kolejną wizytę i badanie w terminie zalecanym przez onkologiczny standard ?


Myślę.
Teraz jestem chwilowo uspokojona po wczorajszej wizycie, ale tak jak wcześniej pisałam 6 miesięcy to za dużo. W każdej chwili mogę zadzwonić i zarejestrować się na kolejną wizytę do CO bez wcześniejszego ustalania tego z lekarzem.
Cytat:
Na prywatną wizytę zawsze możesz iść, ale czy warto, skoro należy Ci się wizyta u Twojego lekarza
(zalety ma dwie: ten lekarz już zna Twoją historię,

Ewentualna prywatna wizyta odbyłaby się u tego samego lekarza, który prowadzi mnie w CO.

Czasami czuję się jak siódme dziecko Baby Jagi :-(

Pozdrawiam.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-27, 23:21   Temat: Rak szyjki macicy
Dziś byłam na kolejnej wizycie w warszawskim CO.

Ginekologicznie ok, dolegliwości jakie mam zdaniem lekarza spowodowane przebytym leczeniem. Brak cech wznowy :-D Po obejrzeniu wyniku ostatniego usg doktorek wypowiedział się podobnie jak pani radiolog, czyli że jest ok.
Dziś znowu poruszyliśmy temat hormonów- doktor powiedział, że gdybym miała raka płaskonabłonkowego, a nie gruczolakoraka to już powoli włączył by hormony, a tak musimy jeszcze się pomęczyć-no trudno pomęczymy się ;)
Pobrano mi dziś kolejna cytologię i krew na markery- i po raz kolejny czekanie i zachodzenie w głowę- zadzwonią czy nie, lepiej żeby nie dzwonili :)

Dostałam wyniki cytologii, morfologi i markerów z listopadowej wizyty, tak więc żeby była ciągłość wpiszę je do swojej "dokumentacji"

Cytologia:
-Zmiany odczynowe związane z atrofią.
Wyniki z krwi w załączniku.

Kolejna kontrola 18września!!!!!!!!!!! Jestem w szoku, że taka duża przerwa. Teraz niedawno minął rok od zakończenia leczenia, więc powinnam iść systemem "trójkowym", a tu bach sześć miesięcy się wkradło- chyba nie wytrzymam i w między czasie zaliczę prywatną wizytę. Wydaje mi się, że chyba psychicznie nie jestem jeszcze gotowa na takie przerwy :|

  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-03-16, 12:03   Temat: Rak szyjki macicy
Witam.

W związku ze zbliżającą się wizytą kontrolną w COI (27 marca), zrobiłam sobie kolejne sprawdzające usg brzuszka i bolących pachwin.
Wynik podaję w załączniku.
Na koniec badania usłyszałam do badającej mnie pani doktor, że ma do czynienia z najzdrowszym człowiekiem pod słońcem ;) -przemiłe słowa mimo, że ociupinkę mijają się z prawdą ;) Nie ważne, powinnam je nagrać i w chwilach słabości puszczać do znudzenia.

Kiedy zapytałam o przyczynę bólu w pachwinach usłyszałam, że przyczyn może być wiele ale na pewno nie jest to spowodowane nowotworem. Wiem, że powinnam zrobić rtg bioder i miednicy- ;) , tyle tylko że umówienie wizyty do specjalisty na bliski termin graniczy z cudem.
W następnym tygodniu postaram się jeszcze odwiedzić swojego lekarza rodzinnego w celu skierowania na mocz i krew-oczywiście dla samokontroli :) , a może uda się wysępić skierowanie na rtg.



[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-16, 16:58 ]
Cieszę się z takich informacji, i oby tak dalej. :-D

  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-02-23, 17:57   Temat: Rak szyjki macicy
Za namową jednego z forumowiczów-(dziękuje za kopniaka ;) ) postanowiła uzupełnić troszkę swój merytoryczny, bo powstała luka w ciągłości.

Po wrześniowej kontroli, kolejna miała odbyć się w styczniu, jednak z powodów nie ode mnie zależnych (chodziło o wypełnienie dokumentów do ZUS-u) musiałam umówić się na wizytę wcześniej. Odbyła się 21 listopada- ginekologicznie ok- bez cech wznowy, cytologia z września również ok. Pobrano kolejną cytologię i krew na markery oraz sprawdzenie nerek- chyba ok skoro nie dzwonili ;)
Kolejna planowa wizyta kontrolna w COI 27 marca.
W grudniu 2012 zrobiłam kontrolne badanie USG jamy brzusznej (w załączniku)
Pani radiolog powiedziała, że nie ma powodów do niepokoju.
Samopoczucie generalnie ok, chociaż są momenty kiedy załącza mi się czerwona lampka i ogarnia mnie strach.

  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-09-06, 22:04   Temat: Rak szyjki macicy
Jestem już po kolejnej wizycie kontrolnej w CO.
Morfologia, markery ostatnio robione w normie. Powiększony węzeł chłonny, który martwił mnie najbardziej -niegroźny. Podczas badania nie znaleziono ewentualnych miejsc z cechami wznowy. Kolejna kontrola w styczniu.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-24, 18:26   Temat: Rak szyjki macicy
Witam.
Po wczorajszej konsultacji telefonicznej z CO powtórzyłam dziś badanie kreatyniny i GFR-wyniki w górnej granicy normy. Przyczyną najprawdopodobniej było chwilowe odwodnienie organizmu-mam za jakiś czas ponownie sprawdzić poziom kreatyniny i mocznika.
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-23, 09:48   Temat: Rak szyjki macicy
Richelieu dziękuje za odpowiedź.
Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy z tym powinnam zgłosić sie do prowadzącego mnie lekarza onkologa czy do lekarza rodzinnego?
  Temat: Rak szyjki macicy
KasiaC

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 14350

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-22, 17:06   Temat: Rak szyjki macicy
Witam .
W związku ze zbliżającym sie badaniem MRI musiałam zrobić badanie kreatyniny i GFR.
Wynik tego badania:
-kreatynina - 1,4 mg/dl - norma podana z mojego laboratorium -0,6 do 1,2
-GFR-44,48ml/min/1,72m2 - norma >60

W piatek miałam robione badanie usg j. brzusznej.
Opis badania.
Wątroba prawidłowa, jednorodna, nie zawiera zmian ogniskowych. Struktury naczyniowe wątroby, pęcherzyk i drogi żółciowe, śledziona, trzustka są bez zmian.
Po prawej stronie aorty brzusznej poniżej tętnicy nerkowej obecny 7mm węzeł chłonny, innych widocznych węzłów w okolicy przykręgosłupowej ani biodrowych nie stwierdza się.
Nerki położone prawidłowo, prawa ma do 11cm między biegunami, lewa 12,5cm. Warstwy korowe normalnej grubości, w prawej nerce 9-12mm, w lewej 7-16mm, w obu prwadopodobieństwo zdwojenia układu kiel.miedn. - do różnicowania z przerostem kolumn centralnych. Układ kiel.miedn. są nieposzerzone.
Pęcherz moczowy w niewielkim stopniu wypełniony,okolica zapęcherzowa bez zmian.

Moje pytania odnośnie tych badań:
1. Czy takie wyniki kreatyniny i GFR świadczą o tym że z nerkami zaczyna sie coś niedobrego dziać?
2. Co może znaczyć ten 7mm węzeł chłonny w tych okolicach, w których sie znajduje?
3. Co oznacza zdwojenie ukł. kiel. miedn. i czy to może mieć wpływ na to że wyniki kreatyniny i GFR wyszły własnie tak.

Dodam, że przd operacją nowotworu obydwa wyniki były w normie i podczas robienia usg i TK nikt nie wspominał mi o "innym" ukł. kiel. miedn.

Przepraszam, że tyle pytań na raz, ale wizyte kontrolną w CO mam dopiero we wrześniu, a troszkę jestem zaniepokojona tym co usłyszałam w piątek - mam nadzieję, że to niepotrzebny popłoch.
W środę jadę na MRI ale to badanie będę miała robionę ze względu uszkodonego podczas operacji nerwu zasłono-udowego(?) i nie wiem czy podczas tego badania -ukierunkowanego głównie na te uszkodzenie- będą przyglądać sie uważnie innym miejscom i ewentualnym nieprawidłowościom.

Z góry dziękuję za odpowiedź i Pozdrawiam.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group