1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy metody niekonwencjonalne pomagają?
KarolinaK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14794

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2009-11-08, 19:39   Temat: Czy metody niekonwencjonalne pomagają?
billyb napisał/a:
@KarolinaK

możesz stosować każdą terapię alternatywną pod warunkiem, że traktujesz ją jako uzupełnienie bardzo wąskiej w swej istocie oferty oficjalnej medycyny. Oczywiście, konsultując sprawy w lekarzem w jego prawatnej praktyce, bo decysując się na takie metody, powinniśmy ponosić wszelkie tego koszty i konsekwencje. Najwybitniejszy onkolog, którego spotkałem, wcale nie negował sensowności terapii alternatywnych, dając do zrozumienia, że "wie, że nic nie wie".
To był bardzo budujący przykład lekarskiej autorefleksji, która jest tym rzadsza, im węższe lekarskie horyzonty.

POwtarzam przy tym raz jeszcze: terapia alternatywna nie może pod żadnym pozorem konkurować z medycyną oficjalną.


Ależ oczywiście, że nawet nie przeszło nam przez myśl, aby "odstawic" medycynę konwencjonalną na bok. Metody naturalne mają byc jedynie "uzupełnieniem" medycznych decyzji no i oczywiście bez konsultacji z lekarzem nie ma mowy o jakiś drastycznych metodach. Raczej skłaniałybyśmy się do wzmacniania organizmu i ulepszaniu jego kondycji, aby organizm był silniejszy, jeśli zostanie zastosowana chemioterapia i radioterapia.
  Temat: Czy metody niekonwencjonalne pomagają?
KarolinaK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14794

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2009-11-07, 20:53   Temat: Czy metody niekonwencjonalne pomagają?
Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

(...)

Dziękuję za pozycję książkową i postaram się ją namierzyc i przeczytac.

(...)

Odnośnie metody Gersona czytałam, iż na Węgrzech jest nowo-powstała klinika i koszt 2-tygodniowy dla 2 osób to ok 24 tys. zł.
Jak na razie podrukowałam troszkę materiałów nt owej metody i niestety obawiam się, że moja mama nie będzie mogła z niej skorzystac :( W przeszłości przeszła żółtaczkę wszczepienną (WZA B) i ma dosyc spore uszkodzenie wątroby. Wydaje mi się, iż wątroba mogłaby nie wytrzymac tak duzej ilosci warzyw i owoców... Wiem, że są wlewy z kawy, które mają odciążac organ, jedna obawiam się, że mogłoby się pogorszyc...
W każdym bądź razie zawsze moża wyeliminowac mięso i większosc produktow zgodnie z tą dietą i wprowadzic choc warzywa na parze itp
  Temat: Czy metody niekonwencjonalne pomagają?
KarolinaK

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14794

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2009-11-06, 12:19   Temat: Niedrobnokomórkowy rak płuca G3 - temat mojej mamy
Witam,
wiem, może trochę dziwny temat...
Może po krótce streszczę "swoją" sytuację od początku, bo temat raka płuc nie jest w mojej rodzinie nowością :( niestety :(
Pierwszym przypadkiem był mój dziadek ...dziesiąt lat temu, w 2006 roku zmarł mój tatuś, po niespełna półrocznej ciężkiej walce :(
W 2007 roku zmarły jego dwie siostry :(
Wszyscy, z bólem muszę przyznać przyczynili się do tego, gdyż palili kilkadziesiąt lat :( Pomimo wielu próśb o zaprzestanie palenia-nic nie docierało:(
Ech...
A teraz obecna sytuacja...
1 listopada 2009 r. moja mama splunęła krwią, następnego dnia również, więc zaniepokoiła się i pobiegła do lekarza. RTG wykazało cień o wymiarach 50mm x 50mm w płucu prawym :(
Podejrzewano gruźlicę gdyż guz wg lekarza na podstawie RTG jest guzem rozpadowym. Skierowano ją na CT, które hmm rozwiało nasze wątpliwości pomimo, iż nie ma jeszcze opisu (będzie w poniedziałek 9.11). Jest nowotwór w VI części płuca oraz coś niepokojącego we wnęce płuca (tyle na szybko udało nam się dowiedzieć od lekarki która pobieżnie przejrzała CT).
Stwierdziła także, iż jest guz operacyjny (na szczęście - jeśli można tak stwierdzić)...

Nie wiem, czy to lepiej czy gorzej, mój tato miał w tym samym miejscu usytuowany, miał operację i co? Nic, pomimo ogromnej walki...
Wiem, że szanse są nikłe, ale walczyć będziemy z całych sił!

W związku z tym, szukam w internecie różnego rodzaju metod niekonwencjonalnych walki z rakiem płuc. Po przekopaniu ogromnej ilości stron natrafiłam na metodę dra Gersona, czy ktoś może o niej słyszał bądź ją stosował? Czytałam, iż w jego klinikach-niestety jest ich niewiele na świecie leczy się przypadki, którym medycyna daje 2% szans...
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek opinie.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group