1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-08-20, 17:24   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
Trzymam kciuki za trwałą pełną remisję :uhm!:
Pozdrawiam :)



[następne komentarze]
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-28, 19:30   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
Justyna dzięki za informacje, ile spędziłaś w tej izolatce? Teoretycznie ma to trwać 2-4 tygodnie, jak to było u Ciebie?

Greg, a konkretnie o co pytasz? O pobyt w izolacje w trakcie przeszczepu szpiku? Czy o zbiórkę komórek? (Ja miałam allo-, nie auto-)
Jeśli chodzi o przeszczep szpiku, to w izolatce byłam ok. 6 tygodni.

(na marginesie - w trakcie leczenia byłam w izolatce 6 razy - od 2 do 7 tygodni :) )

[ Dodano: 2013-04-28, 19:30 ]
greg1990 napisał/a:
Nie planuję jak narazie powikłań i jak najdłużej będę się tego trzymał :P.

Trzymam kciuki za brak powikłań, a jeśli już to mało uciążliwe :)
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-28, 17:38   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
Rozumiem, że u Ciebie obeszło się bez powikłań i należą one do rzadkości?

hm... miałam powikłanie raz - odmę opłucną. Najczęstszym powikłaniem są stany zapalne w miejscu wkucia centralnego. Nie znam statystyk. Ale nie nakręcaj się. :)
Wkucie centralne to przede wszystkim wygoda i ... 'ekonomia dla żył". Rozumiem, że teraz będziesz miał autoprzeszczep. W tym leczeniu jest mnóstwo wlewów oraz (właściwie) co najmniej raz dziennie pobranie krwi na morfologię. Schemat chemii kilkudniowy (a tak naprawdę przy chemii wenflon powinno zmieniać się co dzień). Całe to leczenie dla żył to ogromne wyzwanie, jeśli byłoby przeprowadzane poprzez wenflony. I pod koniec bez wkucia centralnego spory problem z wkuciem się do żył.

Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-28, 16:05   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
Da się przeżyć to całe wkłucie centralne?

To bardzo dobre rozwiązanie (o ile nie ma żadnych powikłań). Miałam kilka razy wkucie centralne i bardzo sobie chwaliła. Nikt co i rusz nie jeździ Ci po żyłach - Wkucie centralne to dobre rozwiązanie zwłaszcza gdy ma się bardzo dużo wlewów do żył oraz bardzo często pobieraną krew.
Po dniu-dwóch człowiek przyzwyczaja się.

Mnie wkucie centralne zakładał anestezjolog pod znieczuleniem miejscowym. Nie należy to do przyjemności. Przy wkładaniu pacjent może odczuwać dotyk, ucisk, rozpieranie...

Jeszcze "dla porządku" napiszę o powikłaniach. Można podzielić je na dwie grupy. Pierwsze to typowe powikłania związane z uzyskiwaniem centralnego dostępu dożylnego: odma opłucnowa, krwawienie, nieprawidłowe umieszczenie cewnika. Drugie to powikłania typowe dla wszczepienia “ciała obcego”: zakażenie i odczyn zapalny w miejscu wszczepienia.
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-04-22, 21:35   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
Do tego nieprzyjemnie pachnie i sączy żółtawą wydzieliną(ropa?).

Z tego względu wydaje mi się, aby przedłużyć antybiotyk.
Na pewno o tym powiedzieć lekarzowi zlecającemu chemię.
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-03-23, 14:16   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
Trudno jest mi konkretnie odpowiedzieć na takie pytanie.
(zresztą na marginesie 'boję' się 'autorytetów', tzn. tego, że jakiś 'autorytet' powie mi 'tak i tak', to ja przyjmuję to za pewnik ;) )
Ale ... za najlepsze ośrodek transplantacyjny w kraju uznaje się Katowice (http://www.spskm.katowice.pl/spskm_www/oddzialy/lkh.html) ; jak i również Gliwice (http://www.io.gliwice.pl/strona.php?typ=3&m=42) .
Również znany w hematologii jest prof. W. Jędrzejczak (szpital na Banacha w W-wie).

Greg1990, tu gdzie się leczysz proponują Ci autoprzeszczep po pierwszej remisji? Może tylko chcą pobrać komórki do autoprzeszczepu na 'ewentualność' (dość często występująca praktyka), natomiast to jeszcze nie oznacza, że zrobią 'teraz' autoprzeszczep.

Pozdrawiam

PS. może ktoś inny zna jakieś nazwiska
(ja w sprawie swojego 'ewentualnego' drugiego przeszczepu konsultowałam się w Katowicach oraz w Poznaniu (Poznań też jest doświadczonym ośrodkiem)
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-20, 20:22   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
Życzę uzyskania całkowitej remisji oraz po drodze nie łapania żadnych infekcji oraz dodatkowych atrakcji (i jako ciotka klotka powiem: uważaj na siebie ;) )
greg1990 napisał/a:
Mam tylko nadzieję, że tą chemię wysokodawkową zniosę przynajmniej w części tak dobrze jak R-CHOP'a.

Wszystko jest do przeżycia. :)
A na razie cieszymy się z uzyskania częściowej remisji, która przybliża Cię do wyleczenia :)
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-15, 20:44   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
Jak ktoś miał taką konsultację to byłbym wdzięczny jakby opisał o co lekarz pyta i wogle jakie kwestie są tam poruszane.

Zazwyczaj lekarz mówi o przeszczepie, o zagrożeniach i szansach itp. To Ty masz mieć pytania, aby ewentualnie rozwiać wątpliwości.

[ Dodano: 2013-02-15, 20:49 ]
Czy czytałeś wątek Vanceona?
http://www.forum-onkologi...4,90.htm#163071


Wcześniej zapoznają się z Twoją dokumentacją medyczną.
Na takich konsultacjach lekarze rozważają (lub dają już odpowiedź) czy autoprzeszczep szpiku (masz chłoniaka, to prawdopodobnie jest mowa o autoprzeszczepie szpiku) w Twoim przypadku ma sens (tzn. czy zwiększa szanse na wyleczenie itd.).
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-27, 19:38   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
chyba trzeba poczekać na te konkretniejsze badanie.

Za mało markerów (i w ogóle za mało informacji), aby można było powiedzieć jaki to konkretnie chłoniak. Tylko tyle, co już wcześniej napisałeś, że jest to chłoniak z komórek B.

LCA - antygen leukocytarny (służy identyfikacji stanu zapalnego lub chłoniaków)
Obecność LCA na powierzchni komórek nowotworu złośliwego świadczy o różnicowaniu się w kierunku komórek układu limfatycznego i pozwala rozpoznać chłoniaka złośliwego.
CD 3 – to ‘znacznik’ limfocytów T (jeśli byłoby CD3+ mogłoby wskazywać na chłoniaka z limfocytów T)

A np. synaptozyna - sprawdzanie czy ten guz jest pochodzenia neuroendokrynnego.

Niestety trzeba czekać na dodatkowe badania.
Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
JustynaS1975

Odpowiedzi: 41
Wyświetleń: 30898

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-25, 19:36   Temat: Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
greg1990 napisał/a:
lymphoma malignum
- chłoniak złośliwy
greg1990 napisał/a:
Jest to B-cell lymphoma malignum.

greg1990 napisał/a:
"chłoniak złośliwy B komórkowy" ? dobrze tłumaczę?

Tak. Chłoniak złośliwy wywodzący się z komórek B
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group