1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-14, 22:11   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halink_o, u nas (OBS) jest inne leczenie. W 'schemacie' leczenia jest chemia podawana co 6-8 tygodni (to zależy od wyników i stanu zdrowia pacjenta).
U mniej więcej układało się tak:
chemia
'spadki' (po prostu u nas spadki są w 'standardzie')+'dołek' (ja wyniki białych miałam pon. 1tys./mm3)+wzrost (wyników morfologii krwi) - to trwało ok. 3-4 tygodnie
potem 3-4 tygodnie (względnej) 'wolności'
i chemia od nowa.
I niejednokrotnie (bardzo często) wyniki morfologii krwi miałam poniżej normy (np. ok. 3 tys./mm3 białych).

Mam nadzieję, że Twojego Tatę wypuszczą najszybciej w jak najkrótszym czasie. Bardzo dobrze, że białe wzrosły, bo organizm ma się czym bronić. Leczenie infekcji będzie przebiegać szybciej (z białymi).

Na temat Waszego leczenia, to lepiej aby się wypowiedział ktoś kto zna się na Waszym raku lub miał podobne doświadczenia.

Pozdrawiam Cię serdecznie :)
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-14, 13:16   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halink_o, co u Was?
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-12, 20:46   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halink_o, nie potrafię znaleźć słów pocieszenia, kiepska w tym jestem. Chciałabym Ci napisać coś mądrego i pocieszające zarazem, ale ... nie potrafię w tej sytuacji. Nie chcę też Cię przybijać. Miejmy nadzieję, że te białe zaczną rosnąć.
Ja miałam sytuację taką, że po pierwszej chemii po wznowie (jakaś wyjątkowo agresywna) białe dopiero urosły po ok. 5 tygodnia. Przez ten czas miałam gorączkę ok. 38 stopni. Lekarze szukali: posiew krwi, moczu, wymazy z buzi, wymazy w pupy, TK płuc, TK jamy brzusznej, RTG. Nic nie znaleźli, a gorączka była. Podali mnie chyba wszystkie antybiotyki jakie mieli na stanie w szpitalu. Gorączka była. Dopiero jak urosły białe, gorączka obniżyła się.
http://www.poradnikmedycz..._definicja.html - taki link 'informacyjny'

Czy dobrze zrozumiałam, że białe (trochę) urosły? No miejmy nadzieję, że jest to tendencja wzrostowa.
Po przetoczonej krwi zawsze człowiek czuje się trochę silniejszy.

Halinko, przytulam Cię.
:tull:
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-12, 16:34   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halink_a napisał/a:
A ja zastanawiam się, może głupio, czy to przetaczanie może oczyścić krew przynajmniej z jakiejś części komórek rakowych?

Niestety Cię rozczaruję, ale nie. |bezradny|

Niestety grzybice też często występują w przy leukopenii. Najprawdopodobniej jest to grzybek Candida (jakaś tam). Na to są lekarstwa np. flukonazole. Niestety póki Twojemu Tacie nie wzrosną białe, różne rzeczy mogą się go czepiać. Gdy białe wzrosną, często większość dolegliwości ustępuje jak ręką odjął.
Trzymam mocno kciuki.
Trzymajcie się mocno. Pozdrawiam serdecznie :tull:
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-11, 17:28   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halinko, był tutaj wpis w temacie: podawania czynników wzrostu napisany przez DSS. Może odnajdę. Także nie chcę się wymądrzać. Ja czynnik wzrostu miałam podawany dopiero po jakimś czasie od momentu leukopenii. Decydował lekarz.

Nie lubię izolatek, bo człowiek leże sam i nie ma do kogo ust otworzyć.
Ale z drugiej strony, to człowiek ma własną 'porcelanę' (WC) i nie dzieli jej z bakteriami innych ludzi oraz oczywiście nie mam mniejszy kontakt z bakteriami innych ludzi. Wiem z doświadczenia, że niektórzy odwiedzający innych pacjentów przychodzą np. z katarem. O zgrozo...
Ja do izolatki brałam radio, mam laptopa, książki, dużo dużo rozrywek... Korzystałam jeśli miałam siłę. Czas szybciej upływa.

[ Dodano: 2011-09-11, 17:29 ]
Oczywiście miało być: ma mniejszy kontakt z bakteriami innych ludzi.

[ Dodano: 2011-09-11, 17:43 ]
Odnalazłam.
Tu jest o czynnikach wzrostu:
http://www.forum-onkologi...1,30.htm#65939.

http://www.onkologia.zalecenia.med.pl/

Jeszcze, ważnym jest, aby lekarze trafili dobrze z antybiotykiem. Mam nadzieję, że w Waszym przypadku tak jest.

:tull:
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-11, 13:43   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Halink_o, czy Twojemu Tacie podają neupogen lub inny czynnik wzrostu? Jeśli tak, to jest szansa, że wyniki białych pójdą do góry wkrótce (to oczywiście zależy od organizmu ile to będzie dni). Dobrze, że Twój Tata leży w izolatce, wtedy już ma mniejsze szanse na zainfekowanie się od innych ludzi. Nie raz leżałam w izolatce. Także wiem, że leżenie w separatce to żadna frajda. Zawsze wiedziałam kiedy mam białe na poziomie 'prawie zerowym' (zresztą jak leżałam w izolatce to nie trudno się domyślić), wtedy wiedziałam, że ja muszę też być bardziej uważna i jeszcze bardziej 'higieniczna' (aby sobie nie zaszkodzić), na tyle na ile miałam siły. (podam przykład mojej 'schizy' w czasie leukopenii, mycie rąk przed jedzeniem, dzwoni telefon w czasie posiłku, albo nie odbieram telefonu, albo odbieram telefon i myje ręce, ponieważ na telefonie są bakterie). Nie chcę, Halinko straszyć swoimi opowieściami i swoim wpisem. Chcę napisać, że dla mnie leukopenia jest dość częstym stanem, nienadzwyczajnym w sensie panikowania, ale 'nadzwyczajnym' w sensie dbania o higienę (mycie zębów po każdym posiłku, po każdej przekąsce, nie wkładania do buzi nic bez uprzedniego dokładnego umycia rąk itd.). Być może w swym zachowaniu przesadzam, ale... po pierwsze tak mnie wyszkoliła moja pierwsza lekarka prowadząca, a po drugie... każdy musi mieć swoją schizę ;) . Wiem, że będąc uważnym i tak można jakąś bakterię załapać, ale ja ze swojej strony chcę zmniejszyć prawdopodobieństwo załapania jej. Czasami nie miałam siły, ale resztkami sił człapałam po prysznic (co najmniej raz dziennie). W pewnym momencie białe wzrastają. Jest to niewątpliwie niebezpieczny okres i wtedy najlepiej leżeć w izolatce (i oczywiście jeśli potrzeba dostawać antybiotyki).

Serdecznie Cię pozdrawiam :)
  Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 9715

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-09, 10:43   Temat: Chemia II rzutu na raka jelita grubego - silne wymioty
Jeśli chodzi o środki przeciwwymiotne, to może warto spróbować czopków. Mnie pomagał Torecan w czopkach (a Torecan do połknięcia nie pomagał).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group