1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-08-03, 10:17   Temat: Półmisek antyrakowy
Agnieszka00 napisała:
Czymże zatem jest, Justyno, Twoja słabość wobec tych herbat, którymi zapijane są niedzielne ciasta z kremem i przekąsek pod postacią żelek...
:trala:
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-08-02, 22:07   Temat: Półmisek antyrakowy
Za wypowiedź Agnieszki00 zatańczę jak Gazda |oyeah|

;)

[ Dodano: 2011-08-02, 22:09 ]
Agnieszka00 napisał/a:
Dla mnie najpaskudniejszym złem jest cukier

I z tym się niestety zgadzam. Niestety, ponieważ uwielbiam lody... Co dzień chcę zerwać z 'nałogiem' jedzenia słodyczy, ale... :?ale??:
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-07-19, 20:20   Temat: Półmisek antyrakowy
tomasus1 napisał/a:
Absolutnie nie miałem zamiaru kogoś urazić - faktycznie faux paus z mojej strony.

no, żeby mi to było po raz ostatni!!! ;)

tomasus1 napisał/a:
Będę się pilnować, obiecuję :)

w razie czego to ja przypilnuję ;)
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-07-14, 14:27   Temat: Półmisek antyrakowy
tomasus1 napisał/a:
z babami się nie szlajam :lol:


tomasus1, nie dość, że w Polsce podobno jest więcej Pań niż Panów, to Pan jeszcze 'wypisał się z obiegu' :nunu: ;)
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-07-03, 17:32   Temat: Półmisek antyrakowy
Gazda napisał/a:
Mężczyźnie mózg nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania. Ma od tego inne organy.


:lol: , teraz to już wszystko mnie się wyjaśniło ;)
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-07-03, 17:04   Temat: Półmisek antyrakowy
Gazda napisał/a:
Jakby tak tego wszystkiego posłuchać, to trzeba by przejść na odżywianie słońcem.


Jeśli byłoby więcej takich dni jak dziś :storm: (albo pada, albo leje), to można doprowadzić organizm do wycieńczenia, a to jest bardzo niebezpieczne ;)
Ale żebyście dziś nie byli głodni i nie zaszkodzili sobie, przesyłam trochę słonka :sun: :sun: :sun:

Gazda napisał/a:
jak jestem zakochany to nie chce mi się jeść ani spać. Tyle, że strasznie głupi się robię.


nie jesz, nie dostarczasz mózgowi pożywienia do prawidłowego funkcjonowania, to dlatego człowiek głupieje ;)

::dance::
  Temat: Półmisek antyrakowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 137
Wyświetleń: 60211

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-07-03, 14:31   Temat: Półmisek antyrakowy
olaczek napisał/a:
że zdrowy rozsądek jest najważniejszy, życie ma być też przyjemnością. Nie można dać się zwariować.


właśnie, zdrowy rozsądek, nie dajmy się zwariować

Czytam różne informacje na temat nowotworów. I czytam mniej więcej tak gdy będziemy jeść to i to, to zmniejszymy prawdopodobieństwo zachorowania na raka takiego i takiego lub gdy zjemy to i to, to zwiększymy prawdopodobieństwo zachorowania na raka takiego i takiego itp. Prawdopodobieństwo. Statystyka.
Nie ma nigdzie 100%, poza tym jest chyba z ok. 200 rodzajów raka, nic nie daje 100% pewności, że nie zachoruje na żadnego raka. Np. podobno dieta wegetariańska obniża zachorowanie na raka jelita grubego (czy wręcz wegetarianie nie chorują na raka jelita grubego), ale jest jeszcze kilka innych raków, na które dieta wegetariańska nie ma wpływu.
Pamiętam scenę z filmu "33 sceny z życia", chora na raka pacjentka, mówi: 'jadłam brokuły bo myślałam, że nie zachoruję na raka'. O ironio.
Nie chcę negować wpływu tzw. 'zdrowego jedzenia' na zdrowie (ogólnie), ale trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwariować. I poza tym skoro żyjemy, miejmy trochę przyjemności.

Pamiętam znajomą, która bardzo zdrowo się odżywiała, bo chciała długo żyć i w dobrej formie. I co??... popełniła samobójstwo będąc młodą kobietą. :-[ - to taka drobna uwaga na marginesie.

Justyna
:sun: :sun: :sun:

PS. po obiadku zielona herbatka + czarna min. 70% gorzka czekolada to nie najgorszy pomysł :lol: . Lub lodziki, mniam... :-D
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group