1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-24, 22:24   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Bo Romek to mądry chłopak :)

roman1130 napisał/a:
szacunku dla Ciebie, Joli i wielu innych praktykujących osób

Bardzo Ci za to dziękuję :)

(I nie mogę się powstrzymać od komentarza: wiara nie równa się kler, i już milczę w tym temacie :bialafl: )
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-24, 07:25   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Romku jak zwykle wyważona wypowiedź.
Nie należy na siłę zmuszać do wiary, bo tak się na pewno nie da.
Jak i również jeśli ktoś jest osobą wierząca, modlitwa, wiara itp. mu pomagają, to nie powinno się temu człowiekowi tego zabierać czy bezpardonowo obrażać.
Tak jak w każdej dyskusji o różnicy w światopoglądzie należy uszanować osobę o innych poglądach.
To od nas zależy jaka będzie forma dyskusji na takie tematy czy taka jak w 'mediach' i 'z ulicy' czy jednak z poszanowaniem osoby o innych poglądach.

Nie uważam, że nie należy o wierze pisać na tym forum. Opisujemy tu swoje doświadczenia z chorobą, w tym niektórzy opisują swoje doświadczenie z wiarą (w czasie choroby).
Ja opisuję swoje doświadczenie, i nie należy tego rozumieć, że nawracam na siłę.
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-04-23, 15:55   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Jolana napisał/a:
Wiara w Boga pomaga przeżyć chorobę

DumSpiro-Spero napisał/a:
Nie można zatem traktować tego jako wiarygodne doniesienie naukowe, jak i zweryfikować jakości przeprowadzonego badania.

Zgadzam się, że trudno to traktować to jako wiarygodne doniesienie. I takie dane trudno zweryfikować.
Nie wiem, czy wiara w Boga (czy jakaś inna transcendencja) spowoduje, że będę wyleczona, czy będę dłużej żyć, itd. Bo wróżką nie jestem i nie potrafię odpowiedzieć na te pytania. Ale wiara w Boga pomaga mnie przeżyć chorobę w sposób 'pozytywny' (przeżyć nie w sensie, że się wyleczę, ale 'żyć' z chorobą w sposób 'pozytywny' w sferze psychicznej).
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-24, 08:50   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
vioom napisał/a:
Za 200 lat ludzie całkiem wyeliminują nowotwory, za to chorobą cywilizacyjną stanie się cellomasturginia... cokolwiek to znaczy :)

Albo na powrót z ospą wietrzną 'zmodyfikowaną' lub nie, grypą zmutowaną czy z zapaleniem płuc i będzie trzeba na nowo szukać antybiotyków ;)
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-22, 09:38   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
cleo33 napisał/a:
female napisał/a:
A czymże jest lekarz, jeśli nie narzędziem w ręku Boga...


Tak :) każdy ma prawo różnie to interpretować.

Dokładnie, każdy ma prawo do swojego światopoglądu :)

Jestem wierząca i jako wierząca uważam, że Wszystko jest rękach Boga, ale należy robić tak jakby było w naszych rękach.
:)
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 14:38   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
erin29 napisał/a:
Ale uczę się cały czas ; jes ajm fajn tenkju wery , wery :lol: :lol:

ja też tak niezmiennie od ok. 15 lat [no]

[ Dodano: 2012-01-13, 14:38 ]
erin29 napisał/a:
Ze jak ryknę po Angielsku , to się czuję jak po zielsku :mrgreen:

hehehe ...
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 13:59   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Anelio, może Ci pomoże tekst (w angielskim jestem lepsza w czytaniu niż słuchaniu i mówieniu)
http://rapgenius.com/Jeff...ken-word-lyrics
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 12:40   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
No zbyt zaawansowany angielski jak dla mnie ;/
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-13, 10:31   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
sonia21 napisał/a:
chyba że ten młody człowiek jest zaślepiony tą wiarą i stawia na to , że całe życie będzie sam , że nigdy nie założy rodziny

Ależ może założyć rodzinę, może adoptować dzieci. Niezależnie jakie mamy o tym zdanie i światopogląd, taki wybór też należy uszanować.
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-12, 19:53   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Gazda napisał/a:
Ja myślę, że najważniejszy jest zdrowy rozsądek.

I niech każdy rozważa w swoim sumieniu.
Jeśli narażamy cudze życie w imię swoich 'ideałów' to sprawa bardziej skomplikowana.
Jeśli tylko dotyczy życia samego 'ideowca' to jego wybór.
  Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
JustynaS1975

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 29293

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-01-10, 15:26   Temat: Bóg... wiara... czy lekarze
Finlandia napisał/a:
Popieram ten post i propozycję Mordoklejki z całego serca!

[yee]
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group